Kontroverzní server na sdílení dat Megaupload se vrací. A s ním i celá databáze uživatelů

dotcom
0Zobrazit komentáře

Pokud alespoň trochu sledujete dění na internetu, určitě vám neunikla aféra kolem oblíbeného serveru na sdílení dat Megaupload, který v roce 2005 založil internetový podnikatel a hacker Kim Dotcom, a který ho byl nucen před 4 lety zrušit. Údajně kvůli neschopnosti mazat nahlášené ilegální soubory, které byly naopak podle společnosti odstraňovány pravidelně po každém nahlášení.

Kim Dotcom si prošel velmi dlouhým soudním procesem, zabavením veškerého majetku a četnými pobyty ve vězení. Nyní je ale s jistými omezeními venku a chystá svůj velký návrat. Již před několika lety se mu to podařilo s několika společníky spuštěním platformy Mega.co.nz, která umožňovala pokročilé šifrování sdílených souborů a tím nemožnost jejich jednoduchého odhalení.

jayz

Přečtěte si takéApple po Beats Music zvažuje nákup streamovací služby Tidal, založené rapperem Jay-ZApple po Beats Music zvažuje nákup streamovací služby Tidal, založené rapperem Jay-Z

Dotcom se ovšem nechal slyšet, že díky tlaku partnerů na zisk z projektu Mega, i za cenu ztráty mnoha uživatelů a díky spolupráci s vládními úřady, se kterou nesouhlasil, z projektu vystupuje. Na svém Twitteru tak před nedávném ohlásil oficiální návrat Megauploadu ve své původní podobě – vláda, nevláda.

Megaupload by měl být znovu k dispozici 20.1.2017 a dokonce by měl být schopen obnovit všechny kdysi registrované účty, včetně placených premium funkcí. Server bude fungovat se zcela novým typem šifrování, které bude fungovat před stažením nebo po nahrání souborů na server, kde je nebude možné číst žádnou třetí stranou. Přístup do betaverze pak umožní přibližně týden před oficiálním spuštění.

Megaupload

Poslední podoba Megaupload.com

Po mnoha letech tak Kim znovu vrací úder a chce navázat na doby, kdy mu jeho projekt vydělával přes 115 tisíc dolarů denně v čistých příjmech. Novinka by měla vyjít s možností plateb v bitcoinech a pro každého uživatele při registraci nabídne 100 GB prostoru zdarma.