Textový generátor Bing Chat od Microsoftu se otevřel všem. Pomůže s rešerší, brzy i s rezervací večeře

Bing Chat má výhledově umět odpovídat nejen textově, ale i pomocí obrázků a videí. Microsoft také oznámil, že program bude podporovat použití pluginů.

Jiří BlatnýJiří Blatný

bing-chat

Foto: Microsoft/CzechCrunch

Prostředí programu Bing Chat od Microsoftu

0Zobrazit komentáře

Program poháněný umělou inteligencí od OpenAI má podle Microsoftu potenciál změnit způsob, jakým lidé hledají informace na internetu. Možnost vyzkoušet si službu Bing Chat, kterou společnost uvedla na začátku tohoto roku, byla doteď značně omezená. To už ale neplatí. Firma software nyní zpřístupnila všem zájemcům a navíc oznámila i další vylepšení.

Microsoft svého chatovacího robota Bing Chat zpřístupnil všem uživatelům. Jediným předpokladem je mít u firmy účet. Pak už stačí jen přihlásit se do prohlížeče Edge nebo aplikace Bing a dostanete přístup k testovací verzi tohoto programu. Microsoft také oznámil různá vylepšení této služby, včetně podpory pluginů, doplňkových funkcí od třetích stran. Ty ChatGPT od OpenAI podporuje od konce března.

Mezi další novinky má patřit schopnost programu odpovídat nejen formou textu, ale i obrazu nebo videa. Na možnostech vizualizace odpovědí Microsoft podle serveru The Verge spolupracuje s programem Wolfram Alpha od společnosti Wolfram Research a americkou službou pro rezervace v restauracích OpenTable, se kterou chce do umělé inteligence Bing Chat přidat možnost rezervace přímo z tohoto programu.

Se softwarem Microsoft přišel začátkem tohoto roku. Nejprve byl přístup omezený čekací listinou a firma ho postupně rozšiřovala. Podle ředitele produktů umělé inteligence Microsoftu pro střední Evropu Dimy Turchyna se kvůli programům jako Bing Chat nebo ChatGPT od OpenAI pravděpodobně výrazně změní trh s digitální reklamou. Inzerci Microsoft do svého programu integroval na konci března, informoval TechCrunch.