Live

zobrazit nejnovější

13. 12. 2023 18:28

Rychlá zpráva

Airbnb v Itálii urovnává daňový spor, zaplatí přes půlmiliardy eur

Společnost Airbnb se dohodla s italským daňovým úřadem, že zaplatí 576 milionů eur, tedy asi 14 miliard korun, aby urovnala daňový spor z let 2017 až 2021. Úřady firmu zprostředkovávající krátkodobá ubytování obvinily z toho, že nevybírala daň z příjmů pronajímatelů a neodváděla ji úřadům. Firma podle svého vyjádření nebude po pronajímatelích zpětně požadovat.

13. 12. 2023 17:33

13. 12. 2023 16:23

Rychlá zpráva

sevcikFoto: VŠE

Rektor VŠE rozhodl o odvolání kontroverzního děkana Ševčíka. Ten dokument odmítl převzít

Rektor Vysoké školy ekonomické Petr Dvořák dnes vydal rozhodnutí o odvolání děkana Národohospodářské fakulty VŠE Miroslava Ševčíka. Dopad Ševčíkových veřejných vyjádření je podle něj zásadním důvodem pro odvolání, protože poškozují dobré jméno fakulty. Ševčík působil jako ekonomický expert hnutí Trikolora a účastnil se několika demonstrací, novináři ho vyfotografovali, jak ho vytlačují těžkooděnci ze schodů Národního muzea. Za své praktiky na VŠE byl částí akademické obce kritizován. Studenti ho už dříve vyzývali k odstoupení z funkce, což děkan dlouhodobě odmítal. Dvořák se údajně pokusil odvolání Ševčíkovi předat a nechat jej podepsat, ten to odmítl. Děkan Ševčík považuje rozhodnutí rektora VŠE za nezákonné a jednoznačně politické. Novinářům řekl, že se proti němu bude bránit soudní cestou.

13. 12. 2023 15:36

Rychlá zpráva

Češi budou šetřit na dárcích i na zimní dovolené

Letos prý čekají Čechy chudší Vánoce. Šest z deseti bude šetřit na dárcích a zimní dovolenou oželí 70 procent lidí, naznačuje průzkum Generali Investments. Podle něj výdaje za vánoční pohoštění omezí dvě třetiny lidí, šetřit plánují Češi především na silvestrovské oslavě či nákupu alkoholu mezi svátky.

13. 12. 2023 14:39

Rychlá zpráva

Netflix poprvé ukázal data o sledovanosti, vede série o agentovi FBI

Streamovací služba Netflix vůbec poprvé ukázala data sledovanosti. Od ledna do června její uživatele nejvíc zaujala série o agentovi FBI v Bílém domě s názvem Noční agent. Tu si podle dat platformy pustilo přes 810 tisíc lidí, na druhém místě se v první půlce roku umístila druhá série seriálu Ginny & Georgia s víc než 660 tisíci diváky. V žebříčku figurují vedle amerických i asijské či jihoamerické hity. Firma se dlouho zveřejňování takových konkrétních údajů bránila, teď naopak hodlá informace ukazovat každý půlrok.

13. 12. 2023 13:44

13. 12. 2023 11:44

Rychlá zpráva

Vlastník britské pošty má údajně zájem o Packetu, mateřskou společnost české Zásilkovny

Společnost International Distributions Services, která vlastní britskou poštu Royal Mail, údajně zvažuje, že koupí firmu Packeta. Tedy zastřešující firmu Zásilkovny Simony Kijonkové. O tom, že je Packeta na prodej, se hovoří už řadu měsíců a informaci oficiálně Kijonková také potvrdila. Podle listu The Times by mohla britská IDS nabídnout až 500 milionů eur, tedy asi 12,3 miliardy korun. Packeta zastřešuje aktivity kromě Česka také na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a v Německu. Nabídku na Packetu má vést balíková společnost General Logistics Systems.

13. 12. 2023 10:44

Rychlá zpráva

Izrael ztrácí mezinárodní podporu pro operace v Gaze, OSN přijalo rezoluci vyzývající k příměří

Valné shromáždění OSN v úterý schválilo převážnou většinou rezoluci, která žádá humanitární příměří v Pásmu Gazy. Pro hlasovalo 153 států, proti bylo deset zemí včetně USA nebo České republiky. Ukazují to údaje o hlasování. Proti textu rezoluce byly i Spojené státy a Izrael. Rezoluce Valného shromáždění OSN nejsou právně závazné, americký prezident Joe Biden ovšem prohlásil, že Izrael ztrácí mezinárodní podporu.

13. 12. 2023 09:59

Rychlá zpráva

Southern Ocean and Antarctic islands near the Antarctic PeninsulFoto: Depositphoto

Arktida zaznamenala nejteplejší léto od začátku měření, průměrná teplota přesáhla 6 stupňů

Teplo je letos i v okolí severního pólu. Arktida totiž letos podle amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru zaznamenala nejteplejší léto od počátku měření – v červenci až září průměrná teplota dosahovala 6,4 stupně Celsia. Jde o další z řady letošních zpráv o rekordních teplotních měřeních včetně té od unijní agentury Copernicus, která předpověděla, že letošek bude globálně nejteplejším rokem.

13. 12. 2023 09:13

Rychlá zpráva

machinarium_amanitaFoto: Amanita Design

Pořiďte si českou hru, podpoříte Ukrajinu. Vývojáři Machinaria a Samorostu už popáté darují tržby ze své tvorby

České herní studio Amanita Design spouští dobročinnou akci na podporu Ukrajiny. Výnos ze všech her a jejich doplňků, které si od autorů titulů jako Machinarium nebo Samorost pořídíte ode dneška až do 20. prosince, vývojáři darují na konto SOS Ukrajina organizace Člověk v tísni. Amanita pomáhá už od začátku ruské invaze, ve čtyřech podobných projektech dosud vybrala přes 1,3 milionu korun.

13. 12. 2023 08:37

13. 12. 2023 08:23