Projedla se Singapurem a pak si s přáteli otevřela vlastní podnik. Asii tu na talíři spojují i s jelítkem

Japonský ramen s kroupovým jelitem, zelňačka s misem a také sladký tančící králíček z Koreje. Nové Bango je úkaz na brněnské gastroscéně.

bango-nahled

Foto: Bango Brno

Za podnikem Bango stojí Natálie Benk (uprostřed), Josef Janečka a Anna Holešinská

0Zobrazit komentáře

Dva týdny uplynuly, což znamená jediné: je tady čerstvé vydání gastronomického newsletteru Deli, které se tentokrát nese takřka bez výjimky v asijském duchu. Radovat se můžou především obyvatelé Brna, jelikož ve zdejším novém podniku Bango prezentují japonskou kulinařinu ve velmi hravém podání. V Praze si pak na své přijdou milovníci čaje mačča, ale také ti, kdo rádi objevují dosud neprobádané způsoby vietnamského stolování.

Načítám formulář...

V Brně vyrostlo Bango, nový přírůstek inspirovaný gastronomií země vycházejícího slunce. A jde o záležitost, kterou by si neměl žádný správný foodie nechat ujít. Za podnikem, ve kterém se potkává japonská kuchyně s tou evropskou, stojí kreativní trojice Natálie Benk, Josef Janečka a Anna Holešinská.

„Japonské kuchyni se věnuji už spoustu let. Začínala jsem v tehdejším Koishi, což byla moje první práce po střední škole. Zkoušela jsem i jiné směry, ale nakonec jsem se k Japonsku znovu vrátila. Pak jsem odjela na pár měsíců do Singapuru, kde jsem si projedla Asii a nasávala inspiraci k otevření vlastního podniku,“ přibližuje Natálie Benk.

bango-1

Foto: Bango Brno

Ramen tady například připravují s jelitem

V kuchyni s ní spolupracuje Josef Janečka, se kterým sdílí lásku k dobrému jídlu a potřebnou kulinářskou kreativitu. Díky tomu jim tak pod rukama vznikají nevídané pecky, jako třeba ramen s roládou z bůčku opečeného na ohni, kroupovým jelitem, smaženým kysaným zelím a majoránkovým olejem s česnekem. Nebo vafle s dokřupava smaženým kuřetem s teriyaki sirupem a miso-kuřecím máslem. Nebo k neuvěření nadýchané lívance.

„Většina našich receptů vznikala za běhu ze surovin kolem nás a z našich každodenních konverzací. Oba jsme velmi akční a kreativní a menu bychom klidně měnili každý týden. Naše první vypilovaná věc byla Miso tonkotsu zelňačka – kombinace ramenu a klasické zelňačky. S radostí můžu vypíchnout i naše domácí moči, které jsme vyladili k dokonalosti,“ dodává Benk.

Do Bango můžete vyrazit mezi desátou a druhou hodinou na brunch, od pěti pak na večeři, jejíž nabídku tvoří spousta malých jídel určených ke sdílení nebo naopak pár skutečně velkých pokrmů. Rozhodně byste tady neměli minout instagramový hit, který nyní ve velkém jedou korejské a japonské cukrárny: tančícího pudinkového zajíčka tosuni, kterého ale v Brně nazývají Bobík.

bango

Foto: Bango Brno

Velkou specialitou je tančící Bobík

„Bobíka na sociálních sítích sledujeme už pár měsíců a byl to pro nás produkt, který jsme chtěli na trh v Česku uvést jako první. Chceme, aby si to k nám lidé přišli vždy užít, a milujeme, když to pochopí a svezou se s námi. Pleskání třepajícího kokosového králíčka po zadku to zaručeně zajistí. Za sebou má ještě dva bobky z domácích tapiokových perel zvaných boba, proto mu říkáme Bobík,“ uzavírá Natálie Benk.

Další asijské novinky najdete v posledním vydání newsletteru Deli. A pokud chcete mít gastronomické zprávy ještě horké, můžete jej začít odebírat.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym