Díky Advantu si může mzdy kdykoliv vyplatit 70 tisíc lidí. Získalo další miliony od podílníků PPF

Přes deset milionů korun do startupu posílají Jean-Pascal Duvieusart a Ladislav Bartoníček. Po Česku a Slovensku chce Advanto vstoupit na další trhy.

Peter BrejčákPeter Brejčák

zakladatele-advanto_-ceo-martin-fortelny-cto-jan-kolbl-min

Foto: Advanto

Zakladatelé startupu Advanto Martin Fortelný a Jan Kölbl

0Zobrazit komentáře

Nečekat na konkrétní datum jednou v měsíci, ale mít možnost nechat si odpracovanou část mzdy vyplatit kdykoliv podle potřeby. Takovou službu nabízí české Advanto, které využívá přes sedmdesát velkých společností v Česku a na Slovensku s celkem sedmdesáti tisíci zaměstnanci. Startup nyní uzavřel třetí investici, díky níž chce začít expandovat i do dalších zemí.

Advanto celkem získalo pět set tisíc eur, v přepočtu dvanáct milionů korun, od investorského dua Jean-Pascal Duvieusart a Ladislav Bartoníček, kteří jsou mimo jiné minoritní spoluvlastníci investiční skupiny PPF rodiny Kellnerových – oba v ní drží podíl 0,535 procenta. K této dvojici se přidali i stávající investoři z předchozích kol Nation 1, V-Sharp Ventures Alpha nebo nebo například investor Aleš Ječmen. Poprvé Advanto nabralo šest milionů korun v roce 2020, o rok později pak sedmnáct milionů.

„Zakladatelé Martin a Jan ukázali, že dokážou postavit službu s fungujícím obchodním modelem, který prokazatelně zlepšuje finanční zdraví zaměstnanců. Pozitivní společenský dopad, fungující jednotková ekonomika a globální myšlení je to, co s Ladislavem u startupů hledáme. Těšíme se na spolupráci s Advantem a přejeme týmu mnoho úspěchů v Evropě,“ komentuje Jean-Pascal Duvieusart.

Za Advantem stojí dvojice zakladatelů Martin Fortelný a Jan Kölbl, přičemž díky jejich službě mohou firmy zaměstnancům nabídnout okamžitý přístup ke mzdám. Pomocí aplikace mohou lidé sledovat vydělané prostředky v reálném čase a jedním kliknutím vybrat, kolik potřebují. Svou službou chce startup předcházet situacím, v nichž zaměstnanci z různých důvodů nevyjdou s penězi a musejí se v krajním případě uchylovat k neetickým půjčkám.

„V Advantu vidíme velký potenciál, neboť se jedná o službu, která viditelně zkvalitňuje život zaměstnanců. Proto do služby po třech letech investujeme potřetí. Vidíme také, že Advanto udělalo za poslední roky obrovský pokrok. Novou investicí mu chceme pomoci zopakovat úspěch z českého trhu v zahraničí,“ komentuje Marek Moravec z fondu Nation 1.

Advanto podle vyjádření společnosti aktuálně využívá sedmdesát firem v Česku a na Slovensku, mezi konkrétní jména patří například Asus, Notino, Amrest nebo Manpower. Během tří let na trhu se startupu podařilo překlopit do provozního zisku. Nyní se zaměří na zahraniční expanzi, kterou chce příští rok podpořit navazujícím investičním kolem.

„Setkali jsme se s řadou investorů, kteří měli zájem stát se součástí naší vize a pomoci nám expandovat. Když jsem ale potkal Jeana-Pascala Duvieusarta a Ladislava Bartoníčka, naše cíle se perfektně protnuly, neboť dvojice právě začala investovat do technologických společností s mezinárodním potenciálem. Pro nás má spolupráce smysl nejen kvůli finanční investici, ale především díky jejich bohatým zkušenostem s budováním globálních firem,“ doplňuje Fortelný.

Advanto se službou pro výplatu kdykoliv není na zdejším trhu jediné, u nás si konkuruje se startupem PalmApp, jenž loni získal desítky milionů korun od fondu Seed Starter České spořitelny. Zároveň na Slovensku vznikla aplikace WageNow, za níž stojí Peter Čapkovič, jenž třináct let pracoval v bance JPMorgan. Letos od Crowdberry získala investici přesahující jeden milion eur s cílem expandovat také do Česka.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina