Helmy vojáků ze Star Wars i vzpomínka na Rychle a zběsile. LEGO láká na nové sběratelské kousky

Boba Fett a Stormtrooper

Foto: LEGO

Ačkoliv má LEGO bohatou nabídku svých originálních setů, nesmírně důležitou součástí jeho portfolia tvoří i stavebnice inspirované zábavním průmyslem, především pak úspěšnými filmy se silnou fanouškovskou aurou. Důkazem toho jsou i chystané dubnové produkty, které vychází ze slavné vesmírné ságy Star Wars a závodní série Rychle a zběsile.

Univerzum Star Wars, jehož základ položil legendární filmový režisér George Lucas a nyní z něj těží zábavní gigant Disney, není pro LEGO žádnou neznámou. Právě naopak. Dost možná totiž patří mezi nejrozšířenější franšízu, s níž dánský výrobce operuje. Dlouhé roky se v nabídce vyskytují jak minifigurky ikonických postav, tak běžné stavebnice různých filmových situací.

lego-star-wars-stormtrooper

Autentická helma stormtrooperů

Foto: LEGO

Nechybí ani velkolepé sety jako vesmírná loď Millennium Falcon nebo bitevní stanice Hvězda smrti, ovšem nyní chce LEGO fanoušky Star Wars zasáhnout něčím menším, byť stejně zásadním – autentickými replikami vojenských helem. Konkrétně ty, které reprezentují údernou pěchotu stormtrooperů, elitní piloty imperiálních stíhaček TIE Fighter a vojáka Bobu Fetta.

„Helmy byly základními prvky v ikonografii Star Wars od samotného začátku a pomáhaly formovat vzhled těch nejvýraznějších postav v galaxii,“ říká licenční viceprezident ve studiu Lucasfilm Derek Stothard a reaguje na důležitost spolupráce, kterou tvůrci jedné z neslavnějších filmových sérií v historii se společností LEGO mají.

tie-fighter-boba-fett-star-wars-lego

Elitní pilot stíhačky TIE Figher a kultovní Boba Fett

Foto: LEGO

Nové exponáty jsou 18 centimetrů vysoké (v případě helmy Boby Fetta o tři centimetry vyšší) a slouží výhradně pro postavení na poličku nebo stůl. Dopomáhá tomu i zajištěný podstavec s názvem konkrétní postavy, přičemž celkový počet dílků se pohybuje okolo 700. Do prodeje oficiálně vstoupí 19. dubna, byť je možné předobjednávat již nyní za 1 599 korun.

Rychlé a zběsilé žihadlo

O novou unikátní stavebnici nebudou ochuzeni ani fanoušci slavné závodní série Rychle a zběsile, jejíž první díl se na obrazovky televizí dostal už v roce 2001 a zapsal se do paměti všech milovníků rychlých aut a tuningu. LEGO si totiž vybralo legendární vůz 1970 Dodge Charger R/T, který řídil Dominic Torreto, hlavní postava série ztvárněná Vinem Dieselem.

radek-popik-1

Přečtěte si takéMillennium Falcon v české síni rekordů. Šestnáctiletý Radek Popík postavil ze 70 tisíc dílků LEGO kultovní loď ze Star Wars

Slavné auto s ikonickým motorem V8 na otevírací kapotě LEGO zahrnulo do své stavební řady Technic, což značí, že půjde o propracovaný stavitelský zážitek. Nabídne například pohyblivé písty, odpružení, systém řízení nebo kultovní dmychadlo. V kufru lze najít dokonce lahve dusíku, které Domovi v šílených honičkách propůjčovaly nedostižitelnou rychlost.

Legenda dorazí do prodeje 27. dubna a stejně jako u helem ze Star Wars i tady je možné na oficiálním e-shopu předobjednávat, a to za cenu 2 799 korun.

rychle-a-zbesile-lego

Nadupané žihadlo Dominica Toretta z 1 077 dílků

Foto: LEGO

Od roku 2016 píše pro CzechCrunch o technologiích, zábavním průmyslu, byznysu i designu. Spolupodílí se na řízení redakce a stará se o sociální sítě.