Live

zobrazit nejnovější

4. 7. 2023 07:08

Rychlá zpráva

Meta má údajně ve čtvrtek spustit svou konkurenci Twitteru, síť Threads

Marka Zuckerberga a Elona Muska možná čeká souboj v kleci, další kolo toho byznysového by ale mohlo začít už za dva dny. Podle The Wall Street Journal se totiž Zuckerberg a jeho společnost Meta, pod niž patří Facebook nebo Instagram, ve čtvrtek chystají spustit svého vyzyvatele Twitteru, jenž poslední rok patří právě Muskovi a jeho nakládání se sociální sítí rozladilo nejednoho uživatele a inzerenta. Projekt Threads by právě toho chtěl využít.

4. 7. 2023 06:42

Rychlá zpráva

Unilever patří podle Ukrajiny mezi sponzory ruské války

Ukrajinské úřady přidaly britskou společnost Unilever, která vyrábí vše od zubních past po potraviny, na svůj seznam takzvaných mezinárodních sponzorů války, kterou proti ní vede Rusko. V zemi i nadále totiž fungují podniky firmy a platí v ní daně, čímž podle Kyjeva podporují ruskou ekonomiku a tím i boje. Na seznam sponzorů války Ukrajina zařadila už na 30 světových společností jako Raiffeisenbank, Mondeléz, Bonduelle, Xiaomi nebo Yves Rocher.

3. 7. 2023 22:07

Doporučujeme

Naučili se už mladí Češi investovat?

3. 7. 2023 20:55

3. 7. 2023 20:00

3. 7. 2023 19:01

Rychlá zpráva

Stav státního rozpočtu se oproti květnu mírně zlepšil

Schodek státního rozpočtu ke konci června klesl na 215,4 miliardy korun z květnových 271,4 miliardy korun. K meziměsíčnímu zlepšení salda přispěly inkaso korporátní daně a příjmy z rozpočtu Evropské unie, uvedlo ministerstvo financí. Pololetní schodek je druhý nejhlubší od vzniku Česka po výsledku roku 2021. Loni stát v pololetí hospodařil s deficitem 183 miliard korun. Vláda červnový pokles schodku očekávala, zůstává ale obezřetná, uvedl k tomu premiér Petr Fiala.

3. 7. 2023 17:12

Rychlá zpráva

fialaFoto: SoftVision

Český kryptoměnový fond zabodoval v Evropě

Kryptoměnový hedgeový fondu p-hat, který byl založen a je řízen českou společností Soft Vision, si i v porovnání s evropskou konkurencí vede nadmíru dobře. Jeho výsledky mu vynesly první místo v prestižní soutěži Hedgeweek European Digital Assets Awards 2023 v kategorii „Fond s nejlepším výnosem za posledních 36 měsíců s kapitálem nižším než 25 milionů dolarů“. „Hlavním měřítkem úspěchu je pro nás spokojenost našich investorů, pro které cílíme na stabilní pozitivní výnosy. Vítězství v této soutěži je už jen pomyslnou třešničkou na dortu, o to důležitější, že se jedná o kategorii dlouhodobých výsledků, které jsou pro nás stěžejní,“ okomentoval úspěch zakladatel fondu Petr Fiala. Strategie p-hat fondu využívá plně automatizovaný obchodní systém postavený na umělé inteligenci, který je spravován a kontinuálně vyvíjen právě společností Soft Vision. Petra Fialu jsme letos zařadili do výběru Kryptočeši.

3. 7. 2023 16:30

3. 7. 2023 14:30

Rychlá zpráva

Skupina Albatros koupila nakladatelství Baronet

Nakladatelská skupina Albatros Media se stala vlastníkem nakladatelství Baronet, které na trhu působí již třicet let a zaměřuje se na knihy zejména ze žánrů historických románů, science fiction, literatury faktu a čtení pro ženy. Baronet je devatenáctým nakladatelstvím v rámci Albatrosu. „V edičním plánu nakladatelství Baronet mají významné místo také militaria, detektivky nebo dětská literatura. Baronet nabízí knížky ze všech žánrových oblastí a díky tomu si v jeho nabídce může svou knihu vybrat téměř každý. Jedná se o renomované nakladatelství s dlouhou tradicí a silnou čtenářskou základnou,” říká Václav Kadlec, generální ředitel Albatros Media. Do skupiny patří dále nakladatelské značky CooBoo, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Garamond, Management Press, Fragment, Egmont, Kniha Zlín, Vyšehrad nebo selfpublishingová službu Pointa.

3. 7. 2023 13:15

Rychlá zpráva

marek-spanel-ceo-bohemia-interactiveFoto: Bohemia Interactive

Miliardáři z herního studia Bohemia Interactive investovali do farem

Podnikatelé Slavomír Pavlíček a Marek Španěl, kteří stojí za úspěšným herním studiem Bohemia Interactive a kteří jsou aktuálně velmi aktivní i na mediálním poli, získali podíly ve čtyřech společnostech z oblasti zemědělství a potravinářství. Farma Druhaz, Farma Struhy, Vejce z Bystřice a bezlepková pekárna Doktor Pekař byly součástí transakce, kterou jejich investiční společnost SPM uzavřela s firmou MyFoodCentre. Ambicí dvojice miliardářů je sjednocení dosud fragmentovaných lokálních producentů do jedné platformy a tím zvýšit efektivitu a optimalizovat jejich náklady.