Jak reagují nejen Češi na dramatickou situaci na Ukrajině? Čtěte zásadní zprávy z uplynulých dní

Filip HouskaFilip Houska

ukr

Foto: 3DMitry (via Canva Pro)

Ukrajinu napadla okupační vojska Ruska

0Zobrazit komentáře

Je tady neděle, tedy čas na rekapitulaci zásadních článků, které jsme v uplynulém týdnu publikovali. Nyní se ovšem podíváme spíše na posledních několik dní, ve kterých okupační vojska Ruska napadla Ukrajinu a rozpoutala tam válku. Jak na tuto dramatickou situaci reagují Češi? Jak se k tomu staví vysocí evropští představitelé? A jak můžete Ukrajině pomoci i vy?


Klíčové zprávy posledních dní

?? Alza a Livesport posílají miliony UkrajiněAlza.cz se zapojuje do pomoci Ukrajině a posílá jí 24 milionů korun, čímž reaguje na twitterovou výzvu zakladatele Seznamu Iva Lukačoviče. Miliony rozdělí i Livesport.

?? Pomohou i firmy SatoshiLabs a FTMO: Do pomoci Ukrajině se zapojila i společnost SatoshiLabs, která daruje 25 milionů korun v bitcoinech. Podobnou sumu pošle také tuzemské FTMO.

?? Mezi prvními pomohli investoři z PFC: V návaznosti na dramatickou ruskou invazi pomohou Ukrajině i čeští investoři z Pale Fire Capital – posílají jí 22 milionů korun. Spolu s tím zajistí až 250 lůžek pro uprchlíky.

?? Do hry vstupují Anonymous: Boj o Ukrajinu se přesunul i do kyberprostoru. Známá mezinárodní hackerská skupina Anonymous vyhlásila vládě Vladimira Putina válku a útočí na ruské weby.

?? Aeronet.cz vyřazen z provozu: Dezinformační weby hrají ve smýšlení české společnosti nezanedbatelnou roli. Správci české internetové domény teď proti nim ostře zakročili v souvislosti s invazí na Ukrajinu.

?? Co je to SWIFT a jak změní situaciOdpojení Ruska od SWIFT by patrně mělo účinky i na celou EU včetně Česka, a to kvůli závislosti na plynu. Vysvětlujeme, co se pod aktuálně hojně skloňovanou zkratkou vlastně skrývá.

?? Pomůže i kryptoUkrajina teď potřebuje pomoc více než kdy dříve – a může být prakticky jakákoliv, například i přes kryptoměny. Země měla tímto způsobem obdržet už zhruba 90 milionů korun.


Souhrn zpráv ve formě podcastu

CzechCrunch Weekly vás rychle provede zásadními událostmi posledního týdne. Aktuální díl můžete poslouchat na Apple PodcastechSpotifyGoogle Podcastech a dalších podcastových aplikacích.


Vlna solidarity českého byznysu. Seznam, Rohlík a další posílají miliony na pomoc Ukrajině a nabízí podporu uprchlíkům

Jak poslat peníze přímo ukrajinské armádě, zasaženým rodinám nebo se přihlásit k ubytování uprchlíků

Čeští podnikatelé kritizují velké technologické firmy. Ukrajině poslali na pomoc víc než Google, čeká se i na Apple

Herec Sean Penn na Ukrajině točí dokument o ruské invazi. Setkal se s vojáky i prezidentem Zelenským


Hybridní konference CC Uncover se blíží

Již v úterý 1. března začíná další hybridní konference CC Uncover, kterou si můžete užít jak online, tak offline. V rámci ní se zaměříme do hloubky na témata z oblasti péče o lidi, budování skvělých firem, hackování náboru, zajímavých benefitů a jiných témat. Vstupenky na verzi online jsou stále k prodeji. Kupovat je můžete na této adrese.


V Krušných horách se pod viaduktem zrodilo nevšední přátelství a smělý developerský plán. Začalo to insolvencí

Český startup se rozhodl analyzovat NFT a raketově vystřelil. Přilákal prestižní Y Combinator a získal rekordní investici

Tondach ke střešním taškám přidává nenápadné solární panely. Fotovoltaika zažívá nový boom, stát rozdává miliardy

Vyšla nejlepší hra všech dob? Fantastický Elden Ring boří recenze, na akčním RPG pracoval i autor Hry o trůny


Doporučujeme

? CC Watch: Christopher Nolan začal natáčet film o atomové bombě. V prvním záběru se ukazuje její otec Robert Oppenheimer

Elon and The Musks: V pandemii byla investorka Cathie Wood za hvězdu. Teď ale její fond padá a svět už zase vzhlíží k Warrenu Buffettovi

Diskuze (0)

Novinka

Anonym