Live

zobrazit nejnovější

21. 4. 2023 08:59

Rychlá zpráva

bennonFoto: Bennon

Zlínský dodavatel pracovní obuvi Bennon překonal v obratu půl miliardy

Zlínská společnost Bennon patří k největším dodavatelům pracovního oblečení a obuvi v Česku. Sídlí v bývalých Baťových závodech v areálu Svit a v loňském roce vygenerovala v obratu 508 milionů. Meziročně se její výsledky zvedly o pětinu a růst chce podobným tempem i letos. Bennon vznikl v roce 2009 a specializuje se na výrobu i distribuci širokého sortimentu pracovní, bezpečnostní a volnočasové obuvi i oblečení.

21. 4. 2023 08:51

Rychlá zpráva

V Čadu se opět objevili lvi, o kterých se předpokládalo, že na území tohoto státu vyhynuli

Fotopast v národním parku Sena Oura zachytila snímky lvice, které je podle ochránců přírody asi pět let. Lvi byli v této rezervaci naposledy spatřeni v roce 2004 a předpokládalo se, že na území Čadu vyhynuli. Podle odborníků je téměř jisté, že vyfocená lvice v národním parku nežije sama.

21. 4. 2023 07:45

Rychlá zpráva

Alec Baldwin už není stíhaný za neúmyslné zabití kameramanky při natáčení westernu Rust

Prokurátoři z Nového Mexika stáhli obvinění z neúmyslného zabití, kterému čelil herec Alec Baldwin za to, že v roce 2021 běhen natáčení snímku Rust zastřelil zbraní, která měla být rekvizitou, kameramanku Halynu Hutchinsovou. Obžaloba proti Hannah Gutierrezové-Reedové, který měla na bezpečnost zbraní dohlížet, nadále platí.

 

21. 4. 2023 07:24

Rychlá zpráva

Alphabet chce zefektivnit vývoj umělé inteligence, DeepMind a Google BrainAI se tak spojují

Americký kolos Alphabet pokračuje ve snaze zlepšit své působení na poli umělé inteligence. Spojuje proto své dosud samostatné jednotky DeepMind a Google Brain AI, které se jí zabývaly a také si tak trochu konkurovaly, do jedné. V čele nové entity bude stát dosavadní šéf původem britského DeepMindu Demis Hassabis.

 

 

21. 4. 2023 06:36

Rychlá zpráva

auto-policieFoto: Depositphotos

Policie dnes rozjíždí Speed Marathon, bude ve velkém měřit rychlost

Pokud vás cestou na víkend zastaví policejní hlídka, nedivte se. Dnes totiž probíhá bezpečnostní akce Speed Marathon 2023, během níž bude dopravní policie kontrolovat rychlost, která patří k nejčastějším příčinám nehod. Měřit se bude téměř na tisícovce míst, seznam úseků najdete zde.

20. 4. 2023 21:31

Rychlá zpráva

pilsner-urquell-experience-1-min-copyFoto: Pilsner Urquell: The Original Beer Experience

V sobotu se otevře pražská zážitková expozice s pivem Pilsner Urquell

Interaktivní expozice Pilsner Urquell Experience, nacházející se v historické budově původního sídla Pražské úvěrní banky v dolní části Václavského náměstí, je se otevře v Praze v sobotu 22. dubna. Návštěvníci zažijí příběh vzniku prvního zlatého ležáku na světě a prozkoumají pivovarské procesy Pilsner Urquell. Prohlídka trvá zhruba 90 minut a zahrnuje ochutnávku tankového piva.

20. 4. 2023 20:20

Rychlá zpráva

BuzzFeed propouští 15 procent zaměstnanců a ukončí provoz webu BuzzFeed News

BuzzFeed snižuje náklady a propustí okolo patnácti procent zaměstnanců, spolu s tím ukončí i provoz webu BuzzFeed News. Šéf firmy Jonah Peretti uvedl, že do zpravodajské divize „příliš investoval“ a včas si neuvědomil, že nemá dostatek peněz na udržení fungování. Část týmu z BuzzFeed News prý dostane možnost práce pro zábavní web BuzzFeed nebo značku HuffPost, kterou společnost vlastní.

20. 4. 2023 20:02

20. 4. 2023 19:31

Rychlá zpráva

Tribunál zrušil osmiměsíční trest pro Pavla Nedvěda

Italský olympijský výbor částečně vyhověl odvolání fotbalového klubu Juventus a zrušil osmiměsíční zákaz činnosti pro jeho bývalého viceprezidenta Pavla Nedvěda za falšování přestupového účetnictví. Tribunál také týmu dočasně vrátil 15 bodů – v italské lize se tudíž posunul na třetí místo ze sedmého. Rozhodnutí ale stanoví až odvolací soud italského svazu.

20. 4. 2023 18:55

Rychlá zpráva

img_4870-2Foto: Iva Brejlová/CzechCrunch

Češi v Kyjevě dohadují budoucí spolupráci

„Teď je ta nejlepší chvíle investovat na Ukrajině,“ uvedl partner fondu Nation 1 Ondřej Homola na akci v Kyjevě, kde je s českými investory a mladými firmami také redaktorka CzechCrunche Iva Brejlová. Několik zástupců českých fondů, technologických firem a startupů se tam vypravilo, aby prohloubilo spolupráci. „Řešíme, co je třeba,“ říkají místní startupy – například jak ve virtuální realitě skolit tank (na fotce).

20. 4. 2023 17:20

Rychlá zpráva

Vladimír Balaš končí jako ministr školství

Vladimír Balaš na vlastní žádost skončí na postu ministra školství, informuje server iRozhlas.cz s tím, že svoji rezignaci potvrdil Radiožurnálu. Důvodem mají zdravotní problémy. Balašovu rezignaci ještě příští týden projedná vedení hnutí STAN. Jako svého nástupce doporučil vedení STAN ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka.

20. 4. 2023 16:15

techcast_live

11. 5. 2023

TechCast Live

Trask I Pankrác

Chci vědět více