Intel za 15 miliard dolarů kupuje firmu, která kdysi pomohla vytvořit autopilota pro Teslu

teslatest
0Zobrazit komentáře

Na poli autonomních aut se pravděpodobně schyluje k dalším novinkám, protože mezi konkurenty v podobě Tesly, Faraday Future nebo i klasických automobilek, se chce zařadit jedna z největších IT společností, Intel. Ten totiž nyní za 15 miliard dolarů, tedy asi 380 miliard korun, odkoupil izraelskou společnost Mobileye, která se již přes 18 let soustředí na vývoj vlastních samořídících technologií. Mimochodem i těch, které ve vozech nyní využívá Tesla.

Již v minulém roce Intel přišel s prohlášení, že se chce v roce 2021 dostat na trh s technologií pro plně samořídící vozy. Mobileeye a Intel se tak setkali na výrobě speciálních čipů pro BMW, které chce první autonomní vozidla pustit do provozu již v průběhu tohoto roku, pro zákazníky pak o někokolik let později, zmiňuje server Reuters.

emblem2

Přečtěte si takéS tímto nástrojem si za pár minut vytvoříte logotyp a jednoduchý web pro svůj startupS tímto nástrojem si za pár minut vytvoříte logotyp a jednoduchý web pro svůj startup

Samotné čipy jsou pro Mobileeye stěžejní. Za jejich pomoci chce přispět firma k vývoji technologií, se kterými se bude možné automobilem nechat svézt bez nutnosti sedět na sedadle řidiče a všímat si okolí. To je momentálním zájmem všech hlavních hráčů na trhu. Vypadá to navíc, že by Mobileeye v nové spolupráci mohlo vyvinout zcela separátní technologii od té, která se nyní využívá v automobilech Tesly.

Snímek obrazovky 2017-03-14 v 8.40.45

Foto: MotorTrend

Brněnský startup Comprimato posiluje Martin Rehák a Mike Keeler

Michal PtáčekMichal Ptáček

comprimato
0Zobrazit komentáře

Český startup Comprimato, který vytváří technologie pro kompresi obrazových dat ve vysokém rozlišení, ohlašuje nové personální posily. Novým členem představenstva se totiž stává Martin Rehák, který ve známé technologické společnosti Cisco vede vývoj v oblasti bezpečnosti a v minulosti mimo jiné spoluzaložil a právě Ciscu prodal startup Cognitive Security.

Do Comprimata by měl nyní přinést především technologické i byznysové zkušenosti a know-how.

kratky3

Přečtěte si takéOndřej Krátký z Liftago: Jdeme si pro profit přes korporátní segment a do konce roku dobudeme trhOndřej Krátký z Liftago: Jdeme si pro profit přes korporátní segment a do konce roku dobudeme trh

Druhou posilou týmu a novým víceprezidentem pro rozvoj byznysu Comprimata se stává Američan Mike Keeler, který bude odpovědný za rozvoj strategických obchodních partnerství s globálními hráči v oblastech mediálního a zábavního průmyslu a geoprostorových obrazových služeb.

c1

Hlavním cílem tohoto kroku by pak dle CEO a zakladatele Comprimata, Jiřího Mately (foto nahoře) mělo být podpoření startu nově otevřené pobočky v San Francisku a celkové posílení aktivity na americkém trhu.

Keeler předtím působil napříkad na vedoucích pozicích v Kodaku, SGI, Spruce a Vanguard Video.

„Na americkém trhu chceme zákazníkům z mediálního a zábavního průmyslu poskytnout servis té nejvyšší kvality. Proto přímo na místě potřebujeme mít ty nejlepší lidi. „Díky příchodu Martina Reháka do představenstva pak nejen získáváme velmi cenné a relevantní zkušenosti z technologického byznysu, ale také významně posilujeme svou schopnost nastavovat strategie a efektivně řešit problémy. To nám umožní udržet si výkon a nadále rozvíjet úspěšný byznys.“ „Americký trh je pro Comprimato nesmírně důležitý. Otevření nové pobočky v San Francisku potvrzuje náš závazek vůči tamním zákazníkům. Stejně tak nám tento krok umožňuje udržet si blízký kontakt s klíčovými obchodními partnery v tomto regionu,“ říká CEO Comprimata Jiří Matela.

MartinRehak

Martin Rehák

MikeKeeler

Mike Keeler