Live

zobrazit nejnovější

26. 3. 2024 13:32

26. 3. 2024 11:15

Rychlá zpráva

Lucid Air Exterior 7

Výrobce elektromobilů Lucid získá další miliardu dolarů od Saúdů

Americký výrobce luxusních elektromobilů Lucid získá od divize saúdskoarabského státního investičního fondu PIF jednu miliardu dolarů (přes 23 miliard korun) výměnou za prioritní konvertibilní akcie. Nejnovější investice fondu potvrzuje, že Lucid má v boji o přežití mezi začínajícími výrobci elektromobilů, kteří se potýkají s problémy, významnou výhodu. Akcie automobilky v reakci na oznámení vzrostly až o téměř pětinu. Vláda Saúdské Arábie vlastní ve firmě Lucid podíl 60 procent a do firmy již investovala miliardy v rámci strategie diverzifikace své ekonomiky mimo těžbu ropy.

Lucid je jedním z několika výrobců elektromobilů, které těžce zasáhlo zpomalení růstu poptávky a cenová válka vyvolaná společností Tesla. V čele Lucidu stojí bývalý manažer Tesly a automobilka očekává, že letos vyrobí 9 000 vozů. Loni vyrobila 8 428 vozů. Luxusní sedan Lucidu Air konkuruje mimo jiné vozům Tesla Model S a luxusním elektromobilům automobilek Mercedes-Benz, BMW, Audi a Porsche. Minulý měsíc Lucid ve své finanční prezentaci čtvrtého čtvrtletí uvedl, že má dostatečnou likviditu nejméně do roku 2025.

26. 3. 2024 09:28

26. 3. 2024 08:40

Rychlá zpráva

neumann_1Reprofoto: New York Times Events/YouTube

Adam Neumann by rád získal zpět WeWork, měl nabídnout 500 milionů dolarů

Adam Neumann, zakladatel padlého startupu WeWork, by firmu, která ho coby svého šéfa už jednou odmítla a jež loni požádala o ochranu před věřiteli, získal zpět. To není žádné tajemství. Podle CNBC nyní podnikatel proslulý bezhlavým utrácením nabídl půl miliardy dolarů, není ale jasné, odkud mají tyto peníze pocházet. Server zároveň dodal, že nemusí jít o konečnou částku, ta by se při vyrovnání všech povinností mohla dle jeho informací vyšplhat až témeř na miliardu dolarů.

26. 3. 2024 07:58

Rychlá zpráva

bitcoinFoto: Midjourney / CzechCrunch

Bitcoin opět posiluje, včera se vrátil nad hranici 70 tisíc dolarů a má růst dál

Cena bitcoinu se opět zvyšuje, během pondělního večerního obchodování se vrátila nad hranici 70 tisíc dolarů, tedy přes 1,6 milionu korun. Spolu s bitcoinem posilují i další velké kryptoměny – ta druhá největší, ether, vykazovala růst o více než sedm procent a nacházela se blízko hodnoty 3 630 dolarů.

Podle serveru CoinDesk, který očekává další posilování, za to z velké části mohou očekávání, že centrální banky velkých západních zemí začnou brzy snižovat úrokové sazby.

26. 3. 2024 07:07

Rychlá zpráva

Čeští vědci vyvinuli molekulu, která v sobě dokáže uchovávat více informací

Čeští vědci vyvinuli molekulu, která pomocí světelného impulzu mění svoji strukturu a nově nepřechází mezi dvěma stavy, ale třemi, což umožňuje do její molekulární struktury uložit více informací než doposud. O další formě neboli stavu molekul se vědělo, avšak byly nestabilní, a proto se jim vědci povětšinou vyhýbali.

Vyřešit tuto problematiku nyní dokázal tým vědců z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR a dva jeho členové, Tomáš Slanina a Jakub Copko, o objevu napsali článek pro časopis Chemical Communications. „Teď můžeme molekulu precizně a selektivně přepínat mezi třemi stavy podle podmínek, které si sami zvolíme,“ uvedl Copko.

