Live

zobrazit nejnovější

6. 11. 2023 12:20

Rychlá zpráva

Podnikatelé zkoušejí jako motivaci zaměstnanců dvojnásobnou mzdu

Vysoká mzda prý může být „finanční droga“ a motivovat zaměstnance líp než různé formy odměn, které získají až se splněním konkrétních cílů. Říkají to šéfové některých firem, kteří se pustili do experimentu, ve kterém skokově navýšili mzdu šéfům ve svých společnostech. Podle jejich zkušeností to funguje, někteří odborníci před tím ale varují.

6. 11. 2023 11:16

Rychlá zpráva

Češi jsou národ „meníčkářů“ a jsou v tom unikátní

Podle denní nabídky si restauraci během oběda vybírá 4 z 5 Čechů, což je nejvíce v Evropě, uvádí průzkum Barometr FOOD. Za stravování platíme proti většině Evropanů nižší částky, mnohem méně přitom dbáme na zdraví. Víc řešíme například vzdálenost – ve 3 ze 4 případů totiž zvažujeme i to, jak daleko se nachází od kanceláře či místa pracoviště.

6. 11. 2023 10:26

Doporučujeme

Zaměstnanecké akcie dokážou přitáhnout talenty, probudit v zaměstnancích silnou motivaci a posunout celou firmu. Jak ale na ně? Zjištěte, jak ze zaměstnanců udělat milionáře. Přijďte si pro inspiraci od startupů, fondů i právníků. A poslechněte si, co se chystá, od vrchního ředitele sekce daně a cla z MF Stanislava Kouby.

esop-nahled

Event

ESOP: Jak se podělit o úspěch

7. listopad

Spojka Events Karlín

Chci vědět více

6. 11. 2023 10:12

Rychlá zpráva

Identita občana se mění, má snížit zátěž pro uživatele

Identita občana, která zajišťuje lidem přístup k portálům státní správy, prochází změnou. Odsunula některé možnosti přihlašování, méně viditelné je oblíbené moje ID. Digitální a informační agentura, který projekt spravuje, redesign a nové rozložení přihlašovacích metod do různých kategorií hájí „snižováním kognitivní zátěže pro uživatele.“

6. 11. 2023 09:23

6. 11. 2023 08:53

Rychlá zpráva

Česko má třetí nejdráže vydraženou známku. Aršík se prodal za téměř 1,8 milionu

Filatelisté měli v neděli velký den – na závěr výstavy filatelistických rarit Poklady světové filatelie II se konala dražba, která přinesla třetí nejdráže vydraženou známku Česka. Konkrétně jde o aršík z roku 1932 s motivem hradu Křivoklát, který se nakonec prodal za téměř 1,8 milionu korun s poplatky. Vyvolával se za milion korun a souboj o něj svedli dva zájemci.    

6. 11. 2023 08:18

6. 11. 2023 07:40

Rychlá zpráva

Joe Biden podle průzkumu ztrácí na Trumpa rok před volbami ve většině klíčových států

Americký prezident Joe Biden ztrácí v preferencích na svého možného soupeře Donalda Trumpa v pěti ze šesti států, které by mohly rozhodnout volby v roce 2024. Ukazuje to průzkum, který si rok před dalšími volbami nechal vypracovat deník The New York Times. Čísla svědčí o obrovských pochybnostech voličů ohledně Bidenova stáří a jeho řízení ekonomiky, které Američané vyjadřují v jiných průzkumech.

6. 11. 2023 07:08

6. 11. 2023 06:39

Rychlá zpráva

Na Západním břehu Jordánu se množí násilnosti

Boje mezi Izraelem a Hamásem pokračovaly i v noci na dnešek, Pásmo Gazy bylo opět bez telefonního a internetového spojení. Izrael také útočil a jih Libanonu, kde měl podle tamních úřadů zasáhnout auto, v němž zemřeli čtyři lidí včetně tří dětí. Množí se také zprávy o tom, že roste napětí na okupovaném Západním břehu Jordánu, kde vedle sebe žijí Palestinci a židovští osadníci (někteří z nich nelegálně). Podle OSN tam nyní dochází v průměru k sedmi konfliktům denně.

5. 11. 2023 20:22

Rychlá zpráva

Blinken: Palestinci nesmějí být přesidlováni

Americký šéfdiplomat Anthony Blinken na dnešní schůzce s předsedou Palestinské samosprávy Mahmúdem Abbásem zdůraznil, že Palestinci nesmějí být nuceně přesidlováni a že Spojené státy budou nadále podporovat snahy o vytvoření palestinského státu. Cílem USA je, aby se boje mezi Izraelem a Palestinci nakonec nepřelily v konflikt, který by zasáhl celý Blízký Východ.

5. 11. 2023 18:43