Live

zobrazit nejnovější

27. 2. 2024 11:00

Rychlá zpráva

bitcoinilustraceDall-E / OpenAI / CzechCrunch

Bitcoin opět sílí, dotkl se hranice 57 tisíc dolarů, je nejvýš od podzimu 2021

Od října 2021 nebyl bitcoin tak vysoko, kam se vyšplhal v posledních dnech. V úterý dopoledne dokonce dosáhl k 57 tisícům dolarů. Nahoru jde i ethereum, které se obchoduje za 3,2 tisíce dolarů a je nejvýš od léta 2021. Především bitcoin ženou vzhůru očekávání z dalšího růstu, zároveň ho přikupují fondy do svých ETF. Výrazně také nakoupil Michael Saylor se svou firmou MicroStrategy, ti do portfolia přidali tři tisíce bitcoinů.

27. 2. 2024 10:36

27. 2. 2024 09:39

Rychlá zpráva

Queen in concertFoto: Depositphotos

Dům Freddieho Mercuryho je na prodej za 38 milionů dolarů

Londýnská rezidence Garden Lodge, která je podle mnoha názorů stejně spektakulární jako její zesnulý majitel a zpěvák kapely Queen Freddie Mercury, je více než třicet let po jeho smrti k prodeji. Do nabídky ji poslala jeho blízká přítelkyně Mary Austinová, která ji po něm zdědila. Cena nemovitosti je odhadována na 30 milionů liber, tedy asi 38 milionů dolarů.

27. 2. 2024 08:57

Rychlá zpráva

Čechy uchvátil Smysl pro tumor, seriál ČT je letos zatím tím nejsledovanějším

Osmidílná série České televize Smysl pro tumor, která v neděli skončila poslední epizodou, je letos zatím suverénně nejpovedenějších seriálovým počinem. Měl 1,35 milionu diváků a zhruba polovina celkové sledovanosti se měla odehrát odloženě. Jen škoda, že námět nebyl původní, ale vycházel ze stejnojmenného, šest let starého belgického počinu.

27. 2. 2024 08:12

Rychlá zpráva

Joe Biden očekává, že do týdne dojde k příměří v Gaze

Americký prezident Joe Biden vyjádřil naději, že do příštího pondělí bude uzavřeno příměří v konfliktu mezi Izraelem a radikálním palestinským hnutím Hamás v Pásmu Gazy. Takové příměří by mělo umožnit i propuštění zbývajících rukojmí držených Hamásem.

27. 2. 2024 07:08

Rychlá zpráva

V Disney se mění vedení, končí jeden z dlouholetých šéfů ve filmovém oddělení

Ze zábavního kolosu Disney, který se v poslední době potýká s jedním neúspěchem za druhým, odchází Sean Bailey. Ten patnáct let působil ve vedení sekce Motion Picture Production a má za sebou několik úspěšných zářezů, firma je ale kvůli neuskopojivé návštěvnosti a vůbec výsledkům svých nejnovějších projektů pod tlakem investorů. Ve vedení proto dochází k nejedné změně. Bailey nyní sám rezignoval a na jeho místo nastoupí David Greenbaum.

26. 2. 2024 21:00

Doporučujeme

Pouto mezi Českem a Spojenými státy nikdy nebylo silnější, říká americký velvyslanec v Česku Bijan Sabet v rozhovoru pro podcast Crunch s Čestmírem Strakatým

26. 2. 2024 20:00

Rychlá zpráva

Holešovice a Letnou propojí nový průchod určený pro pěší a cyklisty

Brownfield v Bubnech-Zátorech dostane nový asfaltový chodník určený pro pěší a cyklisty. Díky nové komunikaci, která by měla být realizována do konce léta, se výrazně zkrátí cesta mezi Holešovicemi a Letnou. Součástí bude i průchod pod modernizovanou železniční tratí.

26. 2. 2024 18:00

Rychlá zpráva

lenovo-transparentFoto: Lenovo

Společnost Lenovo představila notebook s průhlednou obrazovkou

Největší výrobce počítačů na světě, společnost Lenovo, ukázala prototyp notebooku s průhlednou obrazovkou. Technologie je v některých ohledech podobná rozšířené realitě, kdy se digitální obsah překrývá s reálným světem. Firma prototyp představila na veletrhu bezdrátových technologií MWC a zatím neplánuje zařízení prodávat.

26. 2. 2024 15:58

Rychlá zpráva

Zemřel britský bankéř Jacob Rothschild. Finančníkovi a filantropovi bylo 87 let

Ve věku 87 let zemřel britský finančník Jacob Rothschild, vysoce postavený člen jedné z nejznámějších bankovních dynastií v Evropě. Rothschild se narodil v roce 1936 v Británii. Kariéru zahájil v rodinné bance NM Rothschild & Sons a v roce 1963 spoluzaložil společnost J Rothschild Assurance, která nyní funguje pod názvem St James’s Place. Mimo jiné založil investiční fond RIT Capital Partners a platil za jednoho z největších kulturních filantropů v Británii. Bankovní rodina Rothschildů má kořeny ve Frankfurtu nad Mohanem v 18. století. Odtud se různí členové rodiny stěhovali do měst po celé Evropě a budovali v nich bankovní podniky.

26. 2. 2024 15:00

Rychlá zpráva

electric-scenicFoto: Renault

Evropským Autem roku 2024 byl zvolen Renualt Scenic, který se proměnil na elektrické SUV

Evropským Autem roku se stalo plně elektrické SUV Renault Scenic E-Tech. Těsně porazilo BMW řady 5. Vítěze vybralo šest desítek novinářů zaměřených na automobilové odvětví z více než dvaceti zemí.

26. 2. 2024 13:30

Rychlá zpráva

house-of-the-dragon-hbo-fantasy-game-of-thrones-1Reprofoto: HBO Max/YouTube

Nový spinoff Hry o trůny zná datum vydání. The Hedge Knight přicválá v roce 2025

Generální ředitel Warner Bros. Discovery David Zaslav představil nové detaily o připravovaném spinoffu Hry o trůny. Game of Thrones: A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight by měl na HBO dorazit v roce 2025. Jeho děj bude vycházet z knižního díla Rytíř Sedmi království.