Live

zobrazit nejnovější

10. 3. 2024 08:37

Rychlá zpráva

bod-obnovy-lightFoto: Max Stano / Film Kolektiv / Bioscop

Nejlepším filmem jsou Bratři, nejvíc Českých lvů mají Volha a Bod obnovy

Českého lva za nejlepší celovečerní film roku 2023 získal film Bratři od režiséra Tomáše Mašína, jeho snímek líčí historii odbojové skupiny bratří Mašínů a jejich útěku do Západního Berlína. Na dnešním předávání 31. ročníku výročních cen České filmové a televizní akademie v pražském Rudolfinu proměnil jedinou z 15 nominací. Nejvíce ocenění mají televizní retroseriál Volha a vědeckofantastický snímek s kriminální zápletkou Bod obnovy, které získaly po pěti cenách. Ocenění za mimořádný přínos české kinematografii převzal kameraman Vladimír Smutný.

10. 3. 2024 06:32

Rychlá zpráva

Jaromír SoukupReprofoto: Televize Barrandov/YouTube

Další firma z impéria Jaromíra Soukupa přiznala obří dluhy a má ochranu před věřiteli

Další ze zadlužených firem podnikatele Jaromíra Soukupa, společnost Media Master, získala od soudu tříměsíční ochranu před věřiteli. Společnost zajišťuje reklamu pro programy TV Barrandov, kterou Soukup spoluvlastní s podnikatelem Janem Čermákem. Firma dluží zhruba 608 milionů korun. Vyplývá to z rozhodnutí Městského soudu v Praze. Samotná televize Barrandov pak dluží další skoro miliardu korun.

9. 3. 2024 20:43

9. 3. 2024 19:23

Rychlá zpráva

Američané zvažují, že by úplně zakázali Tik Tok nebo ho rozdělili

Americký prezident Joe Biden prohlásil, že je připravený podepsat zákon, který by zcela zakázal používání sociální sítě Tik Tok v USA. Reagoval tak na debatu, která se v tamní politice znovu otevírá. Znovu ve hře tak je buď úplná stopka pro Tik Tok, nebo jeho nucené rozdělení, aby americké operace firmy neovládala čínská společnost.

9. 3. 2024 17:15

9. 3. 2024 13:16

Rychlá zpráva

pp-hradFoto: Hrad/koláž CzechCrunch

Petr Pavel připustil, že by se přece jen mohl ucházet i o druhý mandát na Hradě

Prezident Petr Pavel nevyloučil, že se za necelé čtyři roky pokusí ve volbách obhájit svůj mandát. Řekl to České televizi v rozhovoru k roku ve funkci. V minulosti říkal, že druhý mandát asi nebude chtít vykonávat. O případné účasti ve volbách se Pavel bude rozhodovat podle politické a společenské situace a podle toho, jak se mu bude dařit naplňovat jeho priority, vyplývá z jeho vyjádření. „A priori samozřejmě člověk by neměl vylučovat nic,“ odpověděl Pavel na otázku, zda vylučuje opětovnou kandidaturu. Důležitá bude podle něj podpora od jeho manželky. Zároveň uvedl, že četnost jeho aktivit ukazuje, že silami pro druhé funkční období nešetří. „Já se orientuji na jedno volební období,“ řekl. Jaká bude situace za čtyři roky, je podle prezidenta těžké předjímat.

9. 3. 2024 10:46

9. 3. 2024 08:10

Rychlá zpráva

Američtí zákonodárci se dohodli na rozpočtu, shutdown vládních úřadů se proto nekoná

Americký Senát schválil balík rozpočtových zákonů, které zabrání tomu, aby se muselo omezit fungování části vládních úřadů a agentur. Pokud by tak neučinil, peníze by jim došly už o páteční půlnoci. Zákony už dříve prošly Sněmovnou reprezentantů, ještě je musí podepsat prezident Joe Biden, ale to je spíše formalita. Debaty o možném shutdownu jsou v polsedních letech už americkým koloritem. Balíček v hodnotě 467,5 miliardy dolarů (10,8 bilionu korun) zajistí financování mimo jiné v oblastech zemědělství, dopravy, bydlení, energetiky či válečných veteránů do 30. září. „Lidem, kteří se obávají, že rozdělená vláda znamená, že se nikdy nic nedotáhne, tento balíček obou stran říká opak,“ uvedl už před hlasováním lídr demokratické většiny v Senátu Chuck Schumer.

9. 3. 2024 07:40

8. 3. 2024 19:30

8. 3. 2024 18:01

Rychlá zpráva

Oscaři se blíží

Už z neděle na pondělí tuzemského času se budou v Los Angeles udělovat ceny americké akademie. Na takzvaného Oscara má největší šance Oppenheimer. Snímek režiséra Christophera Nolana má celkem třináct nominací. Na hlavní kategorii, nejlepší film, je nominováno celkem devět snímků, mezi nimi například Chudáčci, Barbie či Zabijáci rozkvetlého měsíce.