 

25. 3. 2024 21:09

Doporučujeme

„Když si řeknete, že vás ve dvaačtyřiceti potká něco, co si jinak spojujete se stářím, je to šok.“

- Jan Sadil, ředitel JRD Group

Čtěte dále

25. 3. 2024 19:44

Rychlá zpráva

Místo půl miliardy musí Trump složit 175 milionů dolarů. Odvolací soud mu na to dal deset dní

Newyorský odvolací soud souhlasil s odložením ručení za pokutu ve výši 454 milionů dolarů (10,6 miliardy korun) za podvody, kterou má zaplatit bývalý americký prezident Donald Trump. Místo toho musí politik do deseti dnů složit 175 milionů dolarů (4 miliardy korun).

Pokud se mu to povede, nejpravděpodobnější prezidentský kandidát Republikánské strany se vyhne případnému zabavování majetku. Soud tak rozhodnul těsně před tím, než měla newyorská generální prokurátorka Letitia Jamesová začít s vymáháním rozsudku v původní výši zabavováním Trumpových nemovitostí.

25. 3. 2024 18:06

ctverec-event-web

29. 4. 2024

Crunch Live s Čestmírem Strakatým

CAMP

Chci vědět více
Přidat do kalendáře2024-04-29 18:00:00Europe/PragueCrunch Live s Čestmírem StrakatýmCAMP

25. 3. 2024 16:40

Rychlá zpráva

Fond J&T má ve správě přes 55 miliard korun, je největší v Česku a na Slovensku

Fond kvalifikovaných investorů J&T Arch Investments uzavřel rok 2023 s objemem aktiv ve výši 55,08 miliard korun, tedy 2,23 miliard eur. To z něj činí největší fond svého druhu v Česku a na Slovensku. Investorům za loňský rok připsal výnos ve výši 19 procent v případě růstové korunové třídy, respektive 14,98 procenta u třídy eurové. Minimální vklad do fondu je milion korun, resp. 125 tisíc eur.

25. 3. 2024 16:00

Rychlá zpráva

cyberhammerFoto: Tesla/CzechCrunch

Tesla přichází s další zbytečností, kterou musíte mít. Kladivem inspirovaným Cybertruckem

Když Tesla v roce 2019 vůbec poprvé ukázala nový model Cybertruck, rozhodla, že se přítomným ukáže odolnost vozu. Hlavní designér automobilky Franz von Holzhausen si vzal tehdy na pomoc kladivo, kterým několikrát udeřil do karoserie vozu. Tesla nyní jako připomínku tohoto momentu začala nabízet tzv. CyberHammer, tedy matně lakované kladivo s podpisem Holzhausena.

Tesla kladivo nenabízí za dolary, ale za kredity. Ty mohou zákazníci automobilky získat v momentě, kdy svůj nový vůz u Tesly zakoupí i jejich přátelé, které předtím doporučili. Získané kredity je možné proměnit za energii zdarma u nabíječek Tesly, nebo právě za dárkové předměty. Celkem by mělo být vyrobeno 800 kusů tohoto předmětu.

25. 3. 2024 15:31

Rychlá zpráva

sheen

Sold out! Viktor Sheen oznámil, že vyprodal O2 arenu

Populární český rapper a jeden z nejposlouchanějších interpretů v zemi dokázal něco, co by ještě před pár lety nebylo možné. Viktor Sheen na svém Instagramu oznámil, že vyprodal O2 arenu, kde svůj zatím největší sólový – a letos jediný – koncert uspořádá 7. prosince. Pokřtí na něm nejen poslední studiové album Planeta opic, ale také zahraje největší hity z trilogie alb Černobílej svět, Barvy, Příběhy a sny.

V pražské O2 areně už dříve byl, konkrétně loni 12. října, kdy před davem fanoušků prezentoval desku Roadtrip, na které pracoval s neméně známým umělcem Calinem.