Jak využít Power Platform či umělou inteligenci v byznysu? Na pražské konferenci odpoví i experti z Microsoftu

Akce v srdci Karlína přiláká Ryana Cunninghama a Ilyu Fainberga z Microsoftu i další MVP zaměřené na Power Platform nebo Fabric.

Michal MančařMichal Mančař

power-platform-conference1

Foto: Power Conference

Power Conference nabídne zajímavé řečníky i možnost networkovat

Ve sportu se jako MVP označuje nejužitečnější hráč utkání či týmu – z anglického most valuable player. S těmito třemi písmeny se ale setkáte i v technologiích a byznysu. Jako most valuable professional označuje Microsoft výjimečné osobnosti, které se angažují v komunitách spojených s jeho produkty. Na Power Conference, která proběhne 1. prosince v Praze, takových MVP vystoupí hned šest. A s nimi i zástupci z nejvyšších pater Microsoftu.

„Je to ocenění pro odborníky, kteří jsou jmenováni přímo Microsoftem, šíří osvětu a podílí se na vývoji konkrétních technologií,“ vysvětluje Štěpán Rešl ze společnosti DataBrothers, která Power Conference spolu s partnery pořádá. Jak už její název jasně říká, tito konkrétní MVP platí za celebrity u technologií Power Platform a Fabric i s přesahem do umělé inteligence. Právě tato trojice tvoří stěžejní témata akce v prostoru Spojka Karlín v Praze.

Microsoft Fabric je vcelku horkou novinkou. Je to software-as-a-service platforma, jež sjednocuje nástroje a produkty, které ke své práci potřebují datoví experti. Principem Fabricu je velmi zjednodušeně přenos všech dat pro všechny týmy v rámci organizace na jedno místo a řešení analytických potřeb organizací.

Microsoft Power Platform se skládá z pěti produktů, které umožňují snadno analyzovat data, vytvářet aplikace, automatizovat procesy nebo zapojit organizační chatboty. Platforma je hluboce integrována s dalšími cloudovými službami společnosti Microsoft a dokáže se napojit na stovky různorodých zdrojů dat, takže s její pomocí lze vytvořit komplexní automatizovaná podniková řešení.

power-platform-conference-03

Foto: Power Conference

Power Conference se bude konat už 1. prosince

Konferenci hlavní přednáškou otevře Ryan Cunningham, výrazná postava komunity kolem Microsoft Power Platform, globálně uznávaný expert na low-code témata, jeden z nejpovolanějších lidí na vývoj webových a mobilních aplikací v Microsoftu a viceprezident Power Apps. Palčivou otázku poslední doby, jak využít dostupný arzenál umělé inteligence a jak AI integrovat do vývoje podnikových aplikací, zodpoví Cunninghamův kolega Ilya Fainberg, který se na směřování Power Platformy podílí skrze Research and Development tým.

Zástupce technologického giganta na Power Conference doplní řada zmiňovaných MVP z firem, které uvedené technologie používají v praxi. Například Tomáš Prokop ze společnosti Networg spolu s Jakubem Svárovským z Lasvitu pohovoří o úspěších a problémech, na které známá sklářská firma během implementace a používání Power Platform narazila. Otevřou téma výběru dodavatele, přípravy zadání projektu, integrace více systémů a dalších zkušeností.

Za Networg, jenž se zaměřuje na low-code aplikace, vystoupí také Jan Hájek. Angeliki Patsiavouová dorazí s přednáškou na téma uživatelské zkušenosti v kontrastu s egem vývojářů. Spoluzakladatel firmy Cloud Solutions Paul Andrew přispěje se zkušenostmi s Microsoft Fabric v byznysu a výběr MVP uzavírají konzultant Tomáš Říha a Štěpán Rešl z DataBrothers.

Problematiku nástrojů digitální ekonomiky bude dřív nebo později řešit téměř každý.

Další přednášky se zaměří na konkrétní uplatnění technologií Microsoftu v jednotlivých firmách. Například Czech Aviation Training Centre využívá Power Platform pro podporu výcviku pilotů a palubního i technického personálu. Pomáhá jí v tom Tomáš Pavlíček a jeho kolegové ze společnosti Konica Minolta IT Solutions Czech, společně přiblíží přínos těchto technologií v lákavém leteckém odvětví.

Cestu od osobních projektů až k profesionálním řešením prostřednictvím nástrojů od Microsoftu – a hlavně to, jak při tom neplýtvat časem – pak ve své přednášce představí Tomáš Kutěj, šéf společnosti Manica. Štěpán Rešl z DataBrothers a Ondřej Pechar ze společnosti Linet zase otevřou téma, jak uřídit expanzi s nástrojem Power BI.

Akce je dílem několika pořádajících společností, které doplňuje i TD Synnex. „Systematicky rozvíjíme a podporujeme ekosystém partnerů, kteří tvoří vlastní inovativní řešení s využitím platforem Microsoftu. Stejně jako další partneři konference, kteří také intenzivně pracují na edukaci trhu, sdílení zkušeností a šíření nových nápadů. Power Conference propojuje všechny tyto aspekty a mě těší, že se na ní můžeme podílet,“ říká zástupkyně firmy Naďa Imrich.

power-platform-conference-01

Foto: Power Conference

Na Power Conference bude část věnovaná byznysu i část pro vývojáře

Odborníci z Microsoftu, most valuable professionals i další řečníci vystoupí na dvou pódiích rozdělených na byznysový a vývojářský pohled. „Cílovou skupinu tvoří hlavně management a decision makeři, ale dáváme prostor i technologiím na jejich vlastní stagi. Ta bude vyloženě pro vývojáře, nabídne workshopy a ukázky řešení,“ přibližuje Rešl.

Power Conference má podle pořadatelů být především přínosná po profesionální stránce a na přednáškách i konkrétních příkladech vyzdvihnout důležitost nových technologií a s nimi spojeného plánování. Ale protože v plánech je učinit z prosincové akce první z mnoha, současně má jít i o příjemnou společenskou událost. Prostředí karlínského prostoru Spojka tak poskytne i dostatek příležitostí k networkingu a oddychu.

„Chceme si už teď vytvořit publikum, protože problematiku nástrojů digitální ekonomiky bude dřív nebo později řešit téměř každý. Pořádáme proto jedinečnou akci na úrovni a s pocitem exkluzivity. Tomu odpovídá jak náplň na obou stagích, tak i doplňkový program, “ láká Rešl. Power Conference se koná v pražském Karlíně už 1. prosince, vstupenky za cenu 4 400 korun jsou k dispozici na platformě GoOut nebo prostřednictvím DataBrothers.

CC Native

Partnerem článku je Power Conference 2023