Kolo vytvořené skutečně na míru. Festka představila porcelánový unikát za více než 800 tisíc

festka-boxed

Foto: Festka

Festka Spectre Porcelain

0Zobrazit komentáře

Pokud zatoužíte po skutečně kvalitním kole vyrobeném na míru v České republice, jedním z mála výrobců, kteří jsou k dispozici, bude společnost Festka. Kola tohoto českého výrobce jsou zajímavá nejen po technické, ale i po estetické stránce, což dokázal i na speciálu pro zákazníka z Asie, který nemá obdoby.

Festka Bespoke je technologickou firmou, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů té nejvyšší kvality. O produkty českého výrobce mají zájem profesionálové, miliardáři, ale i běžní uživatelé, kteří si chtějí dopřát svezení na skutečně kvalitně zhotoveném kole.

nespresso_cc3

Foto: Festka

Festka for Nespresso

Mezi nejčastější zákazníky společnosti založené Ondřejem Novotným a Michaelem Mourečkem patří klienti ze zahraničí. Mimo hranice vycestuje přibližně 90 % všech vyrobených kol, přičemž v Evropě zůstane přibližně desetina z nich. Celé čtyři pětiny všech výrobků tak míří k zákazníkům z USA, Austrálie či Asie.

O Festce bylo v poslední době hodně slyšet díky spolupráci s Nespressem, pro které vyrobila unikátní silniční kolo z použitých kávových kapslí, následně vydražené za 160 tisíc korun. Již při pohledu na tento projekt je jasné, že Festka nedělá svá kola tradiční cestou, ale díky přítomnosti kreativního elementu v osobě Tomáše Hnida, uměleckého ředitele Festky, jsou její kola vždy nápaditá a originální i po designové stránce.

festka-spectre-porcelain-8

Foto: Festka

Festka Spectre Porcelain

Právě to zaujalo jednoho ze zahraničních klientů, který je vášnivým sběratelem jízdních kol a milovníkem porcelánu. Festku si vybral k tomu, aby s její pomocí tyto dva zdánlivě neslučitelné světy spojil, a nechal si vytvořit karbonové kolo sobě na míru po technické i designové stránce.

Nejenže byl rám kola Festka Spectre Porcelain koncipován tak, aby dokonale seděl postavě muže z Bangkoku, ale ilustrátor Michal Bačák se postaral o to, aby i vzhled kola dával jasně najevo, kdo je jeho majitelem.

bill-1

Přečtěte si takéBill Gates doporučuje 5 knih, které byste si měli o Vánocích přečíst. Nechybí ani česko-kanadský vědec Václav SmilBill Gates doporučuje 5 knih, které byste si měli o Vánocích přečíst. Nechybí ani česko-kanadský vědec Václav Smil

Rám kola byl totiž v dekorativním duchu ilustrován životní cestou svého majitele, k čemuž byla použita malba čerpající prvky z portugalského tradičního dekoru modrých kachlů Azulejos a tradiční anglické porcelánové školy Churchill Blue. Kobaltovou modř, která byla pro malbu použita, navíc doplnily detaily ze 24karátového zlata.

festka-spectre-porcelain-1

Foto: Festka

Komponenty kola jsou tím nejlepším, co je na trhu k dostání

„Poté, co klient vyslovil svou představu, mi bylo hned jasné, že tento projekt chci udělat s Michalem Bačákem. Obdivuji jeho smysl pro detail. Kolo tvoří krásný celek a při pohledu zblízka nabízí ohromné množství příběhů a rafinovaných detailů,“ popisuje vznik kola Tomáš Hnida.

Porcelán, karbon a život

Každý detail celého motivu na rámu byl pečlivě promyšlený a konzultovaný s klientem. Díky tomu design zachycuje veškeré důležité momenty, které zákazník ve svém životě prožil. Od narození dětí až po koníčky, které rád provozuje, jako je například cestování, hra na flétnu a samozřejmě také cyklistika.

festka-spectre-porcelain-7

Foto: Festka

Michal Bačák během náročného tvůrčího procesu

Výsledkem je kolo, které na první pohled působí neskutečně křehkým dojmem. Ve skutečnosti se však jedná o našlapaný stroj, který se hodí ke každodennímu použití. Každý jeho komponent patří mezi to nejlepší, co je na trhu k dostání, ovšem ani to v mnoha případech nestačilo. Festka proto musela některé komponenty kolu přizpůsobit.

„Například z bezdrátové sady Sram eTap muselo jít dolů původní logování tvořené stříbrnou samolepkou, které následně nahradila ruční malba ladící lépe s celkovým designem. Kola Lightweight mají kromě pozměněného designu vyměněná ložiska za ta nejlepší dostupná keramická,“ popisuje Michael Moureček, spoluzakladatel firmy Festka.

A jak je s výsledným kolem v hodnotě přesahující 800 tisíc korun spokojený jeho nový majitel? „Vlastním mnoho kol, která jsem si nechal postavit na míru, ale teprve u tohoto kola jsem pochopil, co to skutečně znamená. Festka překonala má očekávání,“ říká Suratchai Chenyavanij. Zda s ním bude denně dojíždět do práce, nebo si jej vystaví doma na zdi, nevíme, něco nám však říká, že zvolí spíše druhou variantu.

img_1138-min

Foto: Festka

Festka Spectre Porcelain je technickým i designovým skvostem

festka-spectre-porcelain-3

Foto: Festka

Bílý podklad a modrá malba jsou odkazem na majitelovu lásku k porcelánu

festka-spectre-porcelain-4

Foto: Festka

Detailně byl upraven každý detail kola, dokonce i sedlo

festka-spectre-porcelain-5

Foto: Festka

Draci, pivo, flétny, číslice a mnoho dalšího v sobě ukrývá celý životní příběh majitele kola

festka-spectre-porcelain-2

Foto: Festka

Pokresleno Michalem Bačákem MMXIX

Diskuze (0)

Novinka

Anonym