Ledově bílý styl s puncem Itálie. Vespa uvádí nový skútr, který navrhla s Justinem Bieberem

Nový model skútru Vespa Sprint láká na monochromatický design. Předobjednávky se spouští již 20. dubna.

Filip HouskaFilip Houska

vespaxbieber_1

Foto: Vespa

Kanadský zpěvák Justin Bieber se skútrem Vespa, který navrhl

0Zobrazit komentáře

Poprvé ji osedlal v Paříži nebo Londýně – sám přesně neví. Čím si je ale jistý, je vášeň, která po projetí na kultovním skútru Vespa v jeho těle vzplanula. Slavný kanadský zpěvák Justin Bieber teď s jejím výrobcem navrhl speciální edici v ledově bílé barvě s monochromatickým vzhledem, která pomalu přijíždí do prodeje. Dostupná má být také v Česku.

Vespu nejspíš není třeba blíže popisovat. Pokud jde o segment městských skútrů, mají v něm modely jako Primavera, Sprint nebo GTS svá klíčová a historická místa. Ne nadarmo se říká, že Vespa není jen dopravním prostředkem, ale životním stylem těch, kdo milují italský minimalistický styl v kombinaci s rychlou mobilitou.

Výrobce těchto skútrů, toskánská společnost Piaggio, to samozřejmě moc dobře ví, a proto se fanouškům snaží nabízet i takové modely, které jsou netradiční a liší se od zavedených variant. Jde na to přes kreativní spolupráce se světovými osobnostmi, mezi kterými nechybí Giorgio Armani, Christian Dior nebo designér Sean Wotherspoon. A nyní přidává další slavné jméno.

Svůj vlastní model získává i Justin Bieber, jeden z nejznámějších popových zpěváků současnosti. Ten s italskou firmou navrhl nový vzhled verze Sprint, který je monochromatický a zaujme převážně milovníky jednoduchých designových linií. Skoro by se dalo říct, že jde o čistý minimalismus, na druhou stranu má novinka přece jen pár detailů, které vystupují z řady.

bieberxvespa1

Foto: Vespa

Vespa Sprint, kterou spolu s firmou navrhl Justin Bieber

Na bočních stranách skútru jsou totiž viditelné jemně tónované plameny, které mají podle zpěvákových slov „ztělesnit kreativitu, živost a energii“. Přes plameny v zadní části je pak napsáno Justin Bieber, přičemž odlišně provedené od běžných modelů Vespy jsou ráfky u dvanáctipalcových kol. Kostra skútru jako taková se ale nezměnila, a proto je jasně (i z dálky) rozpoznatelné, že jde o takzvanou italskou vosu.

„Poprvé jsem jel na Vespě někde v Evropě, nejspíš v Londýně nebo v Paříži. Pamatuji si, že jsem viděl Vespu a řekl jsem si, že se chci na takové projet. A skvěle jsem se bavil, když mi vítr proudil ve vlasech. Byla to svoboda a zábava,“ zmínil Justin Bieber, který se sice proslavil především jako zpěvák (a jmenovitě hitem Baby), ale teď proniká například i do módy – třeba s vlastní značkou Drew House se žlutým smajlíkem v logu.

Zbylé funkční prvky nové Vespy zůstávají vesměs stejné jako u původního modelu – má totožná kompaktní řídítka s evokativním obdélníkovým světlometem vepředu a barevným multifunkčním TFT displejem, který podporuje i funkce chytrého telefonu. Součástí je také LED osvětlení, prostor pro helmu pod sedadlem či přihrádka na drobnosti před koleny.

Zatím není jisté, kdy přesně bude novinka dostupná a kolik bude stát, nicméně předobjednávky pro český trh mají být spuštěny ve středu 20. dubna. K nám dojede s klasickým motorem (nikoliv v elektrické verzi, jež pro Vespu také není cizí) o objemu 125 cm3 s automatickou převodovkou, takže ji budou moci řídit i lidé s řidičským průkazem typu B.

bieberxvespa

Foto: Vespa

Justin Bieber na skútru

Načítám formulář...