Live

zobrazit nejnovější

4. 5. 2023 20:30

Rychlá zpráva

messi_1Foto: Depositphotos

Messi a Ronaldo opět proti sobě?

Hvězdný argentinský útočník Lionel Messi by mohl od příští sezony hrát v Saúdské Arábii, o pětatřicetiletého fotbalistu Paris St. Germain se uchází klub al-Hilál. V exotické lize by se Messi mohl opět potkat s dlouholetým rivalem Cristianem Ronaldem, který na konci minulého roku zamířil do an-Nasru.

4. 5. 2023 19:10

Doporučujeme

„Abyste mohli nabízet flexibilitu práce, musíte dát svým zaměstnancům důvěru a samostatnost. To je základní kámen úspěchu, jehož předpokladem je i dobrý leadership. Problém je, že většina manažerů svým lidem nevěří a chce je mít pod kontrolou.“

- Andrea Bohačíková, zakladatelka organizace Marter, která pomáhá ženám i mužům na rodičovské dovolené

Čtěte dále

4. 5. 2023 18:25

Rychlá zpráva

Pat a Mat se představí v muzeu

Svoje muzeum, alespoň na chvíli, budou mít Pat a Mat. Dva neumětelové z Večerníčku budou součástí expozice v Jihočeském muzeum v Českých Budějovicích do 28. září. Výstava představí animační dílnu, hernu i fotokoutek.

4. 5. 2023 17:40

4. 5. 2023 17:00

Rychlá zpráva

Mezi Prahou a Brandýsem bude jezdit trolejbus

Novou trolejbusovou linku, která povede mezi stanicí metra Českomoravská a Brandýsem nad Labem-Starou Boleslaví, bude projektovat společnost Metrostav. Dodavatele vybral Středočeský kraj. Trolejbusy by mezi Prahou a Středočeským krajem mohly jezdit už na přelomu let 2025 a 2026.

4. 5. 2023 16:20

Rychlá zpráva

VlkFoto: Depositphotos

Stát povolí odstřel vlka

Dlouhá léta vlk v české krajině nebyl. Teď se vrací a stát ho jako ohrožený druh chrání. Vlk ale zároveň způsobuje řadu problémů, zejména pak škody na hospodářských zvířatech. Stát už poskytuje dotace například na lepší zabezpečení stád, ministr pro životní prostředí Petr Hladík ale teď uvedl, že vlka bude možné střílet, pokud půjde o nebezpečného jedince.

4. 5. 2023 15:45

Rychlá zpráva

soutok1_upravenoZdroj: IPR Praha

Na soutoku bude park

Na soutoku Vltavy a Berounky bude park velký zhruba stejně jako deset Stromovek. V příštích letech se bude území upravovat a má sloužit nejen Pražanům, ale i jako protipovodňová ochrana.

4. 5. 2023 15:14

Rychlá zpráva

uber-prahaFoto: Uber

Uber zatím na pražském letišti nejezdí, čeká na antimonopolní úřad

Oficiální taxislužbu na pražském letišti už měla nyní zajišťovat společnost Uber, která loni zvítězila v koncesním řízení. Původně měl Uber jezdit na letišti od února, kvůli námitkám vůči průběhu soutěže se termín změnil na 1. května. Spolupráce mezi Uberem a Letištěm Praha ale zatím stále nebyla zahájena a věc nyní posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Na dotaz ČTK dnes úřad uvedl, že správní řízení je na začátku a nelze odhadnout, kdy dojde k rozhodnutí.

4. 5. 2023 15:05

Doporučujeme

„Stockpicking je důležitější než kdy jindy. Zatímco v předchozích letech šlo nahoru úplně všechno, teď jsou v rámci sektorů mezi jednotlivými tituly veliké rozdíly ve výkonnosti.“

- Petr Zajíc, Senior Portfolio Manažer ze společnosti Amundi

Čtěte dále

4. 5. 2023 14:49

4. 5. 2023 14:11

Rychlá zpráva

mikulas-bekFoto: STAN

Česko má nového ministra školství

Novým ministrem školství se stal Mikuláš Bek, který byl až dosud ministrem pro evropské záležitosti. Na Pražském hradě ho jmenoval prezident Petr Pavel. Kromě Beka byl jmenován také nový šéf opuštěného resortu. Tím se stal Martin Dvořák. Rošáda vznikla kvůli rezignaci Vladimíra Balaše, jenž odešel kvůli zdravotním problémům.

4. 5. 2023 14:02

Rychlá zpráva

Pracoviště Univerzity Karlovy získá od Googlu milion eur na boj s dezinforamcemi

Univerzita Karlova bude spolupracovat s Googlem. Pracoviště univerzity Central European Digital Media Observatory, které se věnuje výzkumu informačních poruch, jako jsou například dezinformace, ve střední Evropě, dostane od velikána milion eur. Využity by měly být mimo jiné i na zvyšování mediální a digitální úrovně v Česku, na Slovensku a v Polsku.

4. 5. 2023 13:50

Doporučujeme

„Chceme položit základy české architektury a designu využívajícího mycelium.“

- Jakub Seifert z Mykilia, které plánuje využít houby i ve stavebnictví

Čtěte dále

4. 5. 2023 13:15

techcast_live

11. 5. 2023

TechCast Live

Trask I Pankrác

Chci vědět více

4. 5. 2023 12:31

Rychlá zpráva

Potravinová sbírka hlásí rekord

Existují i dobré zprávy. Češi darovali v letošní jarní potravinové sbírce rekordní objem zboží. Dohromady to bylo 495 tun, což je v meziročním srovnání o 64 tun víc. Potravinová sbírka se koná už od roku 2013 a kromě kamenných prodejen se do ní zapojují také online obchody Košík.cz, Rohlík.cz a iTesco.

Česká federace potravinových bank