Fingood sází na expanzi do zahraničí a rozšiřuje vedení. Vítu Endlerovi nově pomůže Jan Horák

Investiční platforma brzy překoná 10 tisíc investorů a příští rok vykročí za hranice. Do tří let chce profinancovat projekty za sedm miliard.

Peter BrejčákPeter Brejčák

jan-horak-regular-min

Foto: Nguyen Lavin/CzechCrunch

Jan Horák, ředitel platformy Fingood

0Zobrazit komentáře

Přišel a rychle nakopl byznys Fingoodu. Vít Endler během tří let udělal z nenápadné crowdfundingové platformy, která drobným investorům umožňuje půjčovat firmám, takovou, jež profinancovala projekty za 900 milionů korun a brzy překročí miliardu i hranici 10 tisíc českých investorů, kteří přes ni zhodnocují své peníze. Teď však Endlera čeká nová mise a křeslo ředitele předává Janu Horákovi.

Další prostor pro svůj růst totiž nyní Fingood vidí v zahraničí, což souvisí s tím, že Evropská unie představila novou regulaci provozovatelů investičního crowdfundigu. Zavádí jednotnou licenci, která jim umožňuje fungovat napříč všemi trhy v Unii – pokud chtějí vstoupit do nové země, stačí jim k tomu svolení od jednoho regulátora (u nás to je Česká národní banka). K expanzi za hranice se tak česká platforma chystá v příštím roce.

Ze strategické pozice ji povede právě Endler. Někdejší generální manažer Mall.cz ve Fingoodu drží menšinový podíl společně se společností Alcor Investments Tomáše Peška. Aktuálním cílem platformy je do roku 2025 profinancovat projekty za šest až sedm miliard korun a v databázi registrovat 50 tisíc investorů. Značně posílit chce také svůj stávající tým.

Ředitelskou židli tak nyní Endler přenechává svému nástupci Janu Horákovi s předchozími zkušenostmi z bankovního i finančně-technologického sektoru. Kariéru odstartoval jako ředitel marketingu v mBank, stejnou pozici zastával i v J&T Bance a jako viceprezident marketingu působil také v Citibank Europe.

V posledních letech se Horák věnuje především fintechovému a startupovému světu. Pomáhal s rozjezdem investiční platformy Fondee, sestavoval marketingovou a byznysovou strategii pro startup Yieldigo a působil jako projektový lídr v Creative Docku. Jeho rukopis najdeme také v mnoha marketingových a digitálních strategiích, například i v těch e-shopu Mall.cz, kde působil také Endler.

„Ve světě financí se pohybuji de facto celou svou kariéru. Baví mě budování fintech společností i jejich následná expanze. Fingood je správná výzva ve správný čas a jsem rád, že se můžu podílet na jeho dalším růstu,“ říká Horák. „Plánujeme masivní růst, proto jsme se rozhodli pro posílení vedení. Honza ve Fingoodu zcela jistě zúročí své bohaté zkušenosti s budováním startupů a fintechů,“ dodává Endler.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym