Czech Soccer Manager se vrací v novém ročníku. Populární herní simulátor láká na modernější rozlišení i více pohárů

Filip HouskaFilip Houska

csm2022

Foto: Czech Soccer Manager

Legendární Czech Soccer Manager se vrací v novém ročníku

0Zobrazit komentáře

Skutečnými manažery fotbalových klubů se většina z nás nejspíš nestane, to ovšem neznamená, že se do těchto rolí nemůžeme opřít alespoň virtuálně. Jednou z cest, jak být ústřední postavou pro řízení týmu, je legendární český herní simulátor Czech Soccer Manager, který baví fotbalové fanoušky již od přelomu tisíciletí. A nyní se chystá jeho velká aktualizace.

Vybrat tým, skládat ideální soupisky, volit herní taktiky a starat se o nákupy i prodeje hráčů. Do toho takticky přemýšlet nad šetřením sil klíčových fotbalistů pro pohárové soutěže a reflektovat možnosti rozpočtu. Nejen to bylo důležitou náplní hry Czech Soccer Manager, jehož první verze byla vydána už v roce 1999 jako freewarový titul.

I díky na dnešní poměry poněkud zastaralému grafickému rozhraní patří Czech Soccer Manager stále mezi nejoblíbenější manažerské fotbalové simulátory na trhu, což se potvrdilo také během loňského roku, kdy jeho vývojář Petr Vašíček po dlouhé době přinesl zásadní aktualizaci, která zahrnuje třetí ligy i možnost hostování hráčů.

Teď ovšem přichází další, větší novinka. Jak uvádí server Tiscali.cz, kultovní simulátor role manažera fotbalového klubu dostane další ročník, který bude opět zdarma ke stažení a ponese název Czech Soccer Manager 2022. A láká hned na několik vylepšení. Tím nejzásadnějším je vylepšená grafika – skalní fanoušci se ale nemusí obávat, že by přišli o proslulé retro pojetí.

Nový ročník by už po grafické stránce neměl spoléhat na rozlišení 640×480 pixelů, ale naopak tuto hranici konečně převýšit. Ve výsledku tak dostanete přehlednější uživatelské rozhraní, v rámci kterého budete moci svůj tým posouvat vstříc dalším úspěchům. S tím se pojí i přepracovaný systém evropských pohárů, jež má odpovídat skutečnému stavu.

csm2022-3

Foto: Czech Soccer Manager

Czech Soccer Manager 2022 bude mít i turnaj Copa América

Součástí bude vedle Ligy mistrů a Evropské ligy také Evropská konferenční liga, která se poprvé odehraje v letošní sezóně. Vydat se však budete moci i za hranice starého kontinentu, konkrétně třeba do Jižní Ameriky, kde okusíte vyhrocené krásy pohárové turnaje Copa América. To vše se stejnou hratelností, jaká je u této hry zvykem.

Těšit se můžete i na drobné funkční úpravy, například možnost dlouhodobě sledovat hráče, lépe stanovovat cíle a přesněji vyhodnocovat výsledky sezóny. Fotbalisté navíc dostanou vlastní osobností statistiky, přičemž nový systém (fungují na původním enginu) si bude pamatovat také karetní tresty v domácích i zahraničních ligách.

Očekává se i návrat takzvaných scénářů, v rámci kterých se dostanete do speciální, těžko uvěřitelné situace. Například zisk obrovské investice, příležitost trénovat béčko jednoho z nejlepších klubů planety a podobně. Je ale otázkou, zda se tato funkce objeví hned během vydání hry, která by měla spatřit světlo světa ještě letos.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym