Helmy vojáků ze Star Wars i vzpomínka na Rychle a zběsile. LEGO láká na nové sběratelské kousky

Filip HouskaFilip Houska

lego-star-wars-1

Foto: LEGO

Boba Fett a Stormtrooper

0Zobrazit komentáře

Ačkoliv má LEGO bohatou nabídku svých originálních setů, nesmírně důležitou součástí jeho portfolia tvoří i stavebnice inspirované zábavním průmyslem, především pak úspěšnými filmy se silnou fanouškovskou aurou. Důkazem toho jsou i chystané dubnové produkty, které vychází ze slavné vesmírné ságy Star Wars a závodní série Rychle a zběsile.

Univerzum Star Wars, jehož základ položil legendární filmový režisér George Lucas a nyní z něj těží zábavní gigant Disney, není pro LEGO žádnou neznámou. Právě naopak. Dost možná totiž patří mezi nejrozšířenější franšízu, s níž dánský výrobce operuje. Dlouhé roky se v nabídce vyskytují jak minifigurky ikonických postav, tak běžné stavebnice různých filmových situací.

lego-star-wars-stormtrooper

Foto: LEGO

Autentická helma stormtrooperů

Nechybí ani velkolepé sety jako vesmírná loď Millennium Falcon nebo bitevní stanice Hvězda smrti, ovšem nyní chce LEGO fanoušky Star Wars zasáhnout něčím menším, byť stejně zásadním – autentickými replikami vojenských helem. Konkrétně ty, které reprezentují údernou pěchotu stormtrooperů, elitní piloty imperiálních stíhaček TIE Fighter a vojáka Bobu Fetta.

„Helmy byly základními prvky v ikonografii Star Wars od samotného začátku a pomáhaly formovat vzhled těch nejvýraznějších postav v galaxii,“ říká licenční viceprezident ve studiu Lucasfilm Derek Stothard a reaguje na důležitost spolupráce, kterou tvůrci jedné z neslavnějších filmových sérií v historii se společností LEGO mají.

tie-fighter-boba-fett-star-wars-lego

Foto: LEGO

Elitní pilot stíhačky TIE Figher a kultovní Boba Fett

Nové exponáty jsou 18 centimetrů vysoké (v případě helmy Boby Fetta o tři centimetry vyšší) a slouží výhradně pro postavení na poličku nebo stůl. Dopomáhá tomu i zajištěný podstavec s názvem konkrétní postavy, přičemž celkový počet dílků se pohybuje okolo 700. Do prodeje oficiálně vstoupí 19. dubna, byť je možné předobjednávat již nyní za 1 599 korun.

Rychlé a zběsilé žihadlo

O novou unikátní stavebnici nebudou ochuzeni ani fanoušci slavné závodní série Rychle a zběsile, jejíž první díl se na obrazovky televizí dostal už v roce 2001 a zapsal se do paměti všech milovníků rychlých aut a tuningu. LEGO si totiž vybralo legendární vůz 1970 Dodge Charger R/T, který řídil Dominic Torreto, hlavní postava série ztvárněná Vinem Dieselem.

radek-popik-1

Přečtěte si takéMillennium Falcon v české síni rekordů. Šestnáctiletý Radek Popík postavil ze 70 tisíc dílků LEGO kultovní loď ze Star WarsMillennium Falcon v české síni rekordů. Šestnáctiletý Radek Popík postavil ze 70 tisíc dílků LEGO kultovní loď ze Star Wars

Slavné auto s ikonickým motorem V8 na otevírací kapotě LEGO zahrnulo do své stavební řady Technic, což značí, že půjde o propracovaný stavitelský zážitek. Nabídne například pohyblivé písty, odpružení, systém řízení nebo kultovní dmychadlo. V kufru lze najít dokonce lahve dusíku, které Domovi v šílených honičkách propůjčovaly nedostižitelnou rychlost.

Legenda dorazí do prodeje 27. dubna a stejně jako u helem ze Star Wars i tady je možné na oficiálním e-shopu předobjednávat, a to za cenu 2 799 korun.

rychle-a-zbesile-lego

Foto: LEGO

Nadupané žihadlo Dominica Toretta z 1 077 dílků