Live

zobrazit nejnovější

8. 6. 2023 16:24

Rychlá zpráva

rizikove-useky-v-aplikaci-mapy-cz_-minFoto: Mapy.cz

Mapy.cz v navigaci upozorní na rizikové úseky

Zobrazování rizikových míst přímo v aplikaci Mapy.cz navazuje na dosavadní spolupráci Seznamu a Portálu nehod. Veškerá data zohledňují nejen počet nehod, ale také jejich závažnost. Řidičům se v navigaci zobrazí pouze úseky, které pro ně mohou být potenciálně nebezpečné. Mapy.cz jsou první tuzemská aplikace, která ve své navigaci takové upozornění řidičům nabízí.

8. 6. 2023 15:14

Rychlá zpráva

vitezove-anketyFoto: EXEC

E-commerce osobností roku se stal Tomáš Braverman z Heureky

Historicky prvním výhercem ankety EXEC E-commerce osobnost roku se stal Tomáš Braverman, ředitel Heureka Group. Druhé místo obsadil ředitel e-shopu Notino Zbyněk Kocián, třetí pak zakladatel obuvnické značky Vasky Václav Staněk. Z kandidátů nominovaných širokou veřejností vybírala výherce odborná porota, jejíž součástí byl i redaktor CzechCrunche Peter Brejčák. Cílem bylo ocenit nejvýraznější osobnosti, které jsou vzorem pro československou e-commerce.

8. 6. 2023 14:25

Rychlá zpráva

Na silnicích k areálu Rock for People se vytvořily kolony

Na příjezdových silnicích k festivalovému areálu Rock for People na letišti v Hradci Králové se dnes po poledni vytvořily kolony aut s návštěvníky festivalu. Ostatním řidičům policie radí, aby se lokalitě na severním okraji Hradce Králové raději vyhnuli.

8. 6. 2023 14:04

8. 6. 2023 13:14

8. 6. 2023 13:04

Rychlá zpráva

smetanovo-nabrezi-minFoto: Rekola

Rekola v Praze testují nový systém parkování a vypouští do ulic 500 nových kol

Bikesharing Rekola ve spolupráci s městem a dalšími poskytovateli mikromobility postupně do všech městských částí Prahy zavádí parkování do vyhrazených stanovišť. Převážně se jedná o standardizovaná označená místa jako stojany nebo barvou označené prostory. Zatím vznikla v Holešovicích a Karlíně, kde probíhal testovací provoz, následně se rozšířila na Letnou, Vinohrady a Nové Město, aktuálně mají probíhat jednání se Starým Městem, Dejvicemi a Smíchovem. Rekola zároveň oznámila, že v hlavním městě přibylo 500 nových kol a téměř 200 kol dostalo chytré držáky na telefon. Společnost také bude testovat vybavení držáků NFC čipy pro otevření aplikace a odemykání zámku kola.

8. 6. 2023 12:14

8. 6. 2023 11:14

Rychlá zpráva

nove-qerko-kody-foto-1-minFoto: Qerko

Startup Qerko do restaurací zavádí odolnější QR kódy

Český startup Qerko během letošního roku postupně zavádí nové QR kódy, pomocí nichž lze platit za útratu v restauracích. Inovace má přinést řadu výhod oproti starší generaci včetně vylepšených NFC čipů, které lépe reagují na přiložení telefonu. Změn se dočkaly i materiály a jsou při běžném používání „téměř nezničitelné a nepoškrabatelné“, navíc vynikají vyšší odolností vůči povětrnostním podmínkám, čímž se prodloužila jejich životnost na stolech zahrádek. Součástí změn je i nový vzhled od studia Stedina Design, držitele několika ocenění Red Dot Design Award.

8. 6. 2023 10:44

Rychlá zpráva

Nezaměstnanost v Česku v květnu klesla

Počet nezaměstnaných lidí v Česku dál klesl a v květnu se snížil o desetinu procentního bodu na 3,5 procenta, informuje Úřad práce ČR. Celkem evidoval bezmála 254 tisíc uchazečů o zaměstnání, což je o 7 790 méně než v dubnu a o 18 tisíc více než loni. Počet volných pracovních míst se minulý měsíc naopak zvýšil o zhruba 1 200 na téměř 286 tisíc. V mezinárodním srovnání byla míra nezaměstnanosti podle posledních dostupných dat EUROSTATU (za duben) druhá nejnižší v celé EU, a to 2,7 procenta (průměr EU je šest procent).

8. 6. 2023 09:21

Doporučujeme

V Hradci Králové dnes začíná festival Rock for People. Do 11. června se na něm představí na 600 umělců, odehraje se 130 koncertů a proběhnou také desítky představení nebo debat. A právě do nich se zapojí i CzechCrunch! Takže pokud chcete alespoň některé z nás vidět naživo a dozvědět se něco třeba o lidstvu a houbách, vyrazte!   

rfpppp

8. - 10. 6. 2023

Rock for People

letiště Hradec Králové

Chci vědět více

8. 6. 2023 09:03

Rychlá zpráva

V Dánsku poprvé od roku 2006 dva týdny v kuse nepršelo

My se v posledních dnech potýkáme spíše s opačnou situací, v Dánsku mají nyní ale na tamní poměry dlouhé období bez srážek. Podle meteorologického ústavu v zemi už dva týdny nepršelo, což se naposledy stalo před sedmnácti lety v roce 2006. Ani předpověď počasí na příští týdny vydatnější deště neslibuje a podle pozorovatelů jde o jasný důkaz klimatické změny.

8. 6. 2023 08:27

8. 6. 2023 08:00

Rychlá zpráva

google-pichaiFoto: Google/CzechCrunch

Google přitvrdí v kontrolách, zda jeho zaměstnanci opravdu chodí do práce

Stejně jako velká část dalších firem se i Google po covidem vynucených home officech rozhodl mít své lidi zase v kancelářích. Pro většinu z nich platí takzvaný hybridní systém, v jehož rámci by měli být fyzicky v práci alespoň tři dny v týdnu. Nyní internetový kolos ve svých interních pravidlech ohlásil, že se zaměří na kontrolu toho, jak to jeho lidé dodržují. Přítomnost v práci se bude například započítávat do osobního ohodnocení a vedoucí hodlají konfrontovat ty, kteří do kanceláře nechodí. Jak uvedla Fiona Cicconiová, která má lidi v Googlu na starosti, „není nad to, když se lidi potkávají osobně“.

 

 

 

8. 6. 2023 07:31

Rychlá zpráva

ahsoka-star-wars-disneyReprofoto: Star Wars/YouTubet

Seriál Ahsoka má datum uvedení, na Disney+ zamíří koncem srpna

Série ze světa Star Wars s Rosario Dawson coby Ahsokou Tano bude na Disney+ k vidění od 23. srpna. Sledovat v ní budeme postavu bojovnice, která se poprvé objevila v animovaných Klonových válkách a následně prošla i Mandalorianem a Bobou Fettem. Osmidílný seriál by se měl točit kolem její snahy dát dohromady přeživší zbytky rytířů Jedi, kteří by zastavili vzestup zla po pádu Impéria.