Hokejový souboj univerzit a inovace na Spartě. Oceňovaly se nejlepší sportovní projekty v Česku
Český sport řeší, jak se lépe prodávat a jak získávat více peněz. Dokáže ale generovat i zajímavé nápady, které ukázaly Sport Alive Awards.
Univerzitní sportovní soutěže u nás zatím nejsou zdaleka tak zakořeněné jako třeba ve Spojených státech, ale několik vlaštovek najdeme i v Česku. Mezi ty nejviditelnější patří Univerzitní liga ledního hokeje, která naplno odstartovala v roce 2019 a dnes se jí daří vyprodávat největší haly v Česku. Její součástí je i takzvaný Hokejový souboj univerzit, který teď byl vyhlášen na premiérovém ročníku sportovně-byznysové konference Sport Alive nejlepším fanouškovským zážitkem. Za mobilní aplikaci si odnesla ocenění AC Sparta Praha, bodovaly také Český olympijský výbor nebo Olomoucký kraj.
Univerzitní liga ledního hokeje vznikla s myšlenkou vytvořit vrcholovou soutěž, která bude navazovat na juniorský hokej a nabídne možnost skloubení s plnohodnotným vysokoškolským studiem. Přinese tak zatraktivnění hokeje z pohledu rodičů s vidinou spojení vzdělání a vrcholového hokeje, možnost rozšíření hokejové základny a nový prostor pro zviditelnění samotným univerzitám. Jedním z dosavadních vrcholů několikaleté práce řady nadšenců v čele s Tomášem Hlaváčem je právě Hokejový souboj univerzit.
Jde o celodenní sportovní událost, jejímž hlavním bodem je brněnské hokejové derby mezi týmy HC MUNI z Masarykovy univerzity a VUT Cavaliers Brno. Veškerý výtěžek akce poputuje na zkvalitnění podmínek vysokoškolského hokeje v Brně a na loňské akci se organizátorům povedlo téměř vyprodat brněnskou Winning Group Arenu (známou jako Rondo) s kapacitou 7 700 míst. Letos už byla její kapacita naplněná ze sta procent. Hokejový souboj univerzit se přitom symbolicky konal ve stejný večer jako Sport Alive Awards.