Elon Musk zaštěkal na Twitteru a dogecoin znovu vystřelil. Tesla ho začne přijímat pro platby

Filip HouskaFilip Houska

musk-doge

Foto: SNL/Canva Pro

Elon Musk považuje dogecoin za „budoucnost měn“

0Zobrazit komentáře

Mezi ostatními kryptoměnami dlouhé roky nijak nevyčníval. Protože vznikl čistě z recese coby parodie na legitimní virtuální měny, nikdo ho nebral vážně. Přesto se v jeho pomyslném životopisu objevuje jedno velice silné doporučení, díky němuž se mu daří v různých cyklech dostávat do popředí. To doporučení je od Elona Muska. A tou kryptoměnou je samozřejmě dogecoin, který dnes výrazně roste.

Elon Musk je vyhlášený svými příspěvky na Twitteru, jeho nejoblíbenější sociální síti. A protože jde o jednoho z nejvlivnějších podnikatelů současnosti se jměním okolo 254 miliard dolarů (díky kterému je nejbohatším člověkem planety), lidé na jeho slova slyší. Teď se znovu otřel o kryptoměnové kruhy, konkrétně o dogecoin, o kterém kdysi – s trochou nadsázky – prohlásil, že jednou převezme svět.

Nyní napsal, že americká automobilka Tesla, kterou řídí, začne dogecoiny přijímat pro platby. Nikoliv za auta jako v případě bitcoinu, nýbrž některé produkty z jejího merchandisingu (jenž se mimo jiné oficiálně dostal i do Česka). Kryptoměnový trh na to reagoval vcelku jasně – v krátkém sledu po tomto tweetu začal dogecoin růst, v jeden moment dokonce o více než třicet procent.

Během dneška tak dogecoin na základě statistik serveru CoinMarketCap dosáhl úrovně lehce přes 0,2 dolaru, respektive zhruba 4,5 koruny. Od jeho historické hodnoty ve výši okolo 0,7 dolaru za minci je to sice daleko, v souvislosti s pouhým Muskovým tweetem se ale jedná o zajímavý růst, který na kryptoměnovém trhu znovu vyvolal diskuzi. Aktuálně dogecoin mírně padá, pořád je však za dnešek 23 procent v plusu.

Naposledy Elon Musk o dogecoinu coby „budoucnosti kryptoměn“ v květnu letošního roku v rámci živého vystoupení v americkém pořadu Saturday Night Live stanice NBC. A byť před startem vysílání tato parodická měna rostla, jelikož byli lidé zvědaví, co o ní šéf Tesly a vesmírné firmy SpaceX řekne, po skončení pořadu výrazně spadla. Tak či tak, velký vliv na ni Elon Musk nepochybně má.

Vedle dogecoinu je Elon Musk fanouškem bitcoinu, který drží on sám i Tesla. V souvislosti s tím se před několika měsíci mluvilo, že by za ně Tesla mohla prodávat své vozy zákazníkům. To ostatně ohlásila již letos v březnu, poměrně rychle ale své plány přehodnotila vzhledem k dopadům na životní prostředí, které těžba nejhodnotnější kryptoměny současnosti způsobuje. Podle červencových zpráv ale o přijetí bitcoinu Tesla znovu uvažuje.