Live

zobrazit nejnovější

3. 8. 2023 14:27

Rychlá zpráva

Čeští investoři letos přes Fingood investovali téměř půl miliardy

Investoři v prvním pololetí přes crowdfundingovou platformu Fingood do středně velkých českých firem investovali 466 milionů korun. Objem investic tak vzrostl o 63 procent a průměrné zhodnocení investic dosáhlo 12,05 procenta. Platformu využilo více než 11 tisíc Čechů a Fingood počítá s dalším růstem. Celoroční objem investic by měl dosáhnout 1,8 miliardy.

3. 8. 2023 13:51

3. 8. 2023 13:26

Rychlá zpráva

lufthansa_1Foto: Nicolas J Leclercq/Unsplash

Aerolinky se vrátily na čísla před pandemií

Německá letecká společnost Lufthansa ve druhém čtvrtletí díky oživení poptávky téměř ztrojnásobila zisk. V období od dubna do června jej zvýšila o 217 procent na 1,09 miliardy eur (26,1 miliardy korun). K dobrým výsledkům se vrátila i maďarská nízkonákladová letecká společnost Wizz Air. V prvním fiskálním čtvrtletí vykázala čistý zisk 61,1 milionu eur (1,5 miliardy korun) po ztrátě 452,5 milionu eur ve stejném období v loňském roce. Počet přepravených cestujících se v případě Wizz Air zvýšil o 25,3 procenta na rekordních 15,3 milionu.

3. 8. 2023 12:58

Rychlá zpráva

THE SUPER MARIO BROS. MOVIEFoto: CinemArt

Společnost Nintendo zvýšila obrat o 50 procent

Film Super Mario a hra The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom oživily dění v japonském Nintendu. Společnost vykázala za poslední čtvrtletí obrat ve výši 461,34 miliardy jenů (v přepočtu přes 70 miliard korun), což představuje meziroční nárůst o 50 procent. Film o poskakujícím chlapíkovi s červenou čepicí vydělal od svého uvedení do kin přes miliardu dolarů a z nové hry Zelda se stal nejrychleji prodávaný titul v historii série.

3. 8. 2023 12:24

Rychlá zpráva

Čína chce dětem zkrátit čas strávený na telefonu na dvě hodiny denně

Čínský úřad pro kyberprostor uvedl, že děti mladší 18 let by měly na svých chytrých telefonech strávit maximálně dvě hodiny denně, v případě dětí do 8 let by šlo dokonce o pouhých 8 minut denně. Po výrobcích telefonů by zároveň požadoval, aby zavedli takzvané programy pro nezletilé, které by uživatelům mladším 18 let zakázaly přístup k internetu na mobilních zařízeních od 22:00 do 6:00 hodin. Prohlášení způsobilo pád akcií technologických společností.

 

 

3. 8. 2023 11:39

Doporučujeme

„Loni u nás vyšla průměrná týdenní dovolená na 700 tisíc korun pro dva. Nejdražší pak byla dokonce za 25 milionů. Někdo za tuto částku zvládne cestu kolem světa, jiný si pronajme jachtu, další zase privátní ostrov, který přijde klidně i na milion za den. “

- Petr Udavský, spoluzakladatel a CEO EliteVoyage

Čtěte dále

3. 8. 2023 11:02

Rychlá zpráva

V Londýně se prodalo schodiště, co nikam nevede. Za téměř milion korun

Britský startupista Simon Squibb vydražil nepoužívané schodiště v severozápadní části Londýna za 32 tisíc liber, v přepočtu necelých 900 tisíc korun, což je i na přehřátý londýnský trh se nemovitostmi slušná částka. Ve třech patrech schodů z někdejší administrativní budovy prý vidí velký potenciál, který souvisí s jeho vlastním podnikáním. Squibb založil firmu, která má pomáhat ostatním rozjet jejich byznys, a i když sama ještě nemá kanceláře, na schodišti by se měla objevovat pop-upová pracoviště jeho klientů. Uvažuje ale také o postelích a dalším vybavení. Ne všichni jeho kolegové jsou ale z nové investice, která bude vyžadovat ještě značné finance, pokud má naplnit Squibbova očekávání, nadšení.

3. 8. 2023 10:32

Rychlá zpráva

brazilieFoto: Depositphotos

Odlesňování v Brazílii se snížilo o 60 procent

Odlesňování Amazonského pralesa na území Brazílie se v červenci snížilo nejméně o 60 procent ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, uvedla pro deník The Guardian brazilská ministryně životního prostředí Marina Silva. Přesný údaj vychází ze satelitního systému Deter a bude zveřejněn v nadcházejících dnech. Podle nezávislých analytiků by však mohlo jít o nejlepší výsledek od roku 2005. Rychlá změna k lepšímu ukazuje na význam politických změn, k nimž došlo od nástupem nového prezidenta Luize Inácio Lula da Silvi.

3. 8. 2023 10:05

3. 8. 2023 09:11

3. 8. 2023 08:01

Rychlá zpráva

Zisk Komerční banky v pololetí meziročně klesl na 8,1 miliardy

Čistý zisk Komerční banky v letošním prvním pololetí meziročně klesl o 2,9 procenta na 8,1 miliardy korun. Celkové výnosy se jí snížily o 5,6 procenta na 18,1 miliardy korun. Banka, jejímž hlavním majitelem je francouzská Société Générale, dnes neauditované konsolidované výsledky zveřejnila na svém webu. Podle banky čistý úrokový výnos klesl hlavně kvůli zvýšení průměrných nákladů na vklady, zatímco čistý příjem z poplatků a provizí mírně vzrostl díky větším transakcím klientů a zvyšujícím se investicím zákazníků do podílových fondů.

3. 8. 2023 07:30

Rychlá zpráva

Sdílené elektrokoloběžky v Paříži končí, přesunou se do Londýna či Tel Avivu

Sdílené elektrokoloběžky smějí být v Paříži už jen do konce srpna, jejich provozovatelé, konkrétně společnosti Lime, Dott a Tier Mobility, tak začaly s jejich stahováním. Přesunout musí na 15 tisíc vozítek, která poputují do jiných francouzských měst a dalších evropských metropolí jako je Londýn, Varšava či Kodaň, některé zamíří ale i do izraelského Tel Avivu. O konci elektrokoloběžek, které se ve městě vyskytují od roku 2018, rozhodli Pařížané v referendu v dubnu, sdílená kola zůstávají.

3. 8. 2023 06:42

Rychlá zpráva

Letiště České Budějovice zahájilo mezinárodní provoz

Šesté mezinárodní civilní letiště v Česku spustilo praktický provoz včera pozdě večer letem cestovní kanceláře Čedok do turecké Antalye. Čedok bude letos z Českých Budějovic odlétat také na zájezdy na řecké ostrovy Rhodos a Kréta. Do konce srpna České Budějovice vypraví 28 turistických letů.