Jezdili jsme na elektrokolech za půl milionu a pak se snažili vyrobit nejslavnější sendvič

Pravidelný nedělní přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo?

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-4

Foto: Vojtěch Sedláček (CzechCrunch) / Oldřich Drnec (Popeyes)

Elektrolo značky Trek a Chicken Sandwich

0Zobrazit komentáře

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak k našemu velkému testu elektrických kol za půl milionu, tak k návštěvě nově otevřené restaurace Popeyes v Praze, kde jsme dělali vlastní verzi slavného sendviče.

Dále se podíváme na změny v Twistu, zaměříme se na exity českých startupů, které ze svých zakladatelů udělaly boháče, zrekapitulujeme zprávu o tom, proč Ondřej Kania odešel z TOP 09, doporučíme náš nový podcast se Zdeňkem Cendrou a Otakarem Šuffnerem, ukážeme nového Superba a nalákáme na dvě naše blížící se události.

Ostatní zásadní články z uplynulého týdne najdete níže. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zdeňku Cendrovi a Otakaru Šuffnerovi se povedlo to, co málokterému českému byznysmenovi: z Prahy vybudovali globální, multimiliardové technologické firmy. Navíc extrémně ziskové, takže i když ani jednomu ještě nebylo čtyřicet, už náleží do žebříčků nejbohatších Čechů a Češek. To, co jejich firmy dělají, může běžnému člověku znít nesrozumitelně: Cendrova CDN77 pomáhá s rychlým načítáním video obsahu na internetu, Šuffnerovo FTMO poskytuje platformu pro burzovní obchodníky.

Oba však představují mimořádně úspěšné a inspirativní byznysové příběhy, ani jeden navíc nikdy nevzali peníze od externích investorů. Jaké je tajemství jejich úspěchu? Kde se vidí za pár let? Jak moc ještě pracují? A co je fascinuje na nemovitostech, jimž oba propadli? To všechno jsme probrali v CzechCrunch Podcastu.

Všechny díly CzechCrunch Podcastu si můžete pustit i na SpotifyGoogle PodcastsApple Podcasts a také na YouTubu. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Víkend s koly za půl milionu. Jak se jezdí na elektrických rourách s technologií z lunárních vozítek?

V Česku otevřela první restaurace řetězce Popeyes. Jak jsme se natrápili s jeho nejznámějším sendvičem?


Partner newsletteru

S nabídkou flexibilních kanceláří vycházíme vstříc vašim potřebám. Záleží na vás, zda potřebujete jen stůl a sídlo společnosti, plně zařízenou kancelář nebo samostatné patro. S námi měníte podmínky spolupráce operativně! Více informací naleznete zde.


Vyrobeno v Česku, prodáno za miliardy. Které startupy udělaly ze svých zakladatelů boháče?

Cesta k nové české gastronomii. V michelinských podnicích jsou všichni šáhnutí, říká šéfkuchař Knedla

Masaryčkou to nekončí: Penta kupuje nádraží na Florenci, přestaví další část Prahy. Jaké má plány?


Doporučujeme

Jak se podělit o úspěch

  • Jak se nastavují programy zaměstnaneckých akcií (ESOP) ve firmě? Dozvíte se na naší další události v úterý 7. listopadu s řadou zajímavých hostů. Vstupenky kupujte zde.

Nový Superb je tady

  • Nová generace Superbu se však svým designem blíží některým nižším modelům Škody, a proto je na něm zajímavější pohled do interiéru. Celý článek.

Money Maker se blíží!

  • Pokud chcete vědět, jak si zajistit lepší život, máte poslední šanci na to se rozhodnout. Investiční konference Money Maker se blíží – a lístky tady také nebudou navěky. Co na vás může čekat?

Venkovská idyla hereckého páru

  • „Vidíte, že to tady má ohromnou atmosféru. Nám jde hlavně o to ji nepokazit,“ říká Roman Říčař o Smilovickém mlýně, který vybudoval s manželkou. Celý článek.

Partner newsletteru

Jakub Hlavenka z 2Bminer na největší konferenci o investicích Money Maker odhalí nové plány jejich rostoucího byznysového modelu udržitelné těžby bitcoinu, ve kterém hraje důležitou roli právě čistá energie.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym