Live

zobrazit nejnovější

29. 8. 2023 07:35

Rychlá zpráva

currywurst-1Foto: Volkswagen

Do centrály VW se vrací currywurst

Bylo to pozdvižení, když z kantýny německého koncernu Volkswagen před dvěma lety zmizely veškeré masné potraviny, včetně legendárního currywurstu. Krok tehdy kritizoval i bývalý německý kancléř Gerhard Schröder. Teď se maso do nabídky podnikového stravování vrací a s ním i oblíbený německý fast food.

29. 8. 2023 06:37

Rychlá zpráva

openai2

OpenAI vypustila do světa byznysovou verzi ChatGPT

Lídr v oblasti umělé inteligence, společnost OpenAI, vyslala na trh novou verzi svého systému generativní umělé inteligence ChatGPT. Varianta s přídomkem Enterprise je určena pro velké byznysové společnosti a má být lépe zabezpečená.

28. 8. 2023 19:45

Rychlá zpráva

Čínská automobilka BYD se dostala mezi největší, předstihla BMW

Čínský výrobce elektromobilů BYD se dostal mezi deset největších automobilek světa z hlediska prodeje. Předstihl německé automobilky Mercedes-Benz i BMW. Informoval o tom dnes japonský hospodářský deník Nikkei Asia. Podle něj čínská firma ukazuje, že elektromobily mění podobu automobilového průmyslu.

28. 8. 2023 19:04

28. 8. 2023 18:30

Rychlá zpráva

Čtyři procenta domácností si potřebují vzít půjčku na školní potřeby

V Česku si na školní potřeby potřebují vzít půjčku čtyři procenta domácností. Většinou se obracejí na příbuzné, ukazuje průzkum správce pohledávek KRUK ČR a SR. Cena nezbytné školní výbavy pro prvňáčka může letos přesáhnout tři tisíce korun, loni to mělo být přes 2400 korun.

28. 8. 2023 17:13

28. 8. 2023 16:36

Rychlá zpráva

Program Bring Women Back to Work nabízí ženám kariéru v IT

Společnost Slaesforce nabízí ženám v Česku možnost nastartovat svoji kariéru v IT. Roční kurz s názvem Bring Women Back to Work je směřovaný na ty, které jsou v současnosti minimálně rok bez práce, program je zdarma a podle firmy hodnota vzdělání činí téměř 160 tisíc korun.

28. 8. 2023 15:58

Rychlá zpráva

Ptáci mají na sloupech vysokého napětí novou ochranu před proudem

Firma EG.D oznámila, že pokračuje v osazování sloupů vysokého napětí speciálními konzolami, aby chránila ptáky před úrazem nebo smrtí elektrickým proudem. Po zásahu proudem často hynou různé druhy větších ptáků, jako dravci, sovy, čápi nebo krkavcovití, jen káňat lesních v Česku podle ornitologů uhyne ročně kolem 40 tisíc. Podle novely energetického zákona z roku 2009 by měly distribuční společnosti zabezpečit všechny sloupy vysokého napětí do příštího roku. Aktuálně je prý již jisté, že se termín nepodaří dodržet.

28. 8. 2023 15:07

Rychlá zpráva

Eset má novou divizi, jejím viceprezidentem je David Března

Viceprezidentem nově založené globální divize Eset Corporate Solutions je David Března. Společnost soustředící se na kyberbezpečnostní řešení má založením divize vyhovět rychle rostoucí poptávce velkých firemních klientů. Březina má na starosti směřování pro společnosti i veřejné organizace v regionu střední a východní Evropy včetně České republiky, zemí Beneluxu a ve Velké Británii.

28. 8. 2023 14:27

Rychlá zpráva

Talibán zakazuje ženám studovat i v zahraničí

Poté, co uzavřel univerzity pro ženy v Afghánistánu, zakazuje jim Tálibán za účelem studií vycestovat. Takovou možnost přitom měly například ve Spojených arabských emirátech, kde tamní Univerzita v Dubaji pro ženy z Afghánistánu vypsala speciální stipendia. Tálibán dosud po ženách požadoval vycestování jedině s mužským doprovodem. I když jej mají, nově neumožňuje ženám vycestovat na studentská víza.

28. 8. 2023 13:49

Rychlá zpráva

Jihlava testuje v autobusech plyn ze zemědělské bioplynové stanice

Dopravní podnik v Jihlavě testuje u dvou městských autobusů pohon na plyn vyráběný nedalekou zemědělskou bioplynovou stanicí. Postupně by jím mohl nahradit většinu stlačeného zemního plynu, který dosud používá. Bioplyn by měl v porovnání se zemním plynem obsahovat méně příměsí. Palivo podnik testuje zhruba dva týdny a za další dva krok vyhodnotí.

28. 8. 2023 12:57