Herní fenomén League of Legends bude mít seriál na Netflixu. Konkurenční Dota se svou adaptací už slaví úspěch u diváků
Jedna z nejpopulárnějších videoher současnosti se už brzy z počítačových obrazovek přesune na ty televizní. Tedy za předpokladu, že chystaný seriál na motivy League of Legends nebudete sledovat na stejném stroji, na kterém „lolko“ hrajete. Nicméně ať už zvolíte jakýkoliv displej, animované novinky s názvem Arcane se na Netflixu dočkáte už letos na podzim.
Arcane vzniká ve spolupráci Netflixu, autorů videohry z amerického studia Riot Games a výtvarníků z Fortiche Productions. Ti mají za sebou práci mimo jiné právě i na kratších, ale o to populárnějších animacích pro League of Legends. Jejich společné dílo na streamovací platformu dorazí jen několik měsíců poté, co svůj seriál na herní motivy tamtéž představila největší konkurence – Dota 2 od Valve.
„Seriál vznikl jako upřímné poděkování našim hráčům a fanouškům, kteří nás žádali o vytvoření filmovějších zážitků, jejichž prostřednictvím by se mohli hlouběji ponořit do světa League of Legends a jeho šampionů,“ říká k představení videoherní adaptace Shauna Spenleyová z vedení Riot Games. Že je ve světě hry co objevovat, dokazuje i množství hratelných postav-šampionů. Těch je v League of Legends přes 150 a každá má svůj vlastní příběh.
Jak dává tušit krátká upoutávka, Arcane se zaměří především na dvě z nich, šampionky Jinx a Vi. Kromě odhalení jejich minulosti seriál ukáže hráčům dobře známá místa z fiktivního světa Runeterra, progresivní metropoli Piltover a výpary zahalený Zaun ležící v jeho stínu. Současně tedy využije i rozšíří už tak impozantní příběhové pozadí League of Legends, v němž se mísí rozmanité žánry od fantasy přes horor až po steampunk.
„Máme nesmírnou radost, že můžeme být domovem Arcane – prvního televizního seriálu, který je do prostředí League of Legends zasazen. Seriál bude vizuálně velkolepá, dechberoucí jízda, která diváky nenechá ani na okamžik vydechnout,“ slibuje ředitelka Netflixu pro původní animovanou tvorbu Dominique Bazayová.
Nastartujte svou kariéru
Více na CzechCrunch JobsPřízvisky o akční jízdě se dá popsat i samotná hra, v níž bojují dva týmy pěti hráčů, kteří ovládají šampiony s rozmanitými vlastnostmi. Podobně dechberoucí je i pak úspěch League of Legends, od svého vydání v roce 2009 se rychle vyšplhalo na nejvyšší příčky žebříčků popularity a stalo se vlajkovou lodí svého žánru.
A stejně jako soupeří o přízeň hráčů s dalším známým titulem podobného ražení Dota 2, tak už brzy může vypuknout také srovnávání jejich televizních kvalit. Oficiální oznámení Arcane totiž přichází jen několik týdnů poté, co se na Netflixu představil seriál Dota: Dračí krev na motivy konkurenční hry.
Ten si od březnového uvedení drží na IMDB i ČSFD velice příznivé divácké hodnocení 8,1 bodu z desíti, respektive 80 procent. Arcane tedy má před sebou náročný úkol, chce-li napodobit úspěch svého vzoru z videoherní branže. Tam totiž v oblíbenosti mezi hráči i diváky League of Legends výrazně vede.
Je tomu tak i navzdory tomu, že za Dota 2 stojí společnost Valve, provozovatel nejpopulárnější herní platformy Steam, nebo že ve vrcholovém esportu je Dota 2 nejlukrativnější hrou s cenami ve výši desítek milionů dolarů. Nyní však budou rozhodovat filmařské kvality.
Upíři, draci i kyberpunk na Netflixu
„Netflix je pro nás dokonalým partnerem, který nám pomůže nabídnout Arcane hráčům z celého světa,“ okomentovala spolupráci se streamovacím gigantem Shauna Spenleyová z Riot Games. Připomíná tak fakt, že Netflix je pro podobné projekty skutečně vhodnou platformou. Seriály na motivy League of Legends a Dota 2 pro něj totiž nejsou zdaleka prvním spojením videoherní a televizní zábavy.
Kromě Dračí krve lze například zmínit jiné dílo s drakem v názvu, Dragon’s Dogma (Dračí prokletí) na motivy stejnojmenné fantasy akce od studia Capcom, jež se na Netflixu objevilo loni v září. Už před čtyřmi lety pak měla premiéru Castlevania natočená podle kultovních her s upírskou tematikou od japonského Konami.
Hned dvou seriálových zpracování, hraného i animovaného, se na Netflixu po několika filmech dočkají také populární hororové hry Resident Evil. A dokonce i ultra úspěšný – alespoň co se prodejů týče – Cyberpunk 2077 by už příští rok měl být inspirací pro deset epizod anime Cyberpunk: Edgerunners.
Mimochodem, o tom, že právě propojování filmového a videoherního světa by mohlo být budoucností zábavního průmyslu, se v rozhovoru pro CzechCrunch zmínil i Martin Schovanec, zakladatel českého herního obchodu Xzone. A pokud Arcane i další díla dokážou původní videoherní kvalitu přenést i do svých adaptací, nemusely by to být vůbec špatné vyhlídky.