Enern investoval 150 milionů Kč do platformy Docplanner, která provozuje portál ZnámýLékař.cz

Michal PtáčekMichal Ptáček

0Zobrazit komentáře

Česká investiční společnost Enern, která je investičně aktivní v projektech jako Rohlik.cz, Slevomat.cz, RoiHunter, Twisto.cz nebo Lavito, rozšiřuje portfolio o další internetovou firmu. Enern mezi jehož partnery patří Petr Šmída, Pavel Mucha, Radek Švec, Radovan Nesrsta a Tomáš Čupr, totiž právě investoval přibližně 150 milionů korun do společnosti Docplanner.

Ta v ČR provozuje například populární portál ZnamyLekar.cz, umožnující lékařům vytvořit si svůj vlastní profil, sledovat hodnocení od pacientů a reagovat na něj a zároveň pacientům nabídnout možnost online objednání do své ordinace.

fundlift-2-main

Přečtěte si takéV ČR právě odstartovala crowdfunding platforma Fundlift, která za investici nabídne podíl ve firměV ČR právě odstartovala crowdfunding platforma Fundlift, která za investici nabídne podíl ve firmě

Hlavní platforma Docplanner se pak tímto krokem současně slučuje se španělským konkurentem Doctoralia, díky čemuž vznikne největší globální platforma pro lékaře a jejich pacienty. Ta obsahuje 5 miliónů lékařských profilů a měsíčně již nyní obslouží 17 miliónů unikátních návštěvníků ve 45 zemích.

“Investice do Docplanneru je další velkou akcí Enernu v zahraničí. “Co může být online, bude online, a zdravotnictví není výjimkou. Docplanner a jeho dosavadní výsledky dávají jasně najevo, že je to reálný cíl. S Enernem u toho chceme být, proto je Docplanner novým přírůstkem do naší rodiny internetových firem,” říká Pavel Mucha, partner Enernu.

Celková výše investice v tomto investičním kole, kterou vedl ruský investiční fond Target Global, se jinak pohybovala v celkové výši 20 milionů dolarů, v přepočtu zhruba půl miliardy korun. A právě český Enern se na této částce podílel zhruba 150 miliony Kč.

docplanner-3

dudek

enern-1