Live

zobrazit nejnovější

3. 6. 2024 16:07

Rychlá zpráva

Legendární meme akcie GameStop jsou díky Redditu zase v kurzu

Akcie americké firmy GameStop jsou zhruba po třech letech díky diskusním fórům a dalším internetovým skupinám opět v centru pozornosti investorů. V neděli o sobě totiž dal po delší době vědět obchodník Keith Gill, který sdílel snímek s výpisem z makléřského účtu, na němž je vidět, že k minulému pátku držel akcie GameStopu v celkové hodnotě 115,7 milionu dolarů (2,6 miliardy korun).

Akcie  distributora videoher GameStop ještě před začátkem dnešního obchodování na trhu Nasdaq v New Yorku vykazovaly růst až o 90 procent, který později zmírnil asi na 70 procent a cena v tu dobu činila zhruba 39 dolarů za kus. Pro cenné papíry zpopularizované mezi drobnými investory na sociálních sítí se vžil název meme akcie. A právě akcie GameStopu jsou považovány za první takové.

Keith Gill vystupuje na síti Reddit pod pseudonymem „DeepF——Value“ a na platformách YouTube a X jako „Roaring Kitty“. Není možné ověřit, zda snímek makléřského účtu, který ukazuje akcie GameStopu v hodnotě téměř 116 milionů dolarů, skutečně patří Gillovi. Pouhý náznak, že Gill drží akcie GameStop v takovém objemu, ale v neděli večer vedl k silnému růstu ceny této emise na platformě Robinhood, která umožňuje s akciemi obchodovat nepřetržitě.

3. 6. 2024 14:23

3. 6. 2024 12:41

Rychlá zpráva

chip-nvidiaFoto: Nvidia / CzechCrunch

Nvidia oznámila nové čipy pro systémy umělé inteligence jen pár měsíců po předchozí generaci

Nvidia v neděli představila novou generaci čipů pro umělou inteligenci zvanou Rubin, která nahradí tu předchozí Blackwell. Firma ji přitom oznámila jen o několik měsíců dříve, v březnu. Blackwell je přitom stále ve výrobě a očekává se, že se k zákazníkům dostane během letoška. Rubin by pak měl být k dispozici v roce 2026.

3. 6. 2024 11:04

Rychlá zpráva

Comic-Con Junior potřetí v Brně. Prvním hereckým hostem je John de Lancie ze Star Treku

Třetí ročník festivalu popkultury Comic-Con Junior potěší i letos všechny dospělé, náctileté a dětské fanoušky sci-fi a fantasy. Brněnské výstaviště se na podzim v termínu od 2. do 3. listopadu znovu promění v doupě filmů a seriálů, videoher i stolních her, komiksů a knih a samozřejmě i kostýmů.

Návštěvníci si budou moci užít třeba jednu z ikon populárního seriálu Star Trek, oblíbeného Q, v podání Johna de Lancie, ale i další herecké, komiksové a cosplay hosty. Do 30. června mohou kupovat zvýhodněné vstupenky. Letos poprvé mohou využít společného vstupu na Comic-Con Junior a nový knižní veletrh Kniha Brno, který bude probíhat v sousedících prostorách.

3. 6. 2024 09:26

3. 6. 2024 08:17

3. 6. 2024 07:01

Rychlá zpráva

V Mexiku skončily volby, do čela země se poprvé postaví žena

Mexičané za sebou mají velký den – včera volili nového prezidenta a také své zástupce v parlamentu a ve vedení regionů. Volby pronásledovalo násilí, během kampaně bylo zabito několik kandidátů a klid nebyl ani včera. I tak k urnám podle odhadů mohlo přijít na 100 milionů oprávněných voličů. Oficiální výsledky zatím nejsou známé, podle AFP a Reuters se vítězkou s velkým náskokem zřejmě stala bývalá starostka hlavního města a kandidátka vládní strany Claudia Sheinbaumová, její hlavní protikandidátkou byla Xóchitl Gálvezová.

2. 6. 2024 21:37

Rychlá zpráva

boeing-starlinerFoto: Boeing

První let Starlineru s posádkou se uskuteční nejdříve ve středu

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) a společnosti Boeing a United Launch Alliance (ULA) se o další start vesmírné lodi Starliner pokusí nejdříve ve středu. Dnešní příležitost pro odlet první pilotované mise v novém kosmickém plavidle týmy nevyužijí, potřebují více času na vyřešení problému, který zamezil plavidlu odstartovat v sobotu.

Dlouho očekávaný let druhé americké kosmické lodi, která by mohla zajišťovat pravidelné lety astronautů NASA do vesmíru, byl v sobotu odložen poté, co počítač přerušil odpočítávání jen několik minut před zážehem raketových motorů. Na objasnění přesné povahy problému, který odpočet zastavil, se ještě čeká. Další příležitost pro start bude vesmírná loď mít ve středu 5. a ve čtvrtek 6. června.

2. 6. 2024 20:36

Rychlá zpráva

trump-tiktokFoto: CzechCrunch

Donald Trump si založil účet na TikToku. Kdysi chtěl tuto sociální síť zakázat

Na sociální síti TikTok se objevil oficiální účet Donalda Trumpa. Bývalý americký prezident přidal první příspěvek o víkendu během galavečera UFC. Jak píše server Politico, Trump chce tímto krokem oslovit zejména mladší potenciální voliče před listopadovými volbami.

Vstup Trumpa na TikTok přichází v době, kdy této sociální síti hrozí v USA potenciální zákaz, pokud se neoddělí od svého čínského vlastníka ByteDance. Za zákaz TikToku dříve orodoval ještě v době svého prezidentství také Trump, ale nedávno změnil názor a postavil se proti zákonu o TikToku, který podepsal současný americký prezident Joe Biden.

2. 6. 2024 19:05

Doporučujeme

Už jste slyšeli nový díl podastu Money Makeru s Tomášem Čuprem?