Live

zobrazit nejnovější

18. 5. 2024 10:51

Rychlá zpráva

Fury a Usyk se dnes utkají o titul absolutního boxerského mistra světa v těžké váze

Milovníci adrenalinu, potu a těžkých ran budou mít dnes velký den – profesionální box by totiž po 24 letech měl mít absolutního mistra světa v těžké váze. O tento titul se v saúdskoarabském Rijád u utkají Brit Tyson Fury a Ukrajinec Oleksandr Usyk. A podle odborníků jsou jejich šance vyrovnané. Zápas se měl původně uskutečnit už loni v dubnu ve Wembley, ale promotéři se nedohodli na podmínkách. Nekonal se ani v dalším termínu 17. února, protože Fury při tréninku utrpěl tržnou ránu nad pravým okem.

18. 5. 2024 09:02

Rychlá zpráva

Vatikán vydal nová pravidla pro potvrzování a ověřování nadpřirozených jevů

Vatikán vydal nová pravidla pro potvrzování, ověřování a případné zamítání nadpřirozených jevů, jako jsou zjevení. Měla by lépe objasnit, kdy jsou informace například o plačící soše falešnou zprávou, jak věrohodné je tvrzení, že svatá relikvie vedla k zázračnému uzdravení, anebo jak by mělo být potvrzeno božské zjevení.

Dokument, který vypracovalo vatikánské Dikasterium pro nauku víry, stanoví pravidla pro posuzování pravdivosti takových tvrzení. Uvádí se, že v posledních letech, v éře sociálních médií, počet zpráv o zmíněných fenoménech prudce stoupl – a někdy se šíří prostřednictvím dezinformací a fám.

Nové pokyny pravděpodobně zpřísní kritéria pro prověřování, analýzu a případné zamítnutí podobných případů. Vatikán vydal rozhodnutí o těchto jevech naposledy v roce 1978.

18. 5. 2024 07:21

18. 5. 2024 06:40

17. 5. 2024 17:27

Rychlá zpráva

Robert Fico podstoupil druhou operaci, jeho stav je nejistý

Dva dny poté, co útočník z bezprostřední blízkosti několikrát postřelil předsedu slovenské vlády Roberta Fica, zůstává výhled premiérova zdravotního stavu nejistý. Podle ředitelky nemocnice v Banské Bystrici, kde je Fico hospitalizován, mu dnes lékaři odstranili tkáň odumřelou v důsledku střelného poranění a pacient je nadále ve velmi vážném, byť stabilizovaném stavu. Ministr obrany Robert Kaliňák uvedl, že až nejbližší dny vyjasní, jak se Ficův stav bude vyvíjet.

17. 5. 2024 14:20

17. 5. 2024 13:09

Rychlá zpráva

Na prodej bude státní zámek Štiřín, vyvolávací cena je 3,3 miliardy

Stát nabízí k prodeji areál zámku Štiřín nedaleko Prahy, minimální cena je 3,3 miliardy korun. Oznámil to dnes v tiskové zprávě Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, podle kterého je cena Štiřína dosud nejvyšší vyhlášenou minimální cenou prodávaného majetku za dobu fungování úřadu. Prodej se uskuteční formou elektronické aukce, která začne 11. září ve 12:00 a skončí 13. září rovněž v poledne.

17. 5. 2024 11:21

17. 5. 2024 10:41

Rychlá zpráva

peking-cinaFoto: Zhang Kaiyv

Čína hasí problémy s výstavbou bytů, rozvolnila trh s hypotékami

Největší světová ekonomika už nějakou dobu není v nejlepší kondici a hodně ji oslabuje především situace na nemovitostním trhu, protože zkrachovalo několik obřích developerů. Čínská vláda nyní podle agentury Reuters přistoupila k sérii opatření, jež mají situaci alespoň stabilizovat. Jednak se rozvolnila pravidla na hypotéčním trhu, jednak samosprávy dostaly do rukou možnost vykupovat některé byty a apartmány. Cílem je dosáhnout toho, aby se některé z projektů, které nejsou dokončené, dostavěly.

17. 5. 2024 09:32