Díky české aplikaci trénují olympionici, teď se rozšiřuje mezi běžné lidi. Do světa jí pomůže Google
MyAge každý týden uživatelům vygeneruje pohybový plán na míru. Upozorní i na podezření na možné zdravotní problémy.
Propojuje dvě generace podnikatelů, změří stav vašeho organismu a nabídne personalizované doporučení, jak byste se měli pohybovat, zvládat stres nebo lépe regenerovat. To vše založené na přesných měřeních. MyAge na základě měření tepu srdce dokáže uživatelům vypočíst jejich takzvaný funkční věk, tedy jak staré je jejich tělo a jak se tato veličina liší od kalendářního věku. Aplikace vznikla jako spin-off řešení, které využívají profesionální sportovci včetně olympioniků. Nyní i díky podpoře Google for Startups rozbíhá plány na dobývání globálních trhů.
Základní idea, na níž MyAge staví, je jasná. „Důležité je, co děláš teď. To totiž ovlivní, jak se budeš cítit za dvacet let. Je to jako s investováním peněz – v sedmdesáti se ti už moc začínat nevyplatí. Se sportem je to stejné,“ popisuje pro CzechCrunch Vít Schlesinger, který vývoj a další rozvoj aplikace vede. Zatím je v začátcích.
V Česku, na Slovensku, v Polsku, Německu a Maďarsku aplikace zaznamenala přes 20 tisíc stažení a ve své databázi má více než 17 tisíc měření srdce. „Zajímavostí přitom je, že retence uživatelů, kteří mají hrudní pás potřebný na měření srdeční frekvence, je nadmíru veliká – v průměru vychází na 74 měření na jeden pás,“ pochvaluje si Schlesinger. Kromě zmiňovaného funkčního věku dokáže měřit takzvané readiness skóre, tedy jak má člověk v daný den „nabité baterky“, ale také stres a regeneraci.
Do týmu MyAge se sedmadvacetiletý Schlesinger dostal z jiné štace – již před lety spoluzaložil digitální agenturu Blackfish, v níž doteď drží vlastnický podíl. Od investorů projektu, kterými jsou Jiří Hlavenka i Jan Sláma, dostal nabídku, jestli by nechtěl akceleraci MyAge vzít pod svá křídla. K sobě do týmu Schlesinger od září přizval také Vojtěcha Hlavenku, jenž má zkušenosti s projekty rostutu, SaneStore a Názory politiků a ve firmě bude řídit marketing, strategii a utvářet vizi.
Samotná aplikace vznikla odtržením od jiné společnosti zakladatele Radima Šlachty. Dnes jednapadesátiletý bývalý vědec a proděkan univerzity se ve čtyřiceti letech rozhodl opustit akademické prostředí a rozběhnout vlastní byznys s tím, že v něm využije zkušenosti z dlouholetého výzkumu.
Postupně se dopracoval až k založení společnosti mySasy, jejíž řešení využívají tisíce profesionálních sportovců. Ti pokročilou technologii na měření aktuální fyzické či biologické výkonnosti využívají pro zlepšení svého tréninku. Mezi konkrétní jména patří například olympijští vítězové v chůzi Matej Tóth či slalomu na lyžích Petra Vlhová.
Šlachta přitom chtěl některé funkcionality nabídnout také běžným lidem, aby je motivoval k pohybu, což dalo vzniknout aplikaci MyAge. Právě díky několika letům práce s daty od profesionálních sportovců – celkem už přes mySasy udělali přes milion měření – má dostatečně velký objem dat, který dokáže využít v omezené míře také u „obyčejných“ uživatelů, kteří při pohybu a sportování nepotřebují tak podrobná data.
Nahlásit komentář
Zdá se vám, že komentář je urážlivý, nebo sprostý? Dejte nám vědět.