Elegantně, jednoduše a na dosah zákazníkům. Air Canada ukázalo nové kanceláře v Torontu

Michal PtáčekMichal Ptáček

air-canada-toronto-kancelare-1

Foto: Steve Tsai

Torontské kanceláře kanadské aerolinky Air Canada jsou věrné jednoduchým, elegantním tvarům

0Zobrazit komentáře

Současná doba cestování vůbec nenahrává a letecké aerolinky po celém světě počítají obří ztráty. Jejich provoz je totiž kvůli koronavirové pandemii značně omezen, v mnoha případech se aktivita dokonce rovná nule a nikdo neví, kdy se situace vrátí do úplného normálu. Přesuňme se ale na chvíli o několik měsíců zpět v čase, do doby, kdy z létání byla masová záležitost, a o to více si uvědomíme, jak moc rychle se situace v dnešním dynamickém světě může měnit.

Vytíženost letecké dopravy je na maximu, poptávka i nabídka obrovská a procestovat svět lze doslova s pár desítkami tisíc v kapse. Jedním z klíčů, jak na takto konkurenčním trhu uspět, je personalizované zaměření na koncového zákazníka.

Ostatně například největší kanadský letecký hráč Air Canada, mimo jiné jeden za zakládajících členů letecké aliance Star Alliance, ve spolupráci s architektonickým studiem figure3 nedávno pro tyto účely představil v Torontu nové kanceláře sloužící právě jako klientský a inovační hub.

air-canada-toronto-kancelare-2

Na obrazovce v lobby se zobrazují aktuální letecké spoje společnosti

Prostoru nacházejícím se v samotném centru kanadské metropole dominují jednoduché, elegantní prvky odkazující na leteckou tématiku. Části kanceláře tak připomínají jednotlivé součástky letadel, například motorů, součástí je zároveň několik komunitních a lounge zón, ale také klientských místností pro zákazníky společnosti. Středobodem prostoru je privátní prostor nazvaný The Cabin (letecký kokpit), který slouží jako inovační a kreativní prostor pro zaměstnance.

Podívejte se, jak to uvnitř vypadá…

Lokalita: Toronto, Kanada
Datum dokončení: 2020
Velikost: 2 780 m2
Design: figure3
Foto: Steve Tsai

air-canada-toronto-kancelare-1

Recepce

air-canada-toronto-kancelare-2

Lobby

air-canada-toronto-kancelare-3

Chodba

air-canada-toronto-kancelare-4

Breakout zóna

air-canada-toronto-kancelare-5

Klientská zóna

air-canada-toronto-kancelare-6

Lounge

air-canada-toronto-kancelare-7

Chodba