Do Roudnice nad Labem za kulturou i jídlem. Do podzámčí můžete vyrazit třeba na korejské kuře

Po dvou týdnech je tady další vydání newsletteru Deli, který jako vždy přináší to nejzajímavější, co se na české gastronomické scéně událo.

street-buffet-nahled

Foto: Street Buffet

K zámku v Roudnici nad Labem můžete vyrazit na skvělý street food

0Zobrazit komentáře

Sotva jsme se rozkoukali, polovina prázdnin je za námi, což znamená, že spousta z nás má hlavní letní dovolenou již za sebou. A tak vymýšlíme, co zajímavého bychom podnikli. Gastronomická scéna naštěstí nemá pojem okurková sezóna ve slovníku, díky čemuž se někde neustále něco šustne. Třeba v Roudnici nad Labem, kde můžete návštěvu galerie či zámku spojit se skvělým jídlem.

Street Buffet

Roudnice nad Labem je skvělé město, do kterého stojí za to vyrazit nejen během výletu na nedalekou horu Říp. Nachází se zde výborná galerie současného umění, augustiniánský klášter ze 14. století a impozantní barokní zámek. A přímo na plácku pod zámkem stojí kontejner, ze kterého se line vůně hot dogů, burgerů s trhaným vepřovým nebo korejského smaženého kuřete. Stojí za ním parta nadšenců, kteří koncept vytvořili už v březnu roku 2020.

„Bylo to se začátkem covidu, kdy jsme pod zámek přesunuli náš starý food truck a začali tvrdohlavě vzdorovat krizi. Původní plán byl vydržet do prvních mrazíků a na zimu to zabalit. Nakonec jsme ten den odkládali tak dlouho, až přišlo jaro a my jsme zjistili, že venku na ulici dokážeme přežít i zimu a od té doby jedeme v nepřetržitém provozu,“ říká jeden ze zakladatelů Street Buffetu Petr Pejřimovský.

street-buffet-1

Foto: Street Buffet

Parta stojící za podnikem Street Buffet

Přístup k jídlům, který si osvojili, Pejřimovský popisuje jako kvalitní fast food. Pracují s čerstvými a kvalitními surovinami, což je patrné na každém chodu, který tady vyzkoušíte. V nabídce se prolínají asijské a jihoamerické streetfoodové vlivy. Vůbec nejoblíbenější je podle Pejřimovského korejské smažené chutě, které jednou připravili v rámci speciální nabídky a mělo takový ohlas, že se postupně stalo neodmyslitelnou součástí menu.

V hezkém počasí si lze jídlo vychutnat venku díky příjemnému posezení pod širým nebem. K tomu zde parta ze Street Buffet pravidelně pořádá různá hudební vystoupení, díky čemuž do Roudnice kromě skvělého jídla přináší i další kulturní zpestření.

„Koncerty a různé další akce pořádáme už několikátou sezonu v řadě. Teprve letos se nám to ale podařilo dostat do nějakého řádu, kdy jsme udělali program na celou sezonu. Snažíme se být alternativou k městskému kulturnímu zařízení a nízkonákladovým způsobem nabídnout zajímavé interprety z okolí, ale i přespolní,“ uzavírá Pejřimovský.

I díky tomu si Street Buffet zaslouží místo v aktuálním Deli newsletteru, i když nejde o úplnou novinku. A pokud se chcete dozvědět, co dalšího by vás nemělo v nadcházejících dnech a týdnech minout, prohlédněte si zbytek posledního vydání, které včera přistálo do e-mailových schránek odběratelů.