Live

zobrazit nejnovější

29. 2. 2024 21:24

Rychlá zpráva

Na Novém Zélandu nefungovaly benzinové pumpy. Mohl za to přestupný rok

Přestupný rok se opakuje s železnou pravidelností každé čtyři roky a každého 29. února provázejí zádrhele, selhání a problémy, píše The New York Times. Byly zaznamenány případy, kdy se vypínaly počítače, satelitní navigace selhávala a letištní posuvné pásy odmítaly přesouvat zavazadla do letadel. A letos přestaly fungovat desítky samoobslužných čerpacích stanic na Novém Zélandu, kde řidiči osobních i nákladních automobilů od rána hlásili problémy s doplněním nádrže. Nemohli zaplatit, protože software, který používají platební terminály na benzinových pumpách, se nedokázal nastavit na datum 29. února. Problém se týkal všech bezobslužných benzinových pump v celé zemi, protože všechny firmy prodávající na Novém Zélandu pohonné hmoty používají jednoho poskytovatele technologií.

29. 2. 2024 20:05

29. 2. 2024 18:55

29. 2. 2024 17:47

Doporučujeme

„Pokud se něco nezmění v politické garnituře, bude ze Slovenska odcházet stále více lidí do zahraničí, já sám jsem toho příkladem. “

- Matej Ftáčnik z Bratislavy vybudoval stamilionový byznys. Přestěhoval se ale do Prahy

Čtěte dále

29. 2. 2024 16:25

29. 2. 2024 15:07

29. 2. 2024 15:05

Rychlá zpráva

easyjetFoto: Depositphotos

EasyJet bude z Prahy létat na další lince. Směrem do Nice se přidává ke dvěma dopravcům

Aerolink EasyJet začne od 10. října létat z Prahy do již patnácté destinace, dvakrát týdně ve čtvrtek a v neděli spojí Prahu a Nice na Azurovém pobřeží. O novince píše portál zdopravy.cz s tím, že letenky jsou již v prodeji a nejlevnější vychází aktuálně na 1882 korun bez zavazadel. Na stejné trase v březnu začnou létat také Eurowings a Smartwings, avšak jen během letního letového řádu, zatímco EasyJet plánuje celoroční spojení.

29. 2. 2024 13:25

29. 2. 2024 12:01

Rychlá zpráva

sam altmanFoto: Steve Jennings/Getty Images for TechCrunch / Flickr

Americká Komise pro cenné papíry vyšetřuje OpenAI kvůli údajnému klamání investorů

Regulační úřad se podle Wall Street Journal zajímá o interní komunikaci přední firmy vyvíjející systémy generativní AI. Vyšetřování má souviset s listopadovým „pučem“, kdy Altmana nakrátko přestal být ředitelem OpenAI poté, co si na něj širší vedení a investoři stěžovali právě kvůli údajnému nedostatku upřímnosti.

29. 2. 2024 10:31

Rychlá zpráva

Herní studio Rockstar, tvůrce GTA, chce, aby se jeho lidé naplno vrátili do kanceláří

Rockstar Games podle vyzvalo své zaměstnance, aby se počínaje dubnem vrátili na celých pět pracovních dní do kanceláří firmy. Studio stojící za Grand Theft Auto má vstupovat do finálních fází přípravy její šesté edice a rozhodnutí povolat zaměstnance z domovů s tím podle všeho souvisí. Jennifer Kolbe z vedení Rockstaru v e-mailu, v němž firma lidem své rozhodnutí oznamovala, uvedla, že bylo učiněno v zájmu „zajištění vyšší produktivity a bezpečnosti“.

29. 2. 2024 09:47

29. 2. 2024 08:58

Rychlá zpráva

Francouzský Senát schválil zanesení práva na potrat do ústavy

Horní komora francouzského parlamentu s překvapivou většinou schválila zanesení práva na potrat do ústavy. Text navržený vládou a iniciovaný prezidentem Macronem bez požadavků na změny podpořilo 267 senátorů, proti jich bylo 50, očekával se naopak velice těsný výsledek. O změně budou v pondělí na speciálně svolané společné schůzi ve Versailles hlasovat obě komory parlamentu, pokud ho schválí – na což je potřeba třípětinové většina –, změně ústavy by už nemělo stát nic v cestě. Podle Macrona se tím Francie stane první zemí, která právo na potrat zaručí v ústavě.

29. 2. 2024 08:03

Rychlá zpráva

Nova dnes spouští dva nové sportovní kanály, nabídnou UFC i formuli 1

Vysílání dnes zahajují dva nové přírůstky do skupiny Nova – Nova Sport 5 a Nova Sport 6. Nabídnou přenosy závodů formule 1, MotoGP a WorldSBK nebo zápasy MMA organizace UFC, pro které jednička mezi českými televizemi znovu získala práva. Obě stanice navíc zařadí do své nabídky nový distributor, operátor Telly.