Kultovní česká hra Polda se po 20 letech vrací. Nově je dostupná na iOS a Android

Filip HouskaFilip Houska

polda
0Zobrazit komentáře

Jeden z nejikoničtějších českých počítačových hitů devadesátých let se po 20 letech vrací zpět na herní scénu. První díl adventury Polda, za kterou stojí dnes už bývalé vývojářské studio Zima Software zakladatele a šéfa Martina Zimy, je nově dostupný na mobilní platformy iOS a Android.

Hra, která debutovala v prosinci roku 1998 a zahájila sérii čítající 5 dalších dílů této kultovní komediální parodie, je nabízena k bezplatnému stažení, nicméně zdarma je pouze úvodní část příběhu. Další epizody si je nutné dokoupit, a to za 79 korun. Za tuto částku se hráčům zpřístupní poměrně široký herní svět založený na tradiční detektivní zápletce a řada interaktivních prvků.

timcook

Přečtěte si takéApple splatil první část z 13 miliard eur, které má vrátit Irsku kvůli nezákonným daňovým výhodámApple splatil první část z 13 miliard eur, které má vrátit Irsku kvůli nezákonným daňovým výhodám

Celý děj se odehrává v obci Lupany, kde došlo k tajemnému únosu. Na scénu v tento moment přichází právě Polda, který má celou situaci řešit. Setká se při tom s až 45 interaktivními postavami v 35 různých herních lokalitách, přičemž po celou dobu se o dabing jednotlivých postav starají přední čeští komici Luděk Sobota, Jiří Lábus a Petr Nárožný.

polda_052318-2

Neodmyslitelnou součástí mobilního Poldy, jenž je dostupný na App Store (iOS) a Google Play (Android), je i retro grafika včetně propracovaného hudebního podkladu, který doplňuje mimo jiné řešení různých logických úkolů a interakcí s okolním virtuálním světem.

Chyběla už jen jednička

Všech pět dílů Poldy z celkových šesti je na mobilních zařízeních dostupných již delší dobu. Čekalo se pouze na původní, první díl, který se očekával ještě v průběhu minulého roku, nicméně z neznámých důvodů se vloni svého vydání nedočkal.

polda_052318-3

Polda 6

Foto: Miroslav Vytiska (reprofoto, YouTube)

Diskuze (0)

Novinka

Anonym