Live

zobrazit nejnovější

6. 1. 2024 15:22

Rychlá zpráva

trump_sadFoto: Depositphotos

Americký nejvyšší soud se bude zabývat Trumpovou účastí v primárkách

Americký nejvyšší soud oznámil, že bude rozhodovat o tom, zda exprezident Donald Trump muže být vyloučen z některých letošních primárek před prezidentskými volbami. Konkrétně bude posuzovat Trumpovo odvolání proti verdiktu nejvyššího soudu státu Colorado, který ho diskvalifikoval z tamních primárek na základě pravidla, které bylo přijato po občanské válce a mělo z voleb vyřadit účastníky povstání proti vládě ve Washingtonu. Podle komentátorů se tím soud vloží do prezidentských voleb, jeho složení je nicméně převážně konzervativní, což by mohlo nahrát verdiktu ve prospěch Trumpa.

6. 1. 2024 13:39

Rychlá zpráva

Letadlu aljašských aerolinek ve vzduchu odpadlo okno, firma kvůli tomu stahuje své boeingy

Dramatické chvíle zažili v pátek pasažéři letu z amerického Portlandu poté, co letadlu krátce po startu odpadlo okno a malá část trupu. Stroj Boeing 737-9 se po asi 20 minutách bezpečně vrátil na letiště, nikomu ze 174 cestujících a šesti členů posádky se nic nestalo, napsala agentura AP. Letecká společnost Alaska Airlines v reakci na incident oznámila, že dočasně stahuje z provozu všech svých 65 letadel stejného typu a podrobí je pečivým servisním prohlídkám.

6. 1. 2024 12:09

6. 1. 2024 10:40

6. 1. 2024 09:07

6. 1. 2024 08:33

6. 1. 2024 07:21

Rychlá zpráva

Mark Zuckerberg prodal akcie Mety za více než 400 milionů dolarů

Generální ředitel americké internetové společnosti Meta Platforms Mark Zuckerberg odprodal v posledních dvou měsících loňského roku akcie firmy za 428 milionů dolarů, což je téměř deset miliard korun. Akcií Mety se zbavoval poprvé po dvou letech, a těžil tak z jejich růstu. Loni totiž zpevnily o 194 procent a obchodují se poblíž svých maxim.

5. 1. 2024 21:18

Rychlá zpráva

adaniFoto: Adani Group

Nejbohatší osobou Asie je znovu indický podnikatel Gautam Adani

Nejbohatší osobností Asie je opět indický podnikatel Gautam Adani. Ten byl před rokem z první pozice sesazen krajanem Mukéšem Ambanim poté, co se Adani a jeho obchodní impérium stalo terčem spekulantů. Adání byl obviněn z účetních nesrovnalostí. Indický nejvyšší soud ale tento týden rozhodl, že po sérii vyšetřování už v této věci není nutné nic dalšího konat.

5. 1. 2024 18:30

Doporučujeme

Česko je lídrem v oblasti kampusových sítí, tedy sítí nové generace, které pomáhají využívat moderní digitální komunikační technologie pro firemní pracovní, výrobní a provozní účely. „Výroba se stává dynamickou, k internetu se připojují i různá pohyblivá vozítka, průmyslové tablety nebo kamery, kterým nestačí kabelové připojení. A přesně na tento vývoj reagují sítě 5G, které zažívají období masivního nástupu,“ vysvětluje Tomáš Verner, manažer ICT řešení ze společnosti T-Mobile, v nové epizodě podcastu Brandstories.

Partner podcastu: T-Mobile

5. 1. 2024 17:32

5. 1. 2024 16:51

Rychlá zpráva

Zemřela česká astronomická legenda

Slavný český astronom Luboš Kohoutek zemřel. Informuje o tom web Astro.cz. Kohoutek patřil ke světově uznávaným vědcům původem z Československa a v první polovině 70. let se stal globální celebritou díky objevu komety pojmenované Kohoutek 1973 E1. Tehdy se o ní psalo jako o kometě století, písně o ní nazpívaly slavné kapely Kraftwerk nebo R.E.M. Na Kohoutkovu kometu ve svých pamětech jako na velkou událost vzpomínal i frontman metalových Motorhead Lemmy Kilmister.

 

 

 

5. 1. 2024 15:30

Rychlá zpráva

Stát vybral v loňském roce na daních 1,39 bilionu korun

Stát loni vybral na daních 1,39 bilionu korun, proti roku 2022 se inkaso zvýšilo o 17 procent. Nejrychleji rostl výběr daně z příjmu právnických osob, výrazně se zvýšilo i inkaso daně z příjmu fyzických osob. K vyššímu výběru daně přispěla mimořádná daňová opatření, tedy daň z neočekávaných zisků (windfall tax) a odvod z nadměrného zisku při výrobě elektřiny. Meziročně se naopak snížilo inkaso spotřební daně nebo silniční daně.