Live

zobrazit nejnovější

29. 2. 2024 10:31

Rychlá zpráva

Herní studio Rockstar, tvůrce GTA, chce, aby se jeho lidé naplno vrátili do kanceláří

Rockstar Games podle vyzvalo své zaměstnance, aby se počínaje dubnem vrátili na celých pět pracovních dní do kanceláří firmy. Studio stojící za Grand Theft Auto má vstupovat do finálních fází přípravy její šesté edice a rozhodnutí povolat zaměstnance z domovů s tím podle všeho souvisí. Jennifer Kolbe z vedení Rockstaru v e-mailu, v němž firma lidem své rozhodnutí oznamovala, uvedla, že bylo učiněno v zájmu „zajištění vyšší produktivity a bezpečnosti“.

29. 2. 2024 09:47

29. 2. 2024 08:58

Rychlá zpráva

Francouzský Senát schválil zanesení práva na potrat do ústavy

Horní komora francouzského parlamentu s překvapivou většinou schválila zanesení práva na potrat do ústavy. Text navržený vládou a iniciovaný prezidentem Macronem bez požadavků na změny podpořilo 267 senátorů, proti jich bylo 50, očekával se naopak velice těsný výsledek. O změně budou v pondělí na speciálně svolané společné schůzi ve Versailles hlasovat obě komory parlamentu, pokud ho schválí – na což je potřeba třípětinové většina –, změně ústavy by už nemělo stát nic v cestě. Podle Macrona se tím Francie stane první zemí, která právo na potrat zaručí v ústavě.

29. 2. 2024 08:03

Rychlá zpráva

Nova dnes spouští dva nové sportovní kanály, nabídnou UFC i formuli 1

Vysílání dnes zahajují dva nové přírůstky do skupiny Nova – Nova Sport 5 a Nova Sport 6. Nabídnou přenosy závodů formule 1, MotoGP a WorldSBK nebo zápasy MMA organizace UFC, pro které jednička mezi českými televizemi znovu získala práva. Obě stanice navíc zařadí do své nabídky nový distributor, operátor Telly.

29. 2. 2024 07:12

Rychlá zpráva

bitcoinilustraceDall-E / OpenAI / CzechCrunch

Kryptoburza Coinbase měla technické potíže, na mnoha účtech se objevila nula

Patrně neznámější kryptoměnová burza světa Coinbase se včera potýkala s technickými potížemi, v jejichž důsledku se řadě klientů na jejich účtech objevil nulový zůstatek. Burza uvedla, že problémy řeší, a uživatele ujistila, že jejich aktiva jsou v bezpeční. Ti ale na sociálních sítích dávali najevo svou nelibost, čímž měly zprávy o chybě na Coinbase vliv i na cenu bitcoinu. Ten se nedávno vyšplhal na nejvyšší úroveň od konce roku 2021, včera ale i díky dění na kryptoburze spadl o více než čtyři procenta.

28. 2. 2024 21:03

Doporučujeme

Zajděte si do kina na druhou Dunu. Je opravdu ohromující. Ale možná vám v hlavě bude hlodat písečný červíček pochybnosti, jestli jednička nebyla o pár zrnek písku lepší...

duna-paul

28. 2. 2024 20:10

28. 2. 2024 19:09

Doporučujeme

„Šokující pro mě byly chyby, které dělala policie. A potom i brutalita a samozřejmost, s jakou Stodolovi zločiny páchali,“

- Petr Hátle, režisér a scenárista filmu Manželé Stodolovi

Čtěte dále

28. 2. 2024 17:36

28. 2. 2024 17:01

Doporučujeme

Nemáte program na dnešní večer? Pusťte si Šóguna na Disney+. Je to vynikající historický seriál. A jestli vás dějiny neberou, třeba by vás mohli zlákat diváci a kritici, kteří ho v nejlepším slova smyslu přirovnávají ke Hře o trůny...

sogun-boxed

28. 2. 2024 16:31

Rychlá zpráva

1428-silesia-dlc-rozsireniFoto: Kubi Games

Do husitské hry českého vývojáře cválá rytířský turnaj. 1428: Shadows over Silesia vás vezme na Pernštejn

Videoherní vývojář Petr Kubíček předloni představil svůj povedený mix temné fantasy a husitské historie 1428: Shadows over Silesia. Letos svou hru rozšíří o doplněk nazvaný Tourney at the Bear Rock (Turnaj na Medvědí skále), který přinese nejen rytířská klání, ale i další příběhová tajemství – a který vás vezme na hrad Pernštejn.