Filmová streamovací služba Netflix představila chytré ponožky

Michal BenatzkyMichal Benatzky

screen shot 2015-12-16 at 1.45.57 pm
0Zobrazit komentáře

Ve světě, kde stálé více zařízení dostává přídomek „chytré“ se začínalo zdát, že už nás nic nemůže překvapit. Vedle dávno zavedených chytrých telefonů a rozmáhajících se chytrých hodinek se tak můžeme setkat například i s chytrými žárovkami. Že se dočkáme i chytrých ponožek ale asi čekal jen málokdo. Ponožky, které představila společnosti Netflix totiž dokáží poznat, zde jste neusnuli a pokud ano, pozastaví právě přehrávaný program.

Netflix socks, jak se toto bizardní chytré zařízení oficiálně jmenuje, samozřejmě zastaví přehrávání pouze pokud zrovna sledujete show právě prostřednictvím této streamovací služby. Zatím byl bohužel vyroben jen prototyp, plány k sestavení jsou ale volně dostupné a tak si podobné ponožky může vyrobit každý.

airbnb_san_francisco_5

Přečtěte si takéAirbnb potvrzuje obří investici, která posunula jeho valuaci na 25 miliard dolarůAirbnb potvrzuje obří investici, která posunula jeho valuaci na 25 miliard dolarů

Ponožky údajně pomocí akcelerometru rozpoznají, když se jejich uživatel přestane hýbat. Tím pádem tento kousek chytrého oblečení usoudí, že jste nejspíš usnuli a tak pozastaví přehrávaný pořad, s tím, že o všech zaznamenávaných hodnotách bude informovat LED kontrolka.

Budeme si tedy muset počkat, jestli se Netflix nerozhoupe a tyto chytré ponožky nezačne opravdu sériově vyrábět. Své místo na trhu by si totiž možná vydobyly.

netlflix

Diskuze (0)

Novinka

Anonym