Live

zobrazit nejnovější

19. 3. 2024 07:06

18. 3. 2024 21:23

Rychlá zpráva

duna-paulFoto: Vertical Entertainment

Druhá část Duny v tržbách překoná 500 milionů dolarů

Duna: Část druhá má nakročeno k překonání velkého kasovního milníku. Pokračování sci-fi režiséra Denise Villeneuvea vydělalo celosvětově 494,7 milionu dolarů, z toho 208 milionů v Severní Americe a 289,4 milionu v zahraničí. Film by měl v pondělí překonat hranici 500 milionů dolarů, což je číslo, kterého v postpandemické době zatím dosáhlo jen málo filmů. Za pouhých deset dnů na velkém plátně překonalo pokračování Duny celou „domácí“ tržbu prvního filmu, která činila 108 milionů dolarů. Je však třeba poznamenat, že první film z roku 2021 byl vzhledem k pandemii covidu uveden současně v kinech i na HBO Max.

18. 3. 2024 20:26

Doporučujeme

„Měl jsem pocit, že i když jsme malá firma, hýbeme se po odeznění pandemie kupředu jako obří tanker. Ale já se chtěl hýbat rychlostí motorového člunu. Cítil jsem, že musíme začít dělat věci jinak.“

- Sanjiv Suri, zakladatel Zátiší Group

Čtěte dále

18. 3. 2024 19:37

18. 3. 2024 18:34

18. 3. 2024 17:38

Rychlá zpráva

bezkyFoto: Pierre Jarry / Unsplash

Podle vědců nemají zimní sporty v Česku dobré vyhlídky

Hydrometeorologové se zaměřili na klimatické vyhlídky pro české hory z hlediska toho, jaké v těchto oblastech můžeme v budoucnu čekat podmínky pro lyžování a běžkování. A jejich odhady nejsou příliš příznivé. Rostoucí průměrná teplota sice neznamená, že bude každá zima horší, v dlouhodobém průměru bude sněhu stále méně a lyžařská sezona se bude zkracovat, píší na serveru iRozhlas.

Která pohoří jsou nejohroženější, co se podmínek pro zimní sporty týče? „Nižší polohy Beskyd a Šumavy, Českomoravská vrchovina, Krušné Hory. To jsou jednoznačně nejvíce ohrožené lokality na našem území,“ shodují se Martin Pecha a Tomáš Fryč z Českého hydrometeorologického ústavu. Ohroženy jsou tak závody jako Jizerská padesátka, Krušnohorská třicítka, či běžkařská série Skitour.

18. 3. 2024 15:28

Rychlá zpráva

Wim HofFoto: Reprofoto Youtube.com / Wim Hof

Na Wim Hofově metodě přece jen něco je, zjistila studie

Někteří ho milují, jiní ho označují za šarlatána. Wim Hof a jeho zázračná metoda otužování a dechových cvičení oblétla v posledních letech svět a začalo ji praktikovat mnoho nadšenců. Zaměřila se tak na ni i vědecká obec. Nedávno například vědci z Univerzity ve Warwicku: systematicky přezkoumali údaje z osmi publikovaných studií, aby se pokusili identifikovat konzistentní trendy.

A zjistili, že metoda nejvýrazněji přispívá ke zvýšení hladiny stresového hormonu adrenalinu a protizánětlivých chemických látek zvaných cytokiny, zároveň snižuje hladinu prozánětlivých cytokinů. „Myslím, že je ještě brzy na to, abychom mohli vyváženě vědecky posoudit, co tato metoda umí a co ne, ale pokud jde o zánět, myslím, že nyní máme poměrně přesvědčivé důkazy o tom, že má schopnost tlumit zánět v akutním stavu,“ vysvětluje imunolog Matthijs Kox. Vědci ale upozorňují na to, že Wim Hofova metoda není bez rizika.

18. 3. 2024 14:27

Rychlá zpráva

Apple vyjednává o zabudování umělé inteligence od Gemini do iPhonu

Americká technologická společnost Apple vyjednává o zabudování motoru umělé inteligence Gemini od společnosti Google do svého iPhonu. Apple zvažoval použít i model od firmy OpenAI, kterou podporuje softwarová společnost Microsoft. Výrobce iPhonu jedná s Googlem o tom, že by získal licenci Gemini pro některé nové funkce – ty Apple chystá v rámci připravovaného systému iOS 18 a mají být založené na vlastních modelech umělé inteligence. Hledá ale partnera pro generativní funkce umělé inteligence, včetně funkcí pro vytváření obrázků a psaní esejí na základě jednoduchých podnětů.

18. 3. 2024 13:26

Rychlá zpráva

daktela-6705_mdFoto: Daktela

Daktela mění šéfa, nově ji vede Jiří Havlíček. Martin Skaba se vrací do Sandberg Capital

Do čela technologické společnosti Daktela, jež poskytuje firmám software pro komunikaci se zákazníky či řízení zákaznické zkušenosti, se na začátku února postavil její dosavadní technický ředitel Jiří Havlíček. Vystřídá tak Martina Skabu, který se po akceleraci expanze přesouvá zpátky do investiční skupiny Sandberg Capital, která do Daktely investovala stovky milionů korun. „Považuji svou misi za dokončenou,“ komentuje Skaba, jenž bude nadále členem představenstva firmy.

18. 3. 2024 12:30

18. 3. 2024 11:20

18. 3. 2024 10:31

Rychlá zpráva

Skupině Air Bank loni klesl čistý zisk o 14 procent na 2,55 miliardy korun

Skupina Air Bank, kterou tvoří společnosti Air Bank, zahrnující také značku Zonky, a český a slovenský Home Credit, v roce 2023 vytvořila čistý zisk 2,55 miliardy korun. Meziročně jde o pokles o 14 procent. Hospodaření ostatních velkým bank se loni vyvíjelo oběma směry. Skupině Air Bank v loňském roce výrazně vzrostl počet klientů, a to o 16 procent na 1,46 milionu. Samotné bance Air Bank přibylo za loňský rok nejvíce klientů od jejího vzniku. Celkový počet klientů banky se zvýšil o 170 tisíc. Skupina Air Bank zároveň loni poskytla v Česku spotřebitelské úvěry za více než 43 miliardy korun. To z ní činí jedničku na tuzemském trhu spotřebitelských půjček.