Google a několik dalších hráčů podalo nabídku na odkoupení sociální sítě Twitter

Filip HouskaFilip Houska

jackdorsey

Jack Dorsey, zakladatel Twitteru

Sociální síť Twitter, který měsíčně využívá 320 milionů aktivních uživatelů, se potýká s problémy. Po návratu zakladatele a CEO Jacka Dorseyho, který odešel a znovu se vrátil, stagnuje uživatelská základna a spolu s tím i příjmy. To vede k potvrzení spekulací, že se blíží konec nezávislého působení a Twitter v nejbližší době zváží nabídky prodeje, kde projevilo zájem hned několik tech firem.

Podle všeho se chce jedné z nejoblíbenějších sociálních platforem chopit Alphabet, mateřská společnost Googlu. Twitter by pod svými křídly chtěl mít i tech obr Salesforce nebo americký telekomunikační gigant Verizon – a to není zdaleka vše. Po projevení zájmu předních technologických společností se akcie Twitteru zvedly až o 20 procent a hodnota firmy dosahuje téměř 18 miliard dolarů, asi 432 miliard korun. Twitter ovšem nechce jít o moc níž než na 30 miliard dolarů, tedy 721 miliard korun.

karma

Přečtěte si takéGoPro se předvedlo a ukázalo světu svého drona

I přes veškeré snahy Twitteru se mu zkrátka nedaří naskočit na správnou vlnu. Nepomáhá tomu ani smlouva s NFL ke streamování zápasů amerického fotbalu a další snahy o přitáhnutí uživatelů. Samostatnost tedy nebude mít podle všeho dlouhého trvání a oficiální nabídka o převzetí by měla být doručena na stůl Dorseyho služby již koncem letošního roku. A bezesporu nejslibnějším kandidátem je mateřská firma největšího vyhledávače.

twitter

Google by z takového úlovku totiž mohl teoreticky těžit ze všech nejvíce. Jeho snaha vyprodukovat kvalitní sociální síť se podle představ příliš nepovedla (Google+) a Twitter s více než 320 miliony uživateli by se mohl stát cennou součástí platformy YouTube, do které by mohl být jistým způsobem implementován, informuje TechCrunch.