Live

zobrazit nejnovější

20. 6. 2024 14:32

Rychlá zpráva

bevy-city-19Foto: Bevy.city

Logistický Bevy.city se rozšiřuje do regionů, do konce roku chce pokrýt 5 milionů obyvatel

Logistická a technologická firma Bevy.city, která pomáhá vykrývat logistické špičky pro největší hráče na trhu, pokračuje v expanzi po republice. Aktuálně doručením pokrývá 4,3 milionu obyvatel Česka, do konce roku plánuje atakovat pět milionů. Do budoucna plánuje působit ve všech krajských městech, nyní vedle Prahy pokrývá i Plzeň, Liberec, Jablonec nad Nisou, Hradec Králové, Pardubice, Brno, Ostravu a Chrudim. Bevy.city, který od investorů získal desítky milionů korun, přitom k rozvozu zásilek využívá převážně elektromobily.

„Do nových měst často vstupujeme po boku našich dlouhodobých partnerů, jako je například Scuk, Rohlík.cz nebo krabičkové diety Nutrition Pro a Papa Food. Pro nás to znamená určitou stabilitu zakázek, pro naše zákazníky jistotu osvědčeného a funkčního modelu spolupráce. Zároveň vnášíme do regionů i nové logistické trendy, v našem případě je to především elektromobilita, která je stále doménou hlavně Prahy a velkých měst,“ komentuje zakladatel Ladislav Janckulík.

20. 6. 2024 13:02

Rychlá zpráva

ouhrabka-comgate-hl-minFoto: Comgate

Platební Comgate představil nové tarify. Nabízí sazbu pod 1 % pro všechny karty

Z pohledu obchodníků jsou platby kartou drahé, neboť si poskytovatelé platebních služeb někdy účtují vysoké poplatky. Tento problém adresuje platební brána Comgate, která v rámci svých nových tarifů i nejmenším obchodníkům nabízí jednotnou sazbu transakčního poplatku ve výši 0,98 procenta, ať už zákazník zaplatí jakoukoli platební kartou (vydanou v EU nebo mimo ni, spotřebitelskou nebo podnikatelskou).

Sazba navíc neobsahuje fixní část poplatku, je tedy výhodná i při nižších platbách. „Konkurenční ceníky platebních služeb jsou často neveřejné a komplikované, obchodníci nemají šanci spočítat si dopředu, kolik je provoz platební služby bude stát, a pak jsou překvapení. Nový tarif Easy jsme proto připravili tak, aby byl jednoduchý a pro podnikatele naprosto předvídatelný z pohledu nákladů,“ komentuje ředitel Comgate Jakub Ouhrabka.

20. 6. 2024 11:42

20. 6. 2024 11:23

Brand Stories vizuál

Partner podcastu: Vodafone

20. 6. 2024 10:20

Rychlá zpráva

Vzniká nový investiční fond, zaměří se na inovativní zdravotnické startupy

Společnost Fons JK Group, majitel české IT společnosti Stapro, uzavřela smlouvu o spolupráci s investiční společností Moondust Ventures. Předmětem spolupráce bude v první fázi společné investování do nadějných startupů v oblasti zdravotní péče, léčebných postupů a přidružených technologií. V druhé fázi pak společnosti plánují založit a spravovat investiční fond, zaměřený právě na inovativní zdravotnické investice.

Geograficky se investice budou primárně zaměřovat na prostor střední a východní Evropy, přesah je pravděpodobný i do západní Evropy a jiných částí světa. Investice budou směřovat především do raných fází rozvoje nových technologií a do podpory univerzitních týmů pracujících na nadějných projektech.

20. 6. 2024 09:21

20. 6. 2024 08:15

Rychlá zpráva

Při letošní pouti do Mekky měla zahynout necelá tisícovka lidí

Při letošní velké muslimské pouti do Mekky zemřelo zhruba 900 lidí, píše agentura AFP s odvoláním na diplomatické zdroje. Zhruba 600 úmrtí připadá na Egypt a o 68 mrtvých krajanech mluví indičtí diplomaté. V úterý AFP evidovala dalších 250 mrtvých z jiných zemí, například z Indonésie, Íránu či Jordánska. Úřady v Saúdské Arábii, kde se Mekka nachází, vlastní bilanci nezveřejňují. U části poutníků se zřejmě projevily zdravotní problémy v důsledku vysokých teplot.

20. 6. 2024 07:03

Rychlá zpráva

Severní Moravou a Slezskem se prohnaly silné bouřky, jedna žena přišla o život

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém Těšíně zabil padající strom ženu, která stanovala. Kvůli bouřkám byla omezená silniční i železniční doprava v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Na silnice a tratě tam popadaly stromy, někde byly problémy s dodávkami elektrického proudu. Nyní už by měla být situace na železnici stabilizovaná.

19. 6. 2024 20:11

Doporučujeme

Jannis Samaras, spolumajitel a hlavní tvář nápojářské skupiny Kofola, je spíše plachý muž, který jako by se do světa velkého byznysu ani nehodil. Jenže do něj patří, a to pořádně: firma, kterou stavěl na nohy se svým otcem, jen za rok 2023 utržila bezmála devět miliard a nedávno do svého převážně nealkoholického portfolia přidala i trojici pivovarů Holba, Litovel a Zubr. On sám už ale většinu času věnuje jiným věcem než dennímu řízení společnosti, s jejímiž akciemi se obchoduje i na pražské burze.

19. 6. 2024 18:00

Rychlá zpráva

zde4zjfhmzgzmdqyyzrioipjdsolb9watuqfddp7lrtdsdc5bv1szh-ceusctmp8j_nypuejcridihmbqc_v0ft06glupdas8luw_67zyhlqedhjmwcvdd3q7fiqsp7eqjkr8o6njsnznp4mcdplxpfxhqzjs0vznt5pqwpnn5tzrdvl6upndi4aow81zpb8b28rbf3eFoto: Journal of Archaeological Science/ Juan Manuel Román

Archeologové objevili nejstarší tekuté víno. Bylo součástí pohřebního ritu

Původně bílé, po dvou tisících letech však nahnědlé víno objevili archeologové v jihošpanělské Carmoně. Víno v tekutém skupenství bylo uloženo ve skleněné nádobě a do něj ponořeny lidské ostatky. Podle laboratorních zjištění se jednalo o andaluské bílé víno vysoké kvality.

Jedná se o doposud nejstarší objevené tekuté víno na světě. Rekord doposud držel nález láhve s vínem v německém Speyeru, které bylo vyrobeno ve čtvrtém století našeho letopočtu.

19. 6. 2024 16:29

Rychlá zpráva

cipy8Foto: TSMC

Americký výrobce čipů se rozhodl rozšířit svůj závod v Rožnově. Investovat chce 46 miliard

Onsemi, americký výrobce polovodičů, rozšíří výrobu ve svém závodě v Rožnově pod Radhoštěm. Hodnota plánované investice má být dvě miliardy dolarů, což je přepočtu dělá 46,3 miliardy korun, což představuje jednu z největších investiv v moderní historii země. Společnost původně zvažovala rozšíření výroby v závodech ve Spojených státech a v Koreji. Onsemi nyní bude jednat s českou vládou o balíčku investičních pobídek.

Společnost původně kromě Česka zvažovala pro rozšíření výroby také své závody ve Spojených státech a v Koreji. Nový závod by měl vyrábět inteligentní výkonové polovodiče, které slouží ke zlepšení energetické účinnosti elektromobilů, obnovitelných zdrojů energie nebo datových center s umělou inteligencí.