Kouzelná místa a ubytování v jednom. Český portál Amazing Places se spojil s aplikací Placehunter Elišky Hudcové

amazing-places-placehunter

Foto: Placehunter

Jaroslav Janouš a Eliška Hudcová z Placehunteru a Petr Kotík z Amazing Places

0Zobrazit komentáře

Jedni v rámci své mobilní aplikace přinášejí turistické tipy na ta nejzajímavější místa po celém Česku, druzí zase ukazují ta nejhezčí místa, kde složit hlavu. Vzájemná spolupráce se proto vyloženě nabízela, a proto služba Amazing Places vstoupila do průvodce Placehunter. Ten tak začne zobrazovat ubytování v dosahu zajímavých turistických cílů a bude zdarma dostupný každému, kdo si pobyt přes Amazing Places zarezervuje.

Petr Kotík a jeho portál Amazing Places má za sebou rok, během kterého se mu podařilo přijít s celou řadou novinek. Mezi ně patří mimo jiné spojení s projektem Placehunter od Elišky Hudcové (@timetofit) a Jaroslava Janouše, ve kterém Amazing Places aktuálně drží desetiprocentní podíl.

Jak Kotík pro CzechCrunch prozradil, nejprve však přemýšlel nad vytvořením aplikace, která by byla Placehunteru podobná „Zjistili jsme ale, že bychom nebyli ani první, ani druzí, kdo by s tímto nápadem přišel. Navíc je jedna věc založit takový projekt, ale druhá věc je ho pojmout tak, aby byl pro lidi uvěřitelný a srozumitelný,“ vysvětluje Kotík.

Proto říká, že spíše než o propojení Placehunteru s Amazing Places se jedná o propojení Amazing Places s Eliškou Hudcovou a Jaroslavem Janoušem, kteří za aplikací na lovení těch nejlepších tipů na výlet stojí. „Jsou to dva srdcaři, kteří se svému projektu věnují dnem i nocí a pro nás jsou zárukou, že to, co vytvořili, nemůže někdo zopakovat jen na úrovni nějakého byznys plánu,“ zdůrazňuje Kotík.

1amazing-places-placehunter

Foto: Placehunter

Tým Amazing Places spolu se zástupci projektu Place Hunter

Díky vzájemnému propojení bude aplikace Placehunter svým uživatelům, kterých je aktuálně přes čtyřicet tisíc, přinášet doporučení i na ubytování na těch nejkouzelnějších místech v Česku. Obě aplikace ovšem mají přesah také na Slovensko a do Rakouska.

Zároveň každý, kdo si skrze Amazing Places vybere ubytování, bude moci během svého pobytu zdarma využívat služeb Placehunteru, a tak mu neuteče žádné zajímavé místo v okolí. Aplikace by zároveň měla fungovat i jako nový komunikační kanál, který Amazing Places nabídne spolupracujícím poskytovatelům ubytovacích služeb.

Přesnou částku transakce nechtěla ani jedna ze stran prozradit, podle Janouše se však jedná o nižší jednotky milionů korun. K tomu Kotík dodává, že mimo finančního plnění obnáší vzájemná dohoda řadu nefinančních dohod, které jsou pro obě strany možná ještě atraktivnější.

„Oba projekty jsou si velmi podobné a nádherně se doplňují. Oběma stranám vzájemné propojení přináší přesně to, co jim doposud chybělo,“ říká Kotík s tím, že portál Amazing Places coby větší z obou subjektů je díky propojení nyní schopný dostat Placehunter do povědomí daleko většího počtu uživatelů aplikace.

placehunter-2-1

Foto: Placehunter

Placehunter se snaží být přehledný a jednoduchý pro zorientování

„Spojení s Amazing Places vnímáme jako strategické partnerství, které posílí značku Placehunter. Oba projekty mají společnou cílovou skupinu i vysoké nároky na kvalitu svých poskytovaných výstupů a služeb. Právě proto bylo spojení velice přirozené a smysluplné,“ zmiňuje Eliška Hudcová.

„Současně se projekty vzájemně doplní o segment cestovního ruchu, který každému z projektů chyběl. Díky tomu budeme schopni uživatelům Placehunteru i Amazing Places nabídnout další rozšíření, které v rámci cestování i ubytování hledají,“ doplňuje Hudcová s tím, že projekty začnou vzájemně spolupracovat také v oblasti budování značky, marketingové podpory, propojení vzájemně chybějících částí podnikání i společné expanze.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym