Do výběru startupového akcelerátoru MassChallenge se probojovalo těchto 25 týmů včetně Čechů
Na konci října jsem vás informovali o chystaném a ve světě poměrně úspěšném akcelerátoru MassChallenge, který poprvé vstupuje do regionu střední a východní Evropy (CEE), konkrétně do polské Varšavy. Cílem tohoto akcelerátoru je najít 10 nejlepších startupů, které po ukončení standardního boot campu odcestují do Bostonu, kde mohou své vize konzultovat s odborníky.
Nejprve však bylo na pořadí vyselektrovat onu nejlepší desítku z 25 startupů, které vybrala odborná porota na základě jejich byznys modelu. A tady jsou.
Spaceflow
Český proptech startup Spaceflow nabízí aplikaci pro zjednodušení a zlepšení komunikace mezi nájemcem, vlastníkem budovy, návštěvníky či lokálními prodejci. Konkrétně si uživatel může přes tuto platformu objednat různé služby, zapojit se do akcí v budově a okolí a poskytovat sdílené služby (spolujízdy).
DOV-E
Startup DOV-E stojí za technologií, díky které je možné bezdrátově spojit telefon s jakýmkoliv prodejním zařízením (bankovní terminály, digitální plakáty, automaty na pití) pomocí integrovaných reproduktorů a rovnou za produkt bezpečně zaplatit.
FunSave
FunSave se zaměřuje na bankovnictví s ohledem na dětské moderní generace, respektive Generaci Z a Generaci Alpha. Nabízí mobilní aplikaci, která reflektuje věk uživatele a podle toho mu přizpůsobí bankovní rozhraní. Dále také spolupracuje s „internetem věcí“ (IoT).
IntelFlows
Estonský startup IntelFlows se zaměřuje na monitorování chytrých měst z pohledu znečišťování ovzduší. Výsledkem je speciální mapa, která na základě získaných informací z použitých „vnímavých“ technologií a IoT umístěných v prostředcích veřejné dopravy, ukazuje znečištění v těchto městech. Veškeré údaje se následně dají použít jako prevence či návod pro zamezení tohoto neblahého efektu.
DrOmnibus
Záměrem týmu z polského startupu DrOmnibus je vytvoření platformy pro podporu autistických dětí. Celý proces spočívá v tom, že se takto postiženému dítěti zadají interaktivní terapeutické úkoly, které se automaticky adaptují na schopnosti, kterými dítě disponuje. Poté se proces měří, analyzuje a následně konzultuje mezi rodiči a odbornými terapeuty.
Edurio
Služba pro monitorování a reportování různých neakademických parametrů (klima, kultura, vnímavost studentů atd.) ve školách.
UnitDoseOne
Startup UnitDoseOne se zabývá odvětvím robotického lékárnictví. V podstatě se jedná o to, že speciální roboti dokáží připravovat medikamenty individuálně pro pacienty a zároveň se starají o logistický chod nemocnice.
Do užšího seznamu se mimo startupy jako bNesis, který se specializuje na kombinaci sociálních médií, bankovnictví a e-commerece služeb do jedné platformy, Smart Technology Group s produktem zahrnujícím klíčové prvky „internetu věcí“ (Wi-Fi, ZigBee, GSM/GPRS, RFID, Beacon), nebo SafeKiddo, jenž poskytuje službu pro rodičovskou kontrolu nad užíváním telefonu dětmi, dostaly také:
KLEAR Lending – P2P platforma, která má propojovat lidi, jež potřebují peníze, s těmi, kteří peníze mají a hledají vyšší návratnost
ShelfWise – rozpoznávací firemní software pro snažší vykonávání auditu
IC Solutions – technologie digitálního pera pro vytvoření psaného a elektronického dokumentu zároveň
SNAPS – „zábavné“ boty, které se nemusí zavazovat
Docsify – nástroj pro prodejce, kteří mohou aplikovat na základě chování zákazníka ty nejlepší možné strategie
Younify – shromažďování, třídění a připravování veškerých digitálních písemností na jedno místo
Skiware – 3D ekosystém skládající se z designových pouček, programovatelných robotů a interaktivní výukové platformy
Apzumi Spatial – balíček nástrojů pro rozšířenou realitu s technologií umělé inteligence pro zpřesnění a zefektivnění průmyslových procesů
StructView – 3D prezentační řešení pro města a realitní kanceláře
Feedbeo – nástroj pro získání zpětných vazeb v reálném čase
Probojovaly se i CertChain (decentralizovaná platforma pro sledování procesu kvality různých produktů), Funtronic (pomůcky pro usnadnění práce učitelů a aktivní docházky studentů), TakeTask (crowdsourcingová aplikace pro rozdělení úkoly mezi pracovníky z jiných koutů světa), Wowworks (platforma pro zajištění lidí k úklidu, IT službám a dalším operativním potřebám) nebo Talk-A-Bot (firemní chatbot v 50 jazycích pro různé marketingové a jiné potřeby uživatelů).
Všechny vyjmenované startupy se zúčastní čtyřdenních workshopů ve Varšavě, kde jim bude nabídnuta pomoc kvalifikovaných mentorů a expertů. Další krok, tedy cesta do Bostonu, se však bude týkat pouze deseti z nich.
Nahlásit komentář
Zdá se vám, že komentář je urážlivý, nebo sprostý? Dejte nám vědět.