Odlitek auta, kšiltovka, mikina nebo luxusní karafa. Tesla spustila v Česku svůj oficiální e-shop

Luboš KrečLuboš Kreč

tesla-karafa-1

Foto: Tesla

Luxusní karafa od Tesly

0Zobrazit komentáře

Zapomeňte na rudě červené šortky, tequilu, plamenomet nebo gigapivo. Nic takového tam nenajdete. Alespoň ne teď. Kde? Na českém oficiálním e-shopu automobilky Tesla, který právě začal fungovat. Žádné výstřelky, kterými v minulosti bavil Elon Musk svět a za které byli jeho fanoušci ochotni utratit desítky milionů, na něm nejsou, pár raritních kousků se ale najde – třeba karafa inspirovaná právě Tesla Tequilou.

Český e-shop Tesly je prvním v rámci bývalého východního bloku. V Evropě je momentálně obchod k dispozici ve většině západních a jižních států Evropské unie, ve Skandinávii nebo ve Švýcarsku a Velké Británii. Samozřejmě funguje také ve Spojených státech, Kanadě, Austrálii, na Novém Zélandu a v hlavních asijských státech, jako je Čína, Japonsko nebo Jižní Korea.

Pro nákup je potřeba se na e-shopu registrovat. Sortiment je rozdělený do čtyř základních skupin – nabíjení, příslušenství vozidel, oblečení a životní styl. Například nabíječka na zeď je k dispozici za 14 900 korun, textilní rohože do Modelu Y vyjdou na 2 800 korun, dětské tričko s logem Tesly stojí 700 korun, odlitek jakéhokoli modelu v měřítku 1:18 má cenovku 4 900 korun a ona luxusní karafa? Ta je za 4 200 korun.

K dispozici jsou také trička, mikiny, kšiltovky, deštník nebo flashdisk. Nechybí ani standardní příslušenství typu příčníky na střechu nebo rohoží, jejichž ceny se nijak neodlišují od cen u německých automobilek. Tesla v obchodních podmínkách uvádí, že objednané zboží se snaží odeslat během 24 hodin, jelikož se ale sklad nenachází v Česku, je pravděpodobné, že bude doručení trvat minimálně několik dní. Sama firma uvádí až dva týdny.

V nabídce e-shopu zatím chybí i poslední merchandisingový slib Elona Muska – při nedávném oficiálním otevření továrny u Berlína prohlásil, že Tesla bude mít vlastní pivo pojmenované Gigabeer, v Německu nazvané Gigabier. To je položka, která by v Česku, tedy v zemi s největší spotřeba piva na hlavu, mohla rezonovat.

V minulosti Elon Musk tím, co se pod jeho jménem vyrábí a prodává, opakovaně provokoval. Třeba když v roce 2018 prodal tisíce plamenometů pod značkou své společnosti The Boring Company, která buduje tunely pod Las Vegas nebo Los Angeles. Loni zase nabídl červené trenky pojmenované Tesla Short Shorts, což byla zjevná narážka na investiční spekulanty, kteří sázeli na propad akcií Tesly, ale neuspěli a prodělali miliardy dolarů.

tesla-hoodie

Foto: Tesla

Černá mikina s logem Tesla

Diskuze (0)

Novinka

Anonym