Renáta Kellnerová je nejbohatší Češkou. Soud schválil pozůstalost po manželovi, získala většinu v PPF

Vdova po Petru Kellnerovi si s rodinou rozdělila téměř 99 procent mateřského holdingu PPF. S 265 miliardami korun je v čele nejbohatších Čechů.

Michal MančařMichal Mančař

renata-kellnerova

Foto: CzechCrunch

Nejbohatší Češka Renáta Kellnerová ve výroční zprávě PPF

0Zobrazit komentáře

Když skupina PPF v létě rozesílala výroční zprávu, poprvé v ní svého tragicky zesnulého manžela Petra nahradila Renáta Kellnerová. Ta byla během probíhajícího dědického řízení správcem pozůstalosti někdejšího nejbohatšího Čecha, který zemřel loni v březnu při lyžování ve Spojených státech. Nyní soud potvrdil rozdělení jeho majetku mezi rodinu Kellnerových.

Dohodu o rozdělení pozůstalosti po Petru Kellnerovi schválil soud, rozdělení nabylo minulý pátek právní moci. „Dědicové Petra Kellnera, manželka Renáta a jeho čtyři děti, nabyli majoritní (přímý i nepřímý) podíl 98,93 procenta na společnosti PPF Group N.V., která je hlavní holdingovou společností skupiny PPF,“ uvedla skupina.

PPF Group N.V. je hlavní holdingovou společností PPF, Kellnerová se tak s podílem přes 59 procent stala majoritním akcionářem skupiny založené jejím zesnulým manželem. Zbývající část z podílu 98,93 procenta se rovnoměrně rozdělí mezi děti, které získají po necelých deseti procentech. Minoritními akcionáři zůstávají Ladislav Bartoníček a Jean-Pascal Duvieusart s podíly ve výši 0,535 procenta.

Akcionáři se dohodli, že je ve vztahu k veřejnosti bude zastupovat právě vdova po Petru Kellnerovi. Ta je nyní s majetkem za 265 miliard korun nejbohatší Češkou. Na organizační struktuře skupiny PPF ani na způsobu jejího řízení se jinak nic nemění.

„Rok 2021 byl pro mě, mou rodinu a PPF jako firmu velmi těžký. Vyrovnat se s náhlou ztrátou manžela, otce našich dětí a zakladatele a hlavního stratéga PPF bylo velmi náročné nejenom pro mě a rodinu, ale i pro celý tým manažerů PPF a firmy jako celku. (…) Děkuji všem, že jsme to společně zvládli a zvládáme, a děkuji všem, že i v této složité době dokážeme pomáhat druhým,“ uvedla ve výroční zprávě skupiny PPF letos v létě Kellnerová.

PPF podniká ve 25 zemích v Evropě, Asii a Severní Americe. Investuje do finančních služeb, telekomunikací, médií, biotechnologií, nemovitostí či strojírenství. Do skupiny patří spolu se splátkovou společností Home Credit a Air Bank také telekomunikační firmy Cetin a O2, mediální společnost Central European Media Enterprises, nemovitostní skupina PPF Real Estate Holding, strojírenská Škoda Group nebo provozovatel mýta CzechToll.

„Vždy jsme si s manželem uvědomovali, jak velkou společenskou odpovědnost s sebou nese správa tak velkého majetku, jaký dnes PPF představuje,“ zmínila ve výroční zprávě Kellnerová. „Za více než třicet let, co Petr PPF budoval a posouval vpřed, přitom asi nikdy nebyla celospolečenská potřeba pomáhat tak velká, jako tomu je v posledních několika letech,“ dodala s odkazem na pandemii či válku na Ukrajině.

S přispěním ČTK.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym