J&T Banka dělá první krok na západní trhy. V Německu spouští digitální banku a láká na spoření

Po Česku, Slovensku a Chorvatsku míří J&T Banka poprvé na Západ. Otevírá pobočku ve Frankfurtu, nabízet bude depozitní produkty.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

jt

Foto: BoysPlayNice

Sídlo finanční skupiny J&T v Praze

0Zobrazit komentáře

Po pětadvaceti letech své existence míří J&T Banka na západní trhy, což její generální ředitel Štěpán Ašer označuje za zásadní milník. V Německu otevírá pobočku ve Frankfurtu a působit bude na tamním trhu s plně digitální bankou zvanou J&T Direktbank. Zpočátku chce nabízet především depozitní produkty včetně spořicích účtů a termínovaných vkladů. Po Česku, Slovensku a Chorvatsku jde o čtvrtou zemi, kde bankovní holding J&T Finance Group působí. Skupinu vlastní slovenští miliardáři Jozef Tkáč a Ivan Jakabovič. Oba drží 45,05 %, zbylých 9,9 % patří společnosti, za níž stojí čínský státní konglomerát CITIC.

„Otevření pobočky v německém Frankfurtu je prvním krokem banky na západní trh. Po nedávném získání investičního ratingu od mezinárodní agentury Moody’s jde o další zásadní milník v naší strategii,“ uvádí k expanzi Štěpán Ašer, generální ředitel J&T Banky. Jak uvádí server Peníze.cz, na rozdíl od Česka je spořicí účet v německé J&T dostupný i pro drobné klienty, tedy bez minimálního vkladu nebo investic. Podmínkou pro založení vkladových účtů v J&T Direktbank je registrované bydliště v Německu a běžný účet u německé banky nebo banky s pobočkou u našich západních sousedů.

„Na německém trhu jsme už od roku 2014 nabízeli vkladové produkty prostřednictvím srovnávacích platforem. Otevření vlastní pobočky a s tím spojená přímá komunikace s klienty nám umožňuje se na tomto trhu dále rozvíjet a v budoucnu nabízet také investiční produkty a služby,“ doplňuje Štěpán Ašer. J&T Banka se specializuje na služby family office a privátního bankovnictví a poskytuje také specializované financování v oblasti real estate či podnikových akvizic.

Vedle české a slovenské pobočky má J&T Banka aktivity i v Chorvatsku, kam vstoupila v roce 2015, a patři jí slovenská bankovní skupina 365, což je původní Poštová banka. V roce 2021 vydělala J&T Finance Group 4,6 miliardy korun, což byla pro skupinu rekordní čísla. Do skupiny patří také fond J&T Arch Investments či vinařský holding, do něhož spadá například vinařství Château Teyssier ve francouzském Bordeaux či moravské vinařství Reisten.