Italské debužírování nedaleko Prahy. Do luxusního rezidenčního projektu Oaks Prague míří vyhlášené restaurace

Eliška NováEliška Nová

oaks1x

Foto: Oaks Prague

La Bottega Oaks Deli Bistro

0Zobrazit komentáře

Do developerského projektu Oaks Prague, o kterém se už teď mluví jako o milionářském městečku, zavítají i italské restaurace La Bottega a La Finestra spadající do portfolia Riccarda Lucqueho. V prémiovém bydlení, které vzniká v Nebřenicích u Prahy, se tak bude i prémiově jíst.

Luxusní rezidenční zástavba nabídne téměř vše, co lidé potřebují k životu. Kromě rodinných a bytových domů a luxusních vil tu vznikne i mateřská škola, lázně i místo ke sportování. Jednou z místních dominant má být golfové hřiště. A nyní se rýsuje další nabídka, u které se především sbíhají sliny.

Developer totiž uzavřel smlouvu s italskou sítí restaurací La Collezione, díky níž v komplexu vzniknou dvě restaurace. Deli Bistro La Bottega na novém náměstí, druhá v golfové klubovně PGA National Czech Republic v rekonstruovaném zámku.

První bude prémiovým bistrem, kde budou hrát prim italské produkty a suroviny. To znamená, že v nabídce bude pečivo, dezerty, čerstvé těstoviny, speciální typ pizzy pinsa romana, sýry, salámy nebo vína.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

„Návštěvníci se mohou těšit na pravou italskou kuchyni, založenou na čerstvosti a kvalitě. Z à la carte menu si vybere každý od snídaně přes oběd až po večeři. V létě bude možnost vychutnat si italskou pohodu na terase, barbecue či víkendové brunche,“ láká společnost Arendon, která je developerem projektu.

Dobré jídlo slibuje i druhá plánovaná restaurace, La Finestra Oaks Golf Club. V nabídce bude risotto, těstoviny, steaky i speciality z ryb a mořských plodů. Podnik bude přinášet i sezónní pokrmy, například chřestové nebo lanýžové menu. Kromě snídaní, obědů a večeří bude mít i drobnější nabídku v podobě sendvičů.

„Jsme velice rádi, že jsme se domluvili na spolupráci právě se sítí Riccarda Lucqueho, který patří v Česku mezi absolutní gastronomickou špičku. Ve dvou nových restauracích zajistí jeho tým kompletní služby. Milovníkům té nejlepší gastronomie určité značky restaurace La Finestra i La Bottega s jejich vybranou kuchyní a servisem není třeba představovat,“ líčí Jan Zemánek, šéf společnosti Arendon.

Oaks Prague nabídne prémiové bydlení nedaleko Prahy.jpg

Foto: Oaks Prague

Oaks Prague nabídne prémiové bydlení nedaleko Prahy

Areál na jih od Prahy by měl být kompletní v roce 2028. Pozornost přitahuje nejen nabídkou prémiového bydlení, chlubí se rovněž spoluprací se špičkovými architekty. Zaštiťuje se takovými jmény jako je Richard Meier, který má na svém kontě Pritzkerovu cenu, „nobelovku“ mezi architektonickými oceněními.

Nebo studiem Chapman Taylor, jehož ateliér stojí za jedním z bytových domů. Pod projektem Oaks Prague je ale podepsané také londýnské studio JTP Architects, které navrhlo nízkoenergetické domy.

„Vytváříme v Česku nový životní styl hodný jednadvacátého století,“ uvedl před časem Zemánek s tím, že lidé tu najdou malebné okolí, čistou přírodu a služby na špičkové úrovni. První vzorový byt, právě od ateliéru Chapman Taylor, se otevřel loni v květnu. První nemovitosti jsou v současné době dokončovány.

Seznamte se, Snøhetta. Skandinávské studio, které svými budovami definuje budoucnost architektury

snohetta5

Foto: Snøhetta/CzechCrunch

Je tu další vydání speciálu CC Arch

0Zobrazit komentáře

Hledání skutečně kvalitní architektury se může v dnešní době plné uniformních satelitů a monotónních zástaveb brownfieldů zdát jako hledání jehly v kupce sena. A přesto zajímavá architektura plná unikátních myšlenek není mrtvá. Ve světě, ale i u nás vznikají objekty, které dovedou potěšit oko znalé i neznalé. K jejich nalezení stačí jen trocha trpělivosti.

Případně se můžete přihlásit k odběru našeho newsletteru CC Arch, ve kterém se prostřednictvím vizuálního výběru ohlížíme za tou nejzajímavější architekturou z domova i ze světa.

***

Minimalismus a megalomanství

Jako by si každá jejich budova měla zahrát ve snímku Blade Runner. T tak se dá nahlížet na dílo světoznámého architektonického studia Snøhetta, které rozsévá svou nepředvídatelnou architekturu v centrech měst i do lůna nedotčené přírody.

Jak již název napovídá, studio Snøhetta bylo založeno v Norsku a za jeho vznikem stojí architekti Kjetil Trædal Thorsen a Craig Edward Dykers. Dodnes má své hlavní sídlo v Oslu, ovšem jeho pobočky jsou rozesety po celém světě.

Nalézt je můžeme v New Yorku, San Francisku, Innsbrucku, Paříži, Hongkongu, Stockholmu i Adelaide. Samotný název studia odkazuje na stejnojmennou norskou horu, na kterou norské zastoupení pořádá každý rok výšlap.

snohetta3

Foto: Snøhetta

Část týmu studia Snøhetta

Své velkolepé tažení Snøhetta odstartovala v roce 1989 zakázkou na vytvoření nové podoby Alexandrijské knihovny v Egyptě. Nelehkého úkolu se zhostila na výbornou a na pobřeží Středozemního moře vytvořila cenami ověnčenou stavbu. Tehdy bylo Thorsenovi 31 let a Dykersovi pouhých 28 a jednalo se o největší projekt, na kterém do té doby pracovali.

Že zdařilá knihovna nebyla pouhou souhrou šťastných náhod, potvrdili architekti v červnu roku 2000, kdy studio vyhrálo mezinárodní soutěž na novou podobu budovy opery v Oslu. Mimo její nakloněný tvar a začlenění do prostředí fjordu a okolních kopců porotci ocenili i to, co je dodnes pro studio jedním z nejtypičtějších prvků, a to pochozí střechu, která otevírá návštěvníkům zcela novou možnost poznávání objektu i jeho okolí.

snohetta1

Foto: Snøhetta

Budova opery v Oslu

Opera, která dostala Oslo zpět na kulturní mapu světa, se stala potvrzením kvalit studia a otevřela cestu k dalším zakázkám. Výraznou realizací studia se tak stala například i budova muzea připomínajícího události 11. září na Manhattanu. V portfoliu společnosti však můžeme nalézt i mnoho menších, stále ale dost zajímavých projektů.

Zatímco si některé z budov odskakují z center měst na mořská pobřeží, jiné jsou zaklíněné v horských masivech nebo se dokonce noří pod hladinu. Dnes na nových objektech studia pracuje více než 280 zaměstnanců, kteří operují po celém světě a přinášejí do světa architektury naprosto jedinečný styl.

snohetta-brattorkaia

Foto: Snøhetta

Snøhetta Powerhouse Brattørkaia

Ať už se jedná o pouhé návrhy či skutečné realizace, objekty se vždy vyznačují jedinečným přístupem a filosofií Snøhetty, v níž se minimalismus často snoubí s megalomanstvím. Jak tvrdí samo studio, své hodnoty staví na významu vztahu budovy k prostoru okolo sebe. To je také důvod, proč běžní architekti a krajinní architekti spolupracují v těsném sepětí již od počátku každého z projektů.

Snøhetta však není jen o architektuře. Na každý ze svých projektů uplatňuje transdisciplinární přístup, který mimo architektury a krajiny zapojuje též design, umění, grafiku, interiér, produkt a mnoho dalších prvků vizuálního umění. I díky tomu jsou objekty tohoto studia vždy zcela nepředvídatelné.

***

Nenechte si ujít další poklady světa architektury. Přihlaste se k odběru newsletteru CC Arch, ve kterém se prostřednictvím vizuálního výběru ohlížíme za tou nejzajímavější architekturou z domova i ze světa.