Kouzelná místa táhnou. Portál Amazing Places překročil milník deseti tisíc rezervací

Na rezervacích portál Amazing Places od září roku 2021 překonal 80 milionů korun. Podle aktuálních čísel se tak zdá, že má nakročeno k rekordnímu roku.

amazing-places-nahled-1

Foto: Amazing Places / Živili

Amazing Places od září roku 2021 překonal 80 milionů korun v rezervacích

0Zobrazit komentáře

Na konci září roku 2021 spustil cestovatelský projekt Amazing Places nový web s vlastním rezervačním systémem. Nyní se mu podařilo překonat hned dva milníky. Jeden v podobě deseti tisíc provedených rezervací, druhý v počtu kouzelných míst, kterých je aktuálně na stránkách už přes 500. Velké oblibě se těší především chaty a chalupy, vedou ale také wellness hotely a glampingy. Růstu napomohlo i zařazení dalších zemí, které letos rozšířilo Polsko.

Projekt Amazing Places na začátku letošního srpna překonal hranici deseti tisíc rezervací u partnerských míst. Průměrná cena za jednu rezervaci přitom činila kolem 8 200 korun, což znamená, že celková hodnota rezervací od spuštění rezervačního systému přesáhla 80 milionů korun. Za loňský rok přitom uživatelé na platformě vytvořili celkem 5 216 rezervací v hodnotě téměř 40 milionů korun. Letošní rok tak vzhledem k tomu, že je teprve srpen, vypadá co do obratu ještě o něco slibněji.

„Nešlo nám primárně o zvýšení návštěvnosti webu, ale o to, aby se naše klientela naučila přes nás své pobyty i rezervovat. A to se podařilo, narůstající počty rezervací v běhu měsíců předčily naše očekávání,“ uvádí Petr Kotík, zakladatel projektu Amazing Places. Průměrně si pak lidé rezervovali pobyty na dvě noci a především na víkendy.

Nejprodávanější kategorií jsou wellness hotely a glamping, ve kterém se z Česka stala pomyslná velmoc. Glampingová ubytování stále přibývají, v nabídce portálu se tak nově objevilo například ubytování Toulabí, Maringotka Za Humny nebo čerstvý přírůstek v oblíbených Jizerských domcích Šmírák. Stále populární jsou ale také klasické chaty a chalupy.

amazing-places-glamping

Foto: Amazing Places

V Česku je velmi populární především glamping

„V letošním roce jsme zaznamenali mírný nárůst zájmu majitelů chat a chalup o začlenění do projektu Amazing Places, nejde ale o odchylku od pozitivního trendu, který vnímáme již dlouhodobě. Jsme národ chatařů a chalupářů a pro ty z nás, kteří takový objekt nevlastní, je to nejsnazší cesta si atmosféru našeho dětství nejlépe užít,“ vysvětluje Václav Vítek, šéf Amazing Places.

A dodává, že velký zájem je stále o místa v Krkonoších, Jizerských horách a jižních Čechách, kde je ale zároveň i největší konkurence. Velmi pozitivně se vyvíjí situace v Beskydech a Jeseníkách, roste zájem také o Vysočinu. Potenciál do budoucna pak mají zejména Orlické hory a dosud spíše neobjevené západní Čechy.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

S rostoucími rezervacemi se zvyšuje i počet kouzelných míst. V nabídce jich má portál již 500 a rozvoji podle Kotíka paradoxně nahrálo období covidu. „Lidé zužitkovali naspořené finance, měli více času a chuť budovat něco unikátního s návratností svých investic. Cestujeme křížem krážem po České republice. Všechna místa navštěvujeme osobně, potkáváme se s jejich majiteli,“ říká.

Společně s Českem Amazing Places rozšiřuje rovněž nabídku kouzelných míst v zahraničí. Slovensko, Rakousko a Itálii tak letos na jaře doplnilo Polsko, kde je momentálně v nabídce dvanáct projektů. Zahraniční portfolio ubytování by se mělo stále rozšiřovat i v budoucnu a společně s ním také projekt Češi ve světě, který se na portálu představil letos v květnu s ubytováním Bába na Bali. Od té doby přibyla ještě Villa Roca pro dvanáct lidí v Chorvatsku a Villa Encanta se zahradním domkem ve Španělsku.

CzechCrunch Jobs