Jedna z nejhranějších her současnosti se z minuty na minutu vypla. Nikdo neví, co čeká Fortnite dál

fortnite_end
0Zobrazit komentáře

Fortnite. Jedno z nejskloňovanějších jmen v herním průmyslu, které za roky přilákalo už více než čtvrt miliardy hráčů a nepřestává fascinovat ani na byznysovém poli. Kolem Fortnite se točí obrovské peníze, a to jak ve světě, tak v Česku. Společnost Epic Games, která za hrou stojí, jako děkovné gesto pořádá množství akcí pro hráče nejen online, ale také v offline světě.

V tom virtuálním jsou to mimo jiné sezóny, které trvají zpravidla 10 týdnů, a s každou další je nejisté, co bude vlastně dál. To je případ i aktuální desáté sezóny, která měla skončit dnešním dnem při jedné z online akcí pro hráče a měla na ni navázat jedenáctá. Vše začalo ikonickým startem rakety, jež měla vše zničit a přinést hráčům zcela novou mapu neboli svět, ve kterém mohou hrát.

Jenže něco se stalo a z natěšení na novou mapu se veškerý obsah hry vcucl do černé koule, která pohltila veškerou existenci a hráči se tak ocitli v prázdném prostoru, bez jakéhokoliv vodítka k tomu, co se bude dít dál. Miliony hráčů po celém světě aktuálně nemohou hrát, servery je nepustí do hry a hlásí „konec“, oficiální web se proměnil na nepřetržitý stream prázdného vesmírného prostoru ze hry a všechny sociální sítě Epic Games si změnily profilové fotky na černou barvu.

Ano, pravděpodobně jde jen o promyšlený marketingový tah, který má přilákat zájem hráčů i médií, ale stále není jasné, co se bude dít dál. Začít by měla další sezóna a s ní se objevit i nová mapa, případně další novinky v rámci velké aktualizace. Nyní nicméně nezbývá nic jiného, než čekat.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym