Live

zobrazit nejnovější

9. 5. 2023 13:17

Rychlá zpráva

messi_1Foto: Depositphotos

Lionel Messi podle AFP odchází z Paris Saint-Germain do Saúdské Arábie

Agentura AFP informovala o tom, že přechod fotbalisty Lionela Messiho z Paris Saint-Germain do Saúdské Arábie je definitivní. Média již delší dobu spekulovala o tom, že Messiho láká klub al-Hilál s nabídkou na 8,5 miliardy korun ročně. Zdroj blízký AFP dnes uvedl, že dohoda s Messim je hotová, jen se ještě finalizují detaily.

9. 5. 2023 13:15

9. 5. 2023 12:24

Rychlá zpráva

Linkedin oznámil, že propustí 700 lidí

Sociální síť Linkedin, která je součástí společnosti Microsoft, oznámila, že kvůli poklesu poptávky a zrušení plánovaného rozšíření aplikace v Číně, propustí 716 zaměstnanců. Informoval o tom CEO sociální sítě Ryan Roslansky v e-mailu určeném pro všechny zaměstnance.

9. 5. 2023 11:43

Rychlá zpráva

chatgptFoto: Depositphotos

Aplikace GPTZero rozezná text napsaný umělou inteligencí

Edward Tian, student na Princetonské univerzitě se zaměřením na počítačové vědy a žurnalistiku, vyvinul aplikaci GPTZero, která rozpozná, zda studenti využívají umělou inteligenci ChatGPT pro generování textů. Od ledna má přes milion registrovaných uživatelů. Nyní Tian spustil nový program – Origin. Ten je zaměřený na online mediální prostor, jelikož má kapacitu rozlišit článek vytvořený umělou inteligencí od článku, který napsal člověk. Tianův projekt podpořily investiční fondy Uncork Capital and Neo Capital v přepočtu přibližně 75 miliony korun. Cílem je aplikaci dostat do velkých světových médií, jako jsou BBC nebo New York Times.

9. 5. 2023 11:05

Doporučujeme

Dnes vystoupil na konferenci v rámci festivalu Zlín Design Week Nima Shahinian, norský průmyslový designér, který se v současnosti kvalifikoval také jako astronaut v rámci vesmírného programu NextStep. Jeho součástí je průlomová mise, během které proběhne první lékařský zákrok závažnějšího rázu provedený na člověku ve vesmíru.

nima-nahled

9. 5. 2023 10:14

9. 5. 2023 09:47

Rychlá zpráva

virgin-galacticFoto: Virgin Galactic

Virgin Galactic se chystá po odmlce vyslat posádku na hranici vesmíru

Společnost Virgin Galactic, která chce rozjet suborbitální vesmírnou turistiku a kterou založil britský miliardář Richard Branson, se připravuje po téměř dvou letech na svůj další let na hranici vesmíru. Naplánován je na konec května, má mít na palubě dva piloty a posádku čtyř zaměstnanců Virgin Galactic. Firma očekává, že půjde o poslední zkušební let předtím, než je po letech slibů a posouvání termínů otevře pro platící zákazníky.

 

9. 5. 2023 09:26

na-web-do-nahledu-10

15. 5. 2023

Komunita jako klíč k úspěchu

Spojka Events Karlín

Chci vědět více

9. 5. 2023 08:58

9. 5. 2023 08:27

Rychlá zpráva

Modernizace D1 má podle NKÚ nedostatky, některé části mohou být i nebezpečné

Nejvyšší kontrolní úřad oznámil, že z jeho kontrol prací na rekonstrukci dálnice D1 vyplývá, že 160 kilometrů dlouhý úsek mezi Mirošovicemi a Kývalkou, jehož opravy vyšly na 28 miliard korun, není dotažený. Na předělávaných částech jsou podle úřadu mosty a nadjezdy ve stavu, který ohrožuje bezpečnost dopravy. Ministerstvo dopravy s jeho závěry nesouhlasí.

9. 5. 2023 07:49

9. 5. 2023 07:19

Rychlá zpráva

Rekordní mnohamiliardová odměna pro whistleblowera

Americká Komise pro cenné papíry a burzy oznámila, že udělila historicky nejvyšší odměnu ve výši téměř 279 milionů dolarů (5,9 miliardy korun) pro oznamovatele, takzvaného whistleblowera, jehož informace a pomoc vedly k úspěšnému vymáhání práva a souvisejících opatření. Komise uvedla, že se jedná o nejvyšší ocenění v historii programu pro whistleblowery. V roce 2020 činila tehdy rekordní odměna 114 milionů dolarů (dnes 2,4 miliardy korun). Detaily případu nebyly zveřejněny.

9. 5. 2023 06:34

Rychlá zpráva

Tři letošní Pulitzerovy ceny se vztahují ke zpravodajství o Ukrajině

Pulitzerovy ceny patří mezi nejvýznamnější ocenění, jaká mohou za svou práci získat američtí novináři. Každoročně je uděluje Kolumbijská univerzita a letos hned ve třech kategoriích vyzdvihla práci související s popisováním války na Ukrajině. Hlavní cenu dostal tým agentury AP za zpravodajství z obléhaného Mariupolu. Stejná agentura získala cenu i za práci svých fotoreportérů a série reportáží o vraždění civilistů ruskými jednotkami ve městě Buča vynesla cenu za mezinárodní zpravodajství deníku The New York Times.

9. 5. 2023 05:55

Rychlá zpráva

PPF znovu navýšila podíl v ProSieben, drží přes 13 %

Investiční skupina PPF zvýšila svůj podíl v německé mediální skupině ProSiebenSat.1 na 13,1 %, který drží v akciích a dalších instrumentech. Odhalila to pondělní zpráva regulačních orgánů. PPF poprvé zveřejnila nákup akcií ProSieben v únoru, koncem dubna podíl zvýšila na přibližně 12 %. Aktuálně je druhým největším akcionářem, před ní je MFE italského mediálního magnáta Silvia Berlusconiho